1 € 1 USD 4,3869duminică 28 nov 2021
Versiune
Mobile
-Da ba,''ezact''
persuasiv [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 13:30
+2/6
...alta intrebare?
despre
costelo999 [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 14:05
-4/14
exact mini protest, adica mic de tot, chiar insignifiant
Asta e foarte bine, pentru ca
John M. [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 14:08
-3/7
Iliescu si comunistii lui au mai furat o revolutie ce urma sa aduca normalitatea in Romania, dar, dupa cum s-a vazut, tot ei au ajuns azi sa conduca desi habar n-au ce-i ala capitalism. Daca nu era UE (sa dai 1 miliard pe an si sa primesti 30), noii comunisti ar fi defilat azi cu portretul lui Ceausescu...
3 zgubilitici
victor L [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 14:18
-4/12
si societatea civila :D
Cum spuneam si ieri
UpNext [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 14:25
-4/12
(mini)protestul "societatii civile" este dirijat exclusiv impotriva prezentei PSD in noua formula guvernamentala. Daca era oricare partid, poate cu exceptia AUR, nu scrisoare, nu protest, nimic. Ieri, tot un minuscul protest, cu vreo 10-12 persoane, organizat de Declic, pe aceeasi tema.

Ideea ca democratia exista numai "cu ai nostri", iar prezenta "alorlalti" este toxica, stricand democratia autentica si indreptand-o spre dictatura sau haos, exprima clar infantilismul atat a "societatii civile", cat si unei mari parti a populatiei acestei natiuni care se auto-marginalizeaza continuu, spre dispretul crescand al Europei civilizate.
...
a.nonim [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 14:30
-3/9
Caini latra, caravana trece. Daca-i vedem ce? Din 90 ii tot vedem. DNA nu mai e, televiziuni nu mai sunt...
Cu majoritatea larga pe care o au vor modifica si constitutia si vor avea in sfarsit linistea de care au atata nevoie.
Trist
Indraja [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 16:55
+2/8
Trist, dar asa e din pacate. Vor face liniste daca nimeni nu se va mai impotrivi. Dar liniste sau cu proteste ei tot fura. Nu ii mai pedepseste nimeni daca ei fac legea pentru a putea fura.
Te informez
RoyPeters [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 20:48
+2/2
sau iti reamintesc ca in SUA, Franta, Azerbaidjan, Irak, Uruguay, India si inca vreo 197 de tari TOT CAPITALISM este, toate tarile fiind afara Romaniei ("vrem o tara ca afara"!). Doar ca, incredibil, capitalismul difera de la tara la tara.

Cred ca intelegi ideea, nu mai continui....
niste frustrati vesnic contestatari
Coresponedntu [utilizator], Vineri, 26 noiembrie 2021, 6:39
+1/1
mercenari USR care fac in sfarsit ce stiu ei mai bine, sa PROTESTeze.... nimic constructiv, totul demolator, GICA CONTRA permanent, incapacitate de actiune, lipsa de creativitate si de competenta profesionala, si ce e mai grav, tradare in tot ceea ce fac a intereselor nationale si capitulare cu inima deschisa in fata corporatiilor si strainilor....intr un cuvant USR...
Nu insultați societatea civilă.
asavreau [utilizator], Vineri, 26 noiembrie 2021, 7:18
0/0
La cât au fost de puțini, puteți să-i numiți cu nume și prenume. Nu spun că nu aveau dreptul să protesteze, dar au avut motivele lor personale, nu ale societății civile. Cultivați cultul personalității și românii sunt scârbiți de tot felul de personalități scoase din joben și care au decepționat. De ce au protestat acei oameni?