1 € 1 USD 4,3946miercuri 08 dec 2021
Versiune
Mobile
super
anonim3 [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 20:46
+32/40
Scurt, clar si pertinent.
Şi imaginea preşedintelui
Propinatiu [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:06
+29/37
Şi imaginea preşedintelui a luat culoare iliesciană.
Winter is coming?
AdiBZ [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:34
+9/11
Celebra expresie din Game of Thrones.
Minunat de sugestiv.
lumi74321 [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:36
+8/10
.
ce minte limpede are omul acesta...
minus [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:44
+11/15
Admirabil!
Si in deplin contrast cu "filozofia" zilelor noastre: bani in cap si minte-n punga. Sau poate in mingea de golf.
„Pas cu pas”
ofCAER [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 21:57
+14/16
A cerut Herr Iohannis un prim-ministru. Și i s-a dat un nume: Viorica-Vasilica Dăncilă. Și pînă l-a silabisit Herr Iohannis a trecut o zi. Aceea a fost prima zi.
Apoi Herr Iohannis a numit-o pe Dăncilă p.-m. Și a fost a doua zi.
Apoi p.-m. Dăncilă Viorica-Vasilica a ajuns și președinte al PSD. Oamenii ei au numit-o „proasta României”. Atunci Herr Iohannis și-a zis în bicepși: „toate partidele își au proștii lor și tocmai eu și partidul MEU să nu avem prostul nostru?! Și a fost ziua a treia.
Și l-a găsit Herr Iohannis pe liberalul Florin-Vasile Cîțu. Și după ce i-a studiat trecutul, văzîndu-i foaia matricolă s-a convins (deh, e profesor!) că adevărat este că e mai prost decît Dăncilă. Și l-a numit prim-ministru. Și a fost ziua a patra.
Apoi, plăcîndu-i lui Herr Iohannis cît de prost Cîțu a administrat țara, l-a pus pe acesta și în fruntea partidului LUI. Și a fost și ziua a cincea.
Și a privit Herr Iohannis toate cîte a făcut și iată că erau foarte bune. Și s-a pus pe odihnă...
Nu pot decât spera (tâmp) că
mr_mojo [utilizator], Sâmbătă, 25 septembrie 2021, 23:47
+6/14
Iohannis a jucat un rol istoric băgând PNL-ul sub masă ca să coaguleze Dreapta în jurul USR.
Doar că realitatea cred că e total opusă în ideea în care Iohannis e doar la sfârșit de carieră politică și a ales să își facă poftele indiferent de direcția în care o va lua țara asta după.
Na bravo!
Cataleya [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 4:35
-6/20
PNL-istii au ales, iar rezultatul e cat se poate de clar.
60 la 40.
Acum, iaca scrinteala.
A murit PNL pt ca n-a castigat favoritul lui Sora!

De parca daca ar fi castigat Orban se ieftineau instantaneu si gazele si curentul, disparea si COVID, iar iarna nici nu mai venea!
Sa vedem ce parere...
Cataleya [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 5:39
+1/9
...va avea Dl Sora dupa ce si Barna va pierde sefia partidului.
Sau de USR+ nu e interesat pt ca nu-i partid istoric!?

Pana acum, toata lumea lauda USR+, partid nou, oameni noi, fara fosile politice care de 30 de ani ...bla..bla...bla.
Acum, cand PNL s-a debarasat de "fosila" Orban si de camarila lui, toata lumea se preface ca plange dupa "aia vechi"

" Să se revizuiască, primesc! Dar să nu se schimbe nimica"
scranteala
..13 [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 8:05
-3/7
si unde pui ca fix in pix il doare pe JK de iarna ce va veni. El are tot ce ii trebuie, altii...

Ii doare pe aia care nu joaca golf ca vine iarna.

Penibil. Mofturi. Alintari de batranel.
Adevărat!
Rescator [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 8:08
+10/10
Să-i fie țărâna ușoară.Odihnească-se în pace,la fel
cum face din 2014 Președintele KWI.
Cand?
atc [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 10:09
+5/9
" A mai murit un partid istoric" Cand? Acum? El a murit acu' 30 de ani, odata cu Campeanu, fostii si noii securisti infiltrati, cu toate "aripile si aripioarele" de dupa, trecand prin Catarama, Stoica, Stolojan, Antonescu si pana la aceste marionete ale strainilor pe nume Iohannis si Citu. Ce au ei in comun cu denumirea "NATIONAL" din PNL acesti lesne vanzatori de tara?
Votul politic nu este despre morală,
Con_stan_tin [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 12:35
-2/6
este despre acces la resurse, câștigă cel care reușește să convingă majoritatea electorilor că le îmbunățeste accesul la resurse. PNL iese întărit economic prin alegerea lui Cîțu.
Acces la o resursa:
Dianora [utilizator], Duminică, 26 septembrie 2021, 20:12
+4/6
Aia de la Cotroceni; Se adauga un regim de pomeni pt. primari (PNDLR parca-i zice), se pun pe listele la congres oameni verificati, iar pentru siguranta se fac si niste selfiuri cu buletinele de vot. Nu stiu de partid, dar niste sefi si clientela lor sigur ies intariti economic. Totul e sa nu-si vare DNA nasul.