1 € 1 USD 4,3614sâmbătă 22 ian 2022
Versiune
Mobile
Lasa ca vine Ciuma Rosie imediat inapoi
utilizatorhotnews [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 8:52
-52/72
Nu stiu ce cred latraii astia ca rezolva vorbind aiurea.
Tipic USR-ist, nimic constructiv, totul pe distrugere.
Genial!
yol [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 9:07
+42/52
Faraon Piramida si cu Isterica Florel Superman…:))))
Când vor fi fugăriți?
Bota [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 9:18
+44/52
Articolul face un portret corect și devastator celor doi ”siamezi”. Pentru ei nu contează că mor oameni, că UE nu ne vor da în luna decembrie un euro din cei promiși și aprobați fiindcă nu vom avea un guvern majoritar care să poată implementa reforme, că prețul agenților energetici vor depăși posibilitățile noastre de plată. Nu contează că PNL se va prăbuși mai rău ca PNȚCD. Sper că va sosi momentul să-i vedem pe amândoi la ”mititica”!
nu e chiar asa
Neam Prostit [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 9:52
+19/43
Lache si cu Mache au batut palma cu PSD, altfel nici n-ar fi inceput aceasta tragi-comedie. Doar ca nu vor sa recunoasca.

Asa ca ne aflam mai degraba in "O scrisoare pierduta". Noi cu cine votam?
Buna descrierea
bogdan1477 [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 9:53
+41/51
Cei doi par desprinsi din zicala aia cu prostul fudul.
Initial am banuit toti ca are intelegeri pe sub masa cu PSD, ca e un plan bine pus la punct, ca se lucreaza la scoaterea USR din guvern de 3 luni si ca totul e o sceneta bine orchestrata pentru a legitima guvernarea cu PSD. Ca la final sa vedem ca nue nici un plan. Oferta catre USR a fost sa voteze guvernul minoritar si apoi intr-o luna, 2, 3 vor fi reprimiti la guvernare, iar catre PSD nu stim exact, dar probabil le-au oferit cateva miliarde la primarii. Si cand ambele tabere le spun ca ofertele sunt jignitoare, ameninta cu anticipatele, ei ajunsi la 17% in sondaje, si cel mai probabil pana la niste eventuale anticipate sub 10%
Bine bai Istodore
salvatore [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 10:08
+5/27
... pana si tu ai ajuns sa bagi furca-n mascaricii astia pe care-i laudai pana acum cateva saptamani? Faraoane, Supermane, daca pana si lacheii cei mai marunti va parasesc atunci e clar, trebuie sa spalati putina, bai caraghiosilor. Dispareti!
nepotrivit
Algernon [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 10:25
-32/46
Articole in nota discordanta cu linia editoriala a HotNews. Mai bine te-ai muta la g4media, la amicul Tapalaga
Genial articol
Lore [anonim], Vineri, 29 octombrie 2021, 10:25
+19/37
De mult nu am mai citit un articol atat de bun si savuros. Pacat doar ca vorbeste de un moment dramatic din istoria noastra. Si drama va continua. o sa ajungem sa il apreciem pe Iliescu ca nu a facut atat rau Romaniei ca acesti 2 Lache si Mache.
.
v.dela [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 11:11
-17/27
In aceasta tara, de la anchete jurnalistice, la articole de presa si pana la comentariile regasite pe site uri, toata lumea pune etichete in cel mai grosolan mod posibil. Sa faci un fost comandant ciuca bataii..cum se numeste? Si asta nu e nimic. Tare mi-e ca si autorul articolului a realizat ca si locul dansului este in tabloul din Caragiale.
Pai? Asa anarhisti sa fim? Trashuim orice forma de autoritate in tara asta? Cui ii convine? Sistematic se decredibilizeaza increderea in statul roman. Mult succes!
Pai nu a fost USL girat de Johannis...
Costique [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 12:17
+40/46
...mai tovărășeilor? "Faraonul și Superman" termina ce au început Tăriceanu si Antonescu. PNL se duce după PNTCD...
Din nefericire...
Costique [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 12:20
+14/18
... in politica aia care dau cu parul, de par dispar...Așa ca de ce te deranjează crunta noastră dezamăgire? Ca in afară de a-i eticheta, ce putem face noi? Si daca ii etichetam, dau semne moftangii ca le pasa? Duc tara de râpă si partidul si nu le pasa. Si dumneata te plângi de un moft?
Piramida + Matu
Flot [anonim], Vineri, 29 octombrie 2021, 12:20
+18/24
Corect...Sa avem anticipate si apoi suspendarea ficusului...La asta nu s-a gandit Piramida si Matu...O gramada de oameni care au votat cu Ficusul, o sa voteze DA la suspendare.
