1 € 1 USD 4,3296marţi 18 ian 2022
Versiune
Mobile
aceiași politicieni vechi, în straie noi!
Vaka [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 15:48
+14/14
A comentat cineva acum cateva zile ceva de genul:

"Ma mir cum de va puteti lasa condusi de asemenea indivizi"

Vai cum au sarit patriotii, ca de streceh piscati. Cand de fapt omul a sintetizate extrem de bine ce doamna spune in extenso in mesajul de mai sus.

Tot ce misca in tara aia in aparatul de stat este puterd si corupt pana la os: de la functionarul de la ghiseu pana la presedinte, fara exceptie.
Adevărul gol goluț!
JohnDoe666 [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 16:07
+1/11
Un articol excepțional! Mă înclin în fața autoarei! Aș vrea ca aceste cuvinte să nu zboare în vânt ca speranțele noastre și să ajungă la cine trebuie, chiar dacă acesta, cred ca poate purta un singur nume: Dumnezeu!
Nu se schimbă nimic
Propinatiu [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 16:29
+7/9
Din păcate, pot fi şi o mie de morţi pe zi, fără consecinţe! Ce contează politic e să nu se atingă nimeni de legile justiţiei, să rămână aşa cum au fost potrivite în Epoca Dragnea Toader Iordache.
La chefuri si la Untold
VOX. [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 16:30
-6/8
Le merge bine.
SIMULARE
valirin [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 16:59
+10/10
da, asta e Rrrrominia, o simulare in care:
judecatorii se fac ca aplica legea
militienii vand permise de conducere analfabetilor
institutiile sunt conduse de politicieni, nu de oameni competenti
mastile de protectie antivirus sunt traficate de interlopi
Statul roman
levierul [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:18
+6/6
Societatea romaneasca este dominata de un anume model de om care, ajuns in conducerea Statului, cauta sa isi intretina puterea cu orice mijloace, sa minimizeze sansele de a fi tras la raspundere pentru orice ar face. E un model cinic, care accepta orice negociere si asociere, care cauta mereu vinovati pentru incompetenta sa, un parvenit gata sa isi puna diplome false pe peretii biroului si sa se laude cu credinta
Daca vrem altceva TREBUIE SA VOTAM ALTCEVA!
UnOarecare [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:23
+5/7
...
Ce?
JohnDoe666 [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 19:59
+4/6
Ce sa votam daca altceva nu exista? De 30 de ani regasim pe liste numai indivizi dubiosi pisi pe capatuire! Din 4 in 4 ani aceleasi mutre, cu aceleasi apucaturi si, uneori, cu nume diferite! Ce sa votam?
Fiecare popor isi merita conducatorii ...
sandu [anonim], Miercuri, 20 octombrie 2021, 20:43
+2/2
... si atat
Nu ai pe cine.
EdyT [utilizator], Joi, 21 octombrie 2021, 9:18
-1/1
si nici nu are cine sa sustina oamenii de calitate.
E, ar fi ce, dar nu-ti da voie de la partid...
bogdan1477 [utilizator], Joi, 21 octombrie 2021, 9:45
+1/1
... sa spui

In mod evident USR nu e format in majoritate din indivizi dubiosi pusi pe capatuiala de 30 de ani. E suficient sa iei nitel la puricat CV-urile lor, si se vede clar ca-s croiti din alt tip de material.

Da'cum de la partid a venit directiva sa spui ca toti 'e" la fel, ce sa faci si tu acum?
Dragă Alexandra,
ofCAER [anonim], Joi, 21 octombrie 2021, 11:41
0/0
Atunci, în acea noapte, moartea te-a înconjurat pe tine - din toate părțile te-a-nconjurat; ai scăpat, da, dar ai privit-o-n față. Ceea ce s-a petrecut atunci trebuie să îți dea curajul și puterea de a vedea (în continuare!) realitatea cît este aceasta de crudă. Orice așteptare ai de la justiția română - este o așteptare deșartă. Fiindcă nu poți avea pretenția să judece dosarul „Colectiv” repede și bine aceeași justiție care de trei ani nu ne spune dacă Băsescu a fost sau n-a fost turnător. Si e-atît de simplă speța...
Cu toată compasiunea pentru suferințele prin care ai trecut și treci în continuare, mulțumește Lui Dumnezeu că ai scăpat cu viață - nu-L condamna pentru morții din jurul tău! - și nu te mai gîndi că, vreodată, se va face dreptate iar cineva va plăti!