U Craiova 1948 și Dinamo București au terminat la egalitate, scor 1-1, partida din runda cu numărul 5 din play-out-ul SuperLigii. Cu încă un gol încasat pe final, „câinii” pierd două puncte extrem de importante.

Jucator de la Dinamo BucurestiFoto: Inquam Photos / Stefan Constantin

U Craiova 1948 – Dinamo 1-1, în play-out-ul SuperLigii – Formația lui Zeljko Kopic, egalată din nou pe final

Dinamo a ratat o șansă mare să scape de locurile de baraj din play-out-ul SuperLigii, pe terenul celor de la U Craiova 1948.

Formația lui Zeljko Kopic a deschis scorul în Bănie în minutul 43, când bulgarul Georgi Milanov a finalizat cu un șut la colțul scurt contraatacul purtat excelent de Abdallah.

Egalarea oltenilor a venit abia în minutul 90, când Vladislav Blănuță a reluat în poartă cu umărul centrarea trimisă de Baeten.

Deși puteau scăpa de locurile de baraj, dinamovițtii rămân pe locul 8 în play-out cu 20 de puncte, în timp ce formația antrenată de Eugen Trică ocupă ultima poziție, cu 18 puncte.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre U Craiova 1948 și Dinamo.