:))
bancheru83 [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 13:15
+14/18
buna asta cu faraonul si superman :))
gemeni tache si mache
iancu dumitru [anonim], Vineri, 29 octombrie 2021, 13:37
+13/17
excelenta caracterizare a celor doi Dupa parerea mea singura solutie pentu binele tarii sunt Referendum pentru suspendarea presedintelui urmat de Alergeri anticipate
Pentru EI
Drall [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 13:57
-7/11
Nu castigi stima, EI, CU INCONSISTENTA IN SERIA DE ARTICOLE. Depinde cine plateste, asa esti mai rau decat clasa politica pe care o servesti fara convingeri.
Lache si Mache
golgotier [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 14:00
+11/17
celor doi li se potriveste o veche vorba moldoveneasca :'' doi natarai de ograda" ca "de unde nu e nici dumnezeu nu cere. Ce pretentii avetii de la profesorasul k.w. iohannis cand el , profesor, nu este capabil sa spuna doua vorbe "la liber " la deschiderea anului de invatamant , doar citeste niste fituici scrise de niste scribalai!! Mos Costache al luiTipirig spune cam asa :''baaa nepoate , asta n-are tinere de minte si uita de la mana pan-la gura , d-aia ii e frica sa nu sa faca de rasu lumii si ceteste, ceteste "
Cat despre generalul Ciuca sper sa nu se faca de ras si sa-l umileasca niste neica nimeni: Lache si Mache !!ca nu-l mai primesc consatenii lui in Plenita nbatala !!
Raul facut de Iliescu acestei tari
AliKimiku [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 14:34
+5/21
E cam cu doua ordine de marime mai mare comparat cu orice alt presedinte/prim-ministru ulterior.
Poate e mai bine asha
bogdan1477 [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 15:00
+25/33
Ca daca te uiti la cine sunt parlamentarii PNL, nu vezi mare diferenta fata de cei PSD... Un Florin Roman, spre exemplu, s-ar incadra perfect in grupul PSD
problema e ce facem dupa aia...
bogdan1477 [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 15:01
+12/20
Cu un PSD deja la 40%, cu potential de crestere, ajungem iar la o guvernare tip Dragnea. Si sincer, nu cred ca ar fi mai bine decat acum...
Cand fu Tache nu fu Tica..
Idiotul_fUtil [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 15:05
+10/14
Cam asa si cu cei doi Lache si Mache de care Romania s-a saturat pana-n gat.
corect !
Coresponedntu [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 16:03
-20/28
presedintele Iohannis e sigurul om decent si responsabil. As vrea sa vad o coalitie USR AUR, intre partidele strazii, a contestarii si demolarii, ne desfiintam ca stat. Noroc ca nu se inteleg, iar USR probabil nu mai prinde pragul electoral. Desi seamana din punct de vedere al scandalului si cocalarismului, doar ca USR ar vinde totul strainilor si ar distruge autoritatea statala in Romania, pe cand AUR ne izoleaza dupa model Coreea de Nord.
comentarii si articol de toata jena
Coresponedntu [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 16:10
-14/18
Sa vina Barna prim ministru, Tarziu la Cultura si Educatie, Clotilde Ministrul Dezvioltarii, Sosoaca la Sanatate si George Simion cu galeria si ultrasii la Ministerul de Interne. Asta da coalitie . Si Becali presedinte. Viitorul suna mai bine, nu?
Sa te joci de-a guvernul interimar
Luk [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 16:14
+14/20
Sa te joci de-a guvernul interimar cand mor 500 de cetateni pe zi, inseamna sa ai o problema mare de reprezentare a realitatii. Cu cat dureaza mai mult criza, cu atat potentialul de inflamare a cetatenilor o sa creasca mai mult.
Daca PSD nu intra la guvernare, atunci doar votantii PNL (si nu toti) vor prefera sa nu iasa in strada.
In Bucuresti ai enorm de multi votanti PSD, USR si AUR, orice scanteie ar putea declansa un val de proteste in fata caruia nici jandarmii cu armata in brate nu vor face fata. 100.000 de oameni in Piata Victoriei doua zile la rand ar insemna alegeri anticipate si suspendarea lui Iohannis intr-o saptamana maximum.
Strategia lui Iohannis ar functiona vara, fara 20.000 d cazuri, fara 500 de decese zilnice, fara frig si fara scumpiri.
Foarte sincer va spun ca mi-ar placea sa-l demitem pe Iohannis (pe Citu nu mai avem cum) si sa se declanseze alegeri anticipate.
