1 € 1 USD 4,3296marţi 18 ian 2022
Versiune
Mobile
Dona Fires
Eusa8 [utilizator], Miercuri, 24 noiembrie 2021, 20:22
-13/27
.... sper ca același principiu să îl aveti si la capitolul,, este corpul meu si dreptul meu să bag în el ce vreau eu.... si nu ma poate obliga guvernul să ma vaccinez ..... ptr ca este corpul meu si dreptul meu.
Suna bine in teorie
imi_pasa_de_romania [utilizator], Miercuri, 24 noiembrie 2021, 20:48
+11/17
Si da, as fi tentat sa o admir pentru pozitia neutra. Dar vorbim de Sarmea si de PSD aici asa ca nu pot sa nu ma tem ca este un joc de imagine si daca majoritatea ar fi fost intr-o directie, la fel ar fi fost si ea ca sa nu piarda voturi. Dar macar la nivel de gargara e ok, poate electoratul ei o va lua mai moale cu extremismul. E suficient cel de la AUR.
doamna Firea,
zot [utilizator], Miercuri, 24 noiembrie 2021, 21:32
+2/8
ca sa zic asa, a inceput sa umple pagina dupa pagina;
doamne, de mai bine de un an aspira si tot aspira sa
iasa iar in evidenta.
de aceia zic: doamna Firea, ca o doamna care este,
este iar prezenta in media, si cum zicea, nu ca o sinecura, ca are copii de crescut si asa mai departe[
iar acum pot zice: multumim dle presedinte, dar noi am
votat alt presedinte care a promis cu totul si cu totul
altceva.
Duhovnicul?!
Dogul [utilizator], Miercuri, 24 noiembrie 2021, 21:37
+10/14
Cum adică va milita ca tinerele sa poată discuta cu duhovnicul? Dar de când o instituție a statului intermediază relatia dintre cetățean si reprezentantul unui cult?! Ne-am stricat la cap cu totul?
Foarte convingător
Scouser [utilizator], Miercuri, 24 noiembrie 2021, 21:51
+5/11
„Gabriela Firea a spus că ”întotdeauna va milita pentru drepturile femeilor, ca ele să decidă pentru propria viaţă şi propriull corp.”
Sună foarte convingător din partea unei doamne care a decis mereu foarte bine ce să facă cu corpul propriu în funcție de ce și-a dorit în viață
rezonabil
Alessandra1 [utilizator], Miercuri, 24 noiembrie 2021, 22:05
+1/7
n-o suport, dar e rezonabil ce zice. Macar teoretic
Cred ca asta e singurul adevar
John M. [utilizator], Miercuri, 24 noiembrie 2021, 22:42
+1/5
pe care l-ai spus vreodata, tu scorpie!
dna Firea este pentru mine o figura odioasa
UnchiuSam [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 0:59
+7/11
lla fel ca si coana Leana
atat am avut de zis
BS
john70 [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 1:48
+1/5
Poate imi explica si mie cineva cum se pupa avortul cu egalitatea de sanse.

Sunt de acord cu "drepturile femeilor de a decide asupra corpului lor", inclusiv acela de a refuza anumite proceduri medicale, cum ar fi vaccinarea.

Ma intreb cum ar fi sa fie avortul obligatoriu, asa cum era acum 20 de ani in China.
Evident
tudor74 [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 2:02
+2/8
Evident ca e vorba goala si atat!
Fac pariu ca odata montata in minister, Firea se va tine de cuvant:
- crese si programe after school, dar doar pt angajatii la stat care aduc buletin de vot PSD
- drept la avort va fi permis atat timp cat nu esti insarcinata
- educatia sexuala va fi predata in scoli, de popi care le vor spune elevilor ca daca fac sex inainte de casatorie vor arde in iad

Pam pam!
ok
freestyle [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 9:30
-4/4
„Întotdeauna voi milita pentru drepturile femeilor de a decide asupra corpului lor”. normal ca o femeie trebuie sa decida singura asupra corpului ei, dar asupra corpului copilului are vreun drept sa decida? mai ales cand este vorba despre o crima.
Cam neclar ce spui
niciolae [utilizator], Joi, 25 noiembrie 2021, 18:35
+1/1
@john70
"cum se pupa avortul cu egalitatea de sanse"
Cu șansele cui?

«Sunt de acord cu "drepturile femeilor de a decide asupra corpului lor"»
Inclusiv sa activeze pe centură sau sau într-o casă specializată?

"cum ar fi sa fie avortul obligatoriu"?
Dar cum era avortul interzis acum 30 de ani în România, nu te-ntrebi?