1 € 1 USD 4,3296marţi 18 ian 2022
Versiune
Mobile
Corect
mitg [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 13:46
+32/46
Tot nu mi-e clar cum betivul si golfarul au reusit sa-l puna pe Ludovic Orban intr-o lumina foarte buna.
Citu e creatia mareata a lui Orban
axxa [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 13:53
-11/37
Bine-ar fi sa plece toti, citu, orban, iohannis. Atata lipsa de responsabilitate rar ti-e deat sa vezi
hahaha
asx [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 13:55
+9/17
Ce a taiat Digi cadrul
Chiar daca cumva isi.....
gigiN [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 13:56
+22/36
...aduce aminte ca este presedinte,nu va face nimic pentru ca si el este...omul nepotrivit la locul nepotrivit.Iohannis,pe care l-am votat de doua ori ,nu are nici o urma de ..stofa de politician si cu atat mai putin,de presedinte.
Hahahahaha
DanBruma [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 14:10
-9/17
Penibilul Orban poate are si dovezi a ceea ce spune !
psihologia negativa
averageJoe [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 14:11
-1/7
sau vederea obtuza. Cam asa se caracterizeaza orice reactie din politica. Pune-l la colt pe Johannis ca sigur va ceda si va face o numire potrivita (Orice altceva decat Catu) - pe naiba. Va pune si mai multa presiune pe toti, cinic, numindu-l tot pe Catu.
DL.Orban da foc podurilor si otraveste fantanile
animatron [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 14:14
-2/12
Fost sef PNL, fost premier, fost presedinte al Camerei, de atatia ani in politica, liberal-conservator cu influenta in randul unei minoritati din PNL, dl.Ludovic Orban pare decis sa traga acum si ultimele gloante.

Si alege sa le traga spre Cotroceni, ceea ce nu are cum sa-i aduca vreo simpatie din partea presedintelui Iohannis.

Observati va rog ca dl Orban, care cunoaste "din interior" situatia PNL si relatia partidului cu Cotroceniul, afirma ca in spatele crizei politice se afla de fapt dl.Iohannis.

Dl.Orban sustine ca premierul nu a facut decat "sa execute orbeste ordinele" (venite de la dl.Iohannis, se intelege).

Ceea ce difera fundamental de acuzatiile useriste anti-Citu, deci dl.Orban nu vrea ca amicii sai liberali sa-i reproseze vreo apropiere de USR.

Pt aducere aminte (ca unii se prefac a uita realitatea), dl.Orban a fost blocat la premierat chiar de catre USR, care l-a vrut neaparat pe dl.Citu ca premier al aliantei PNL-USR-UDMR.

Mai grav, dupa ce il acuza pe dl.Citu ca e o marioneta, dl.Orban il ameninta direct pe presedintele Romaniei, pe linia pesedista si aurista a "suspendarii" si "demisiei".

E un semnal discret trimis catre Opozitia PSD-AUR, prin care dl.Orban vrea sa le para pesedistilor si nationalistilor un aliat temporar contra dlui Iohannis.

De ce merge dl.Orban atat de departe in afirmatii?!
Pt ca simte ca e un moment foarte dificil pt premierul interimar si pt presedinte si nu ezita sa ii loveasca cat timp par "cazuti la pamant".

Indubitabil, exista o majoritate virtuala "de opinie" in jurul acuzatiilor dlui Orban (idei exprimate si de PSD-AUR-USR si o minoritate de liberali), pt ca toate toate aceste partide si grupari au devenit anti-Cotroceni.

Dar va fi mult mai greu ca majoritatea "de opinie" sa devina una "parlamentara" favorabila direct dlui Orban.

PSD si AUR prefera anticipatele, PNL si USR vor sa le evite, UDMR poate juca ambele variante.

Initiativa jocului o au totusi dnii Iohannis si Citu, asta e realitatea, placuta sau nu.
Constatare
Azra [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 14:15
-4/10
Lupul singuratic! Lui Ludovic nu i-a mai ramas nimic, dacat gura. Cine il mai asculta!?
Bravo Sica ….
ciuma.rosie [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 14:18
+4/8
….esti tare. Sa moara de ciuda “ficusul” de la Cotroceni !
Nu președintele
Timonierul [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 14:23
+2/4
sau politicienii sunt vinovații !
Votanții 100% sunt dezbinați de vrăjitori de mâna a treia la alegeri ,
Sunt, încă, patrioți și oameni inteligenți, curați, doar ca la alegeri bandiții mincinoși promit minciuni pe care alegătorul nu îl poate identifica ca este un escroc .
Guvernanți țării , normal ar trebuie sa arate adevarata fata a alegătorului .
meditez...
codrean [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 14:35
+3/5
Cum o fi cu Justitia asta ? Depinde de cine e procuror si cine il numeste ? Oare nu toti magistratii au jurat pe Justitie ? Oare nu toti cei care participa la un concurs de procuror au calificarea - profesionala si morala - ca sa poata castiga, pe merit, acest concurs ? Insasi ideea ca numai "cineva" numit "de sus" poate asigura o justitie corecta mi se pare ca pune notiunea de "justitie" sub semnul intrebarii .
Noaptea mintii !?
1..2..3
mmmircea [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 14:41
+3/3
echipa castigatoare !
Orban a gresit
Coco Whistle [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 15:41
+5/9
Trebuia sa ramina sef la camera si sa-l suspende pe klaus,
Orban simte că pierde tot.
asavreau [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 16:30
-4/8
A tras Orban niște sfori, provocând criza asta și acum îi este teamă că va trebui să plătească. Conflictul din coaliție este vina lui Orban. La întâlnirile tripartinice, Orban participa și în loc să rezolve conflictele, le-a lăsat să ajungă la criză. Acum dă sfaturi prostești. El și Șoșoaca au ajuns să critice pe toată lumea. Nu știe pe ce lume trăiește ,Orban.
Orbane vrei nu vrei, din nou Citu castiga!
Tulai doamne [utilizator], Miercuri, 20 octombrie 2021, 17:27
+3/7
... indirect a anuntat ca este de acord sa negocieze si cu Ciolacu. USR va refuza, PSD va accepta si vine noul USL plus. Va urma ce a fost cu USL clasic, Citu ramane premier si va promite scaunelul de presedinte lui Ciolacu. Cum? Ca pe vremuri cu Antonescu, impreuna vor suspenda pe Johannis.
tusa
Ilidia [utilizator], Joi, 21 octombrie 2021, 12:09
0/0
Individul asta sufera ca sta pe tusa.... Daca maine Johanis l-ar propune pe el, sa vezi ce l-ar mai pupa in dos....
Tulai