Ar fi o lectie pentru orice individ de teapa lui Iohannis si oricare partid care isi permite sa-si bata joc de o tara intreaga.
Indecent și iresponsabil!
Scouser [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 17:53
+22/28
Un președinte decent nu-și ia consoarta de toartă și fece turism la piramide când în țara LUI mor 500 de oameni în fiecare zi.
Un președinte responsabil nu spune „Am învins pandemia!” fără să aibă habar despre ce vorbește
Profesor de fizică, om al științelor exacte? Mor de râs!!
nu sunt Lache si Make
mike_the_hunter [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 19:08
+9/17
Nu sunt Lache si Make, personajele simpatice din Caragiale, care beau bere , mananca mici, sporavaie , barfesc, se vaita...Make si Lake suntem noi astia miticii...Miticii astia care au murit cu zecile de mii cand au trecut Carpatii sa cucereasca Transvalnia ca acum unii romani de acolo sa strambe din nas la mitici...
KWI si Catu nu sunt Lache si Mache. Ia spune Eugen, l-ai vazut pe KWI mancand mici? Nu sunt deact niste arivisti feroce, veniti de nicaieri sa faca bani imbranciti de la spate de servicii, de Grivco, de mai stiu eu cine...niste mercenari, nu dau doi bani pe poporul asta, niste raresi bogdani cu grade mai mari.
profesoras ???
Ramsey [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 19:12
-12/14
Cate examene ati dat Dvs. ca sa puteti cataloga pe "profesoras" ?
Văduvele gemene, triste și păguboase
cumgranosalis [anonim], Vineri, 29 octombrie 2021, 21:37
+11/17
Klaus Iohannis și Florin Cîțu = Văduvele gemene, triste și păguboase. Doi inadecvați, doua tute masculine. Două ghinioane, două lighioane politice.
Nu mai comparati
Zache58 [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 23:00
+16/20
PNL-ul cu PNTCD!La genocidul produs de liberali si nesimtirea crasa a Gogomanului si Tantalaului,e chiar o jignire adusa PNT CD.Din cauza PNL-ului mor zilnic sute de oameni,au luat bani de la pensionari si i-au dat la primarii liberali.PNL-ul a produs o catastrofa care va ramane consemnata in istoria Romaniei vreme de 1000 de ani!Concediul Dulapului in Egipt este o sfidare fara margini.Romanii pot spune ca AC-DC:''Hell ain't a bad place to be".
au luat prizoniera o tara intreaga
revo [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 23:43
+8/12
Nu stiam de ce sunt asa de relaxati!

Pentru ca acel mic cuvant strecurat in Constitutie, "poate", le va permite sa guverneze 3 ani, nestingheriti. Ciuma Iohannis nu va dizolva Parlamentul pentru alegeri anticipate, ci va numi, in fiecare saptamana, cate un ciumete galben sa faca guvernul.

Si timp de 3 ani, Ciuma Iohannis si nevasta-sa vor colinda lumea, vor juca golf, in timp ce CaCazzo si Ciuma Galbena se vor destrabala nestingheriti, storcand si ultima picatura din tara asta, indatorand-o pentru urmatoarea suta de ani.
si acum ce este?
revo [utilizator], Vineri, 29 octombrie 2021, 23:48
+15/15
nu e guvernare a la Dragnea?
guvernare cu marionete (ca Catu si generalul), cu legile dragniste toate in functie, cu un PNDL 3 mai rau decat al lui Dragnea, cu imprumuturi colosale care s-au topit nu se stie pe ce.
Mihaila USR a lasat tara fara medicamente
Coresponedntu [utilizator], Sâmbătă, 30 octombrie 2021, 7:34
-15/19
anti COVID .
esti jalnic
Coresponedntu [utilizator], Sâmbătă, 30 octombrie 2021, 7:36
-10/16
Mihaila de la USR la mititica pentru ca in calitate de ministru al sanatatii a lasat Romanie fara medicamente anti COVID.
moooamă
zavalitaa [utilizator], Sâmbătă, 30 octombrie 2021, 10:03
+5/5
Se lasă cu sechele :)
Nu este vorba de diplome!
Zache58 [utilizator], Sâmbătă, 30 octombrie 2021, 23:27
+3/5
Aici este vorba ca profesorul are capul cam mic.Si pste 1000 de ani va fi pomenit,asa cum este pomenita acum ciuma sau gripa spaniola .
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Duminică, 31 octombrie 2021, 7:51
+2/4
Medicamente anti COVID?
Task Damager [utilizator], Duminică, 31 octombrie 2021, 9:30
0/8
Care-s alea? Ne spui si noua ce medicamente au fonctionat contra COVID pana acum? Cu linkuri la studii serioase, daca se poate!
