1 € 1 USD 4,3296marţi 18 ian 2022
Versiune
Mobile
Chirila e acelasi, Catu si Iohannis s-au schimbat
lenty [utilizator], Duminică, 7 noiembrie 2021, 10:02
+38/54
Catu acum o luna era mare luptator anti PSD. Acum face sluj la usa lui Ciolacu.

Iohannis a castigat alegerile denuntand abuzurile PSD. Acum ii aduce la guvernare scuipand USR pentru ca au refuzat sa se inhaiteze la furt.

Chirila e fidel acelorasi principii si e normal sa se desparta de cei care le incalca.
Si el,
thegreat [utilizator], Duminică, 7 noiembrie 2021, 10:37
-6/14
Ca mulîi alîii.
strivit nuci
nucu [anonim], Duminică, 7 noiembrie 2021, 10:37
+16/26
Evident, gruparea care este pe cale sa se coaguleze in jurul lui Klaus Werner nu va putea fi destructurata cu mijloace specifice unei democratii. Asta, datorita schimbarii regulilor si arbitrilor din mers. Majoritatea care incepe sa se contureze, presedentie-parlament-media ne aduce aminte de vremurile de glorie ale lui Iliescu.
Singura speranta va fi iesirea in strada.
Ne vedem la primavara, la strivit nuci, in Piata Victoriei !
pai...
gab0iu [utilizator], Duminică, 7 noiembrie 2021, 11:07
+5/17
"Dar să caști gura, să ai obțiuni" ...."obtiuni", domnule... jurnalist?
cat despre Catu, nu zicea el ca "PNL nu va negocia cu cel mai mare dușman al poporului român. A negocia cu PSD înseamnă a negocia împotriva poporului român."...acu'-si ia m....a inapoi si el, carevasazica... hai, pana una-alta, sa auzim doar de bine!
Un artist realmente talentat
RoyPeters [utilizator], Duminică, 7 noiembrie 2021, 11:15
-9/31
probabil si un bun actor, dar implicarea in politica si pozitionarea excesiva, usor radicala, ii tradeaza niste mici probleme psihice.
un artist
elena [anonim], Duminică, 7 noiembrie 2021, 11:42
+8/24
Articol foarte bun ! Tudor ramane Tudor un artist fara doar si poate plin de talent si farmec si care ,a avut opinii ,atitudini si implicare pe care multi dintre noi nu le-am avut .Din pacate in RO va trece multa apa pe parau pana vom intelege ca " mai binele "cere implicarea noastra in primul rand .Din pacate clasa politica este o oglinda a societatii din care provine....in care lipsa de educatie, bigotismul si lipsa de coloana verticala isi spun in mod dramatic cuvantul . Daca ar fi mai multi ca Tudor in tara asta am fi departe !!!!!
E bine a judeci dupa fapte
Copacul [utilizator], Duminică, 7 noiembrie 2021, 11:55
+24/28
Lenty are perfecta dreptate. Numai cei care nu urmaresc evenimentele cu mintea lor, ci isi fac o imagine despre ceea ce se intampla numai din comentariile altora, nu accepta ca parerea despre un om se face in functie de actiunile acestuia si nu in functie de ce a facut candva. Iohanis a avut candva o atitudine corecta , cu promiiuni de reformare a clasei politice si era normal sa fie apreciat. In ultimul timp actiunile lui sunt inacceptabile: implicarea directa in alegerea lui Citu la sefia PNL prin metode infractionale (bani la primari din bugetul statului), inlaturarea USR de la guvernare prin masuri abuzive (destituirea unui ministru care nu aproba acea pomana electorala de miliarde de lei a lui Citu), incercarile repetate de a impune pe Catu primministru, desi nimeni nu il mai dorea...Toate acestea au fost conduse de doua personaje: Iohani si Citu. Atitudinea lui Chirila este a unui om care judeca dupa fapte.
Tudor Chirilă și Nucile. Metoda Chirilă și cum m-
Ana Grigoras [anonim], Duminică, 7 noiembrie 2021, 12:30
0/12
"Oamenii cu discernământ nu și iau niciodată m- înapoi. Ele rămân la PSD pe eternitate." - ii adauga sa se bucure si pe cei ce se dovedesc a fi la fel! Tocmai asta s-a intamplat - am aflat ca mai sunt si altii!