Sincere felicitari, Eugen!
Lucky1 [utilizator], Duminică, 31 octombrie 2021, 10:48
+1/3
Este, de departe, cel mai reusit, pictoresc, revelant si, in fine, elegant pamflet politic pe care l-am citit pana acum.
Sigur, o parte din merit ii apartine si marelui Caragiale dar asocierea celor doi gagauti cu eroii Lache si Mache este geniala iar asemanarea este uimitoare.
Imi vine sa cred ca cei doi ar trebui sa-ti aduca un curcan pentru ca asa vor muri, purtand numele astea cu ei ca si placutele de identificare purtate de soldatii americani.
Mare talent, felicitari!
Ba, eu cred ca...
Lucky1 [utilizator], Duminică, 31 octombrie 2021, 10:55
+1/7
...atat pnl cat si pntcd au aceeasi vina, in mod egal, pentru punerea in pericol a insusi viitorului democratic al Romaniei si emanciparii poporului roman.
Cred, cele doua partide vor ajunge sa reprezinte simbolul purgatoriului pentru natiunea romana si vor ramane in istorie cu aceasta placa pe frunte.
da, da...
Lucky1 [utilizator], Duminică, 31 octombrie 2021, 11:13
+7/7
....stim si mai stim ca voi sunteti victimele usr, aur si cine nu va mai vrea...
Voi nu aveti nici o vina, poporul roman are, ca v-a votat pe baza unor vorbe mestesugite sau altfel cunoscute sub numele de minciuni si inselatorii.
ai o obsesie, omule
Tovarasu' Spirala [utilizator], Duminică, 31 octombrie 2021, 11:57
-1/7
Care e marele rau facut de Iliescu? Dupa 6 ani, romanii l-au schimbat, au venit CDR si Constantinescu
Mai ai sa spui ca raul facut de Iliescu e mai mare decat raul facut de comunisti.
N-ai inteles nimic din articol, "ura duce la anihilarea discernământului", il urasti pe Iliescu din cine stie ce motive si nu mai ai discernamant
ai o obsesie, omule
Tovarasu' Spirala [utilizator], Duminică, 31 octombrie 2021, 12:04
0/4
"ura duce la anihilarea discernământului"
Poate miercuri, cand PSD nu va vota guwernerul, vei realiza ca nu ai avut discernamant sustinand ca ar exista o intelegere in PNL si PSD.
Esti culmea irationalului, tot PSD-ul spune ca nu voteaza guwernerul, dar tu sustii ca exista o intelegere.
Cand l-ai votat pe ala in 2014 si 2019, nu stiai ca e "premierul de la Grivco"? ai aflat acum? chiar nu ai nici o jena?
da, am o obsesie
Neam Prostit [utilizator], Luni, 1 noiembrie 2021, 10:33
0/0
Asa este, ai dreptate. Cand vad ca galben se combina cu rosu si da portocaliu vad asa o combinatie de PDL+PNL+PSD = USL2.0, un fel de Alien Resurrection. Parca acum un an ne-a fost vorba altceva, nu ?

PSD si PNL au decis sa isi tina colaborarea ascunsa privirilor. Dar ai dreptate, hai sa vedem ce forma va lua "interesul national" la investirea Guv. Ciuca.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 1 noiembrie 2021, 11:10
0/0
diferenta e...
bogdan1477 [utilizator], Luni, 1 noiembrie 2021, 19:08
-1/1
... ca PNL-ul actual nu a dat noi legi care sa legalizeze hotia (daca ne amintim nu tot ce planiua Dragnea a devenit lege). Si asta nu pentru ca nu le-ar conveni sa distruga de tot justitia, ci de frica ca ar deveni un partid la fel de nefrecventabil in UE precum ciuma rosie. Si... ca totusi electoratul lor nu accepta chiar orice la schimb cu 100 de lei marire la ajutor.
lache si mache
Flot [anonim], Marţi, 2 noiembrie 2021, 9:15
0/0
Din 2000 pana astazi, am votat orice numai NU PSD pentru ca asa se zicea, ca vine ciuma rosie...Deja mi se acreste, si constat ca am fost inselat. De acum inainte, imi voi anula votul daca mai trebuie sa aleg intre PNL si PSD. Sa vedem cum e si cu un presedinte de la PSD.
Tu te-ai uitat
Task Damager [utilizator], Marţi, 2 noiembrie 2021, 20:55
+1/1
La tabelurile Outcome?
Intre fluvoxamina si placebo diferentele is cam mici ca sa poti vorbi de un tratament eficient.
Intre fluvoxamina si vaccin... eu stiu ce as alege si a doua oara.