Arta de a "bate campii"
Gargara3 [utilizator], Duminică, 7 noiembrie 2021, 17:34
+8/12
Autorul acestui articol este fie obsedat de nuci fie un imbe...il. Tudor Chirila si-a dorit ca noi toti cei din Piata Victoriei un al fel de a face politica decat ce facut de Dracnea si camarila (in favoarea infractorilor)care uite acum se incuscreste cu PNL (vezi Grindeanu ministru ???.) Nu am vrut nici USR nici PNL nici Iohannis desi el pafea sincer cand venea in piata cu celebra geaca rosie. Este evident pentru orice om de bunsimt ca Iohannis si PNL ne-a pacalit. Nici macar ei nu stiu ce vor acum cand Ciuma Rosie impanata de aceiasi ticalosi Tudose Grindeanu Fierea au devenit subit frecventabili pentru Iohannis si ca urmare si pentru PNL-ul care in subordoneaza de facto.E mai mult decat firesc ca lui T Chirila sa-i puta acest aranjament al lui Iohannis cu PSD, cum ne pute si noua , da ne adaptam noii situatii, dandu-le placuta suedeza si lui Iohannis si PNL.
ne mai freaca mult arahat cu sovaielile lui !?
rapidos [utilizator], Duminică, 7 noiembrie 2021, 18:16
-8/10
sa puna mana si sa faca un vaccin impotriva covidului si a entuziasmului cu care incaseaza banii contribuabilului , facand "nimic " !
Citesc si ma
persuasiv [utilizator], Duminică, 7 noiembrie 2021, 19:39
-1/13
crucesc. De ce sunteti in stare sa publicati.
mda
kthor7 [utilizator], Luni, 8 noiembrie 2021, 7:13
0/10
Imi pare rau, tipul acesta este asa cu "trendul". Nu empatizez cu PSD-ul insa baiatul asta vrea sa iasa in evidenta mizand pe caracteristica "rebel, fara cauza" asa ca un james dean in mizerie. Sa ma lase cu hastagistii fara servici, drogati, facuti de servicii politicieni.
pe premierul
nahir [utilizator], Luni, 8 noiembrie 2021, 9:53
+1/1
stârcit de moțiunea psd în cheamă Cîțu, nu Câțu. Observația asta îți e adresată, apropo de afirmația biblică ”Cine-i fără de păcat să ridice și să dea cu piatra”. În acest moment nu văd că observația ta e întemeiată : ”Dar să caști gura, să ai opțiuni, nuci, adică, trebuie.”.
cu alte cuvinte,
nahir [utilizator], Luni, 8 noiembrie 2021, 9:55
+2/4
după părerea ta, nu e bine să ai păreri politice pt. că ai avea ceva probleme psihice dacă ești ferm în exprimarea acestora. Sau nu am înțeles eu bine?
nuci = păreri,
nahir [utilizator], Luni, 8 noiembrie 2021, 10:07
0/2
opinii. E o parabolă. Ușor de înțeles.
În cazul lui Chirilă e vorba de opinii obținute din gândirea proprie (de aici și analogia cu spartul cojii nucilor, pentru a ajunge la miez), prin comparație cu cei care își însușesc opiniile altora de parcă ar fi ale lor proprii (aici Istodor face analogia du cumpăratul nucilor de la supermarket, gata decojite, scoase din învelișul lor).
Mai curând faptul că te erijezi în deținătorul adevărului absolut și-l cataloghezi pe Istodor ca imbecil (doar pt. că nu ai scris tot cuvântul, nu înseamnă că nu l-ai folosit) demonstrează că tu ești cel care are nevoie de un consult de specialitate, sau poate de o introspecție urmare căreia să-ți reconsideri scara valorilor cu care etichetezi oamenii. Lipsa ta de imaginație nu e o scuză.
ai dovezi ?
GNG [utilizator], Luni, 8 noiembrie 2021, 11:19
+1/3
Sau iti place sa te auzi? Dupa cum ai scris, nu cred ca ai ...
fara ''servici'' ???
persuasiv [utilizator], Luni, 8 noiembrie 2021, 12:22
0/2
nici cu scoala nu ai prea empatizat.
Ciuma userista!
V. [anonim], Luni, 8 noiembrie 2021, 17:51
-1/3
Asta sunteti! Ati ajuns la mila PSD - de destepti ce sunteti. Si cu nucile va spun eu cum e: cand ai contracte de la Firea si altii din PSD, sa nu credeti ca a scuipa pe unde ai lins e mai nobil decat sa lingi pe unde ai scuipat. Crapa fierea-n voi?
Cine zice ala e
provest_1 [utilizator], Marţi, 9 noiembrie 2021, 12:28
+1/1
Te bucuri ca a disparut USR de la butoane?
Boss, noi stim sa ne ferim de prosti, stim sa ne castigam painea, adica suntem competenti si oamtnii competenti intotdeauna isi gasesc o paine cinstita de mancat.
SI daca n-o mai fi de mancat aici, mergem in lata tara, sa vedem cine va mai plateste salariile.
Tudor o fi semnat ceva contracte cu primariile pentru concerte, dar alea era pentru cantat muzica proprie nu a politrucilor.
Tu? Cum stai? Ce semnezi, ce lingi, a cui tava o impingi?