1 € 1 USD 4,3296marţi 18 ian 2022
Versiune
Mobile
Stupid!!!
Anadin [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 9:20
-29/47
Mai stupid nu se putea!
Politică de maidan
thegreat [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 9:26
+41/53
Sunt de acord cu dl. Istodor. Criza actuală este rezultatul unei combinații toxice de oameni fără educație, rupți de realitatea oamenilor obișnuiți. Lor le merge bine, oricum. In timpuri de criză, poate chiar mai bine că au ocazia să se dea în stambă și să-și întrețină convingerea că e ceva de capul lor. Dar, de neînțeles pentru mine este seducția pe care o exercită asupra unor oameni în cida evidenței că nu au nicio calitate remarcabilă (în afară de debitarea de vorbe goale, desigur). Poate imi explică și mie cineva mai priceput la psihologie, cum a reușit să fie D. Bogdan vedeta alegerilor europarlamentare și chiar a adus procente bune pentru PNL?
Minciuni
democtrates [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 9:58
-7/25
Nu stiu mare lucru despre Rares Bogdan doar atat ca in caz de ruptura a PNL-ului va migra spre aripa extremista adica AUR, desi este Clujean uita valorile multiculturalismului, este antimaghiar convins.
Despre Boc , doar atat, mergeti in Cluj, impreuna cu reprezentantii partidelor de la putere si din opozitie a facut un oras mai ca Bucuresti-ul. Si sa nu uitam in perioada de colaps din 2008 eu zic ca gestionat foarte bine tara.
,,Sinceritatea" demagogului Bogdan
[utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 10:00
+17/19
Intr-un moment foarte rar, demagogul, care a pacalit atatia oameni, isi arata adevarata fata:
https://www.youtube.com/watch?v=Nfo18Gpk4Ws&ab_channel=TheodoraMarinescu

Baga la cap si nu uita!
Nu te mai lasa spalat pe creier, spala-te mai mult pe corp si poate vei scapa si de covid.
Tradarea sta bine la PNL
same.dan [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:31
+15/23
Dupa ce au avut experienta Tariceanu care si-a eliminat aliatii din guvern, peste ani, acest Tariceanu 2 face fix aceeasi miscare, singura mare diferenta este ca il are ca aliat pe presedinte de data asta.
Contra-intuitiv, dar e posibil sa fie marea problema, PSD nu cred ca va marsa de data asta, nu are interes.
De unde reiese si lipsa de creier elementara la declansarea acestei lovituri de palat, e posibil ca PNL sa piarda tot in 30 de zile.
stupid
Ilidia [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:35
-8/28
Daca te referi la tov. Istodor, ai dreptate... De ce ti-or fi dat "--" atatia bagatori de seama !?
Istodor
Ilidia [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:37
-11/25
De cate ori vrea sa spuna ceva de atatea ori tov. Istodor bate campii...
Te pomenesti ca i s-a promis in Al Modrogan vre-un "coledzi, vezi matale "!?
Pacat ca n-a invatat nimic de la "MAMICA" lui...
Corect articolul
ploiesteanu [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 11:44
+10/24
articulat pe realitate. Respect domnule istodor Eugen.
Nea Istodore!
Iunicorn [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 12:37
+7/13
Inca nu m-am hotarat daca imi placi sau nu. Dar, culmea, iti citesc toate articolele...
adevarat respect!
atc [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 12:54
-6/8
" El stă în umbra unor lideri providențiali, precum Băsescu, Cîțu,..."Apai, cand te mai si lumineaza privind "providentialii" patriei , chiar ca-si merita tot respectul. Nemarginit!
nu..
iuflo [anonim], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 13:12
-7/11
nu cred ca iohannis e aliat cu vreo...."aripa" din pnl!! cred ca mai repede asteapta sa vada unde ajunge acest conflict al pnl!! klaus o sa devina jucator doar dupa mandatul de presedinte, altfel cred ca e destul de inteligent sa nu-si atraga "dusmanie" din partea niciunui partid...si psd il ignora in acest moment.....dureros este faptul ca catu este inconjurat de fostii si aceeasi pdl-isti ce-i cantau in struna lui basescu si mai nimeni nu realizeaza, iar el catu se crede basescu 2!!!
I-au corupt banii
relax4 [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 14:11
+7/13
cand se uita la 10 miliarde de euro le sclipesc ochii ca unor hoti care toata viata au visat-o. desi sunt bani imprumutati in datoria Romaniei.

nu mai conteaza nimic, nu mai vad nimic.
pe
nahir [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 17:07
+4/14
tine și ăl de deasupra ta ori nu vă duce bibilica și nu aveți capacitatea necesară de înțelegere, ori postați la ordin. Din această dilemă nu puteți ieși.
declarația lui
nahir [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 17:10
+3/7
de azi îl pe iohannis plasează definitiv în postura de păpușar al lui cîțu.
De acord... Dar
Leul in iarna [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 17:38
-3/11
numai la PNL se vede așa? USR-PLUS e alcătuit doar din sfinți și îngerași imaculați? De AUR, cosemnatarii moțiunii și de PSD care a promis că va vota alături de USR-PLUS căderea guvernului Câțu nici nu mai pomenesc. Și ei, curați ca lacrima, domnule Eugen Istodor...
Media :
Timonierul [utilizator], Sâmbătă, 4 septembrie 2021, 17:45
-2/10
încercați, va rog, mai mult jurnalism și mai putina politica părtașa
Eugene
independentu [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 0:27
+1/7
astept de la tine un articol despre Dan Barna, George Simion si Claudiu Tarziu, in care sa ne povestesti trecutul lor de "minieroi".
La trecutul mic, AURul e viitor!
Istodor are dreptate!
Beer-gummy-bear [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 0:55
+3/9
Istodor are dreptate!
Insa as evidentia inca o dimensiune a lui Boc, poate chiar cea mai pregnanta, anume ca ei acolo in primarie la cj toti isi infing nasurile unii altora in dos, si toti celui care este mai sus pe treapta ierarhica! Se bat singuri pe umar atat de mult incat isi iau supradoza de ingamfare deliranta! E si o trasatura regasita larg in populatia locala, de a avea o stima de sine ridicata peste ceea ce e real, doar ca la primarie "se trage pe nas" asa ceva! In opinia mea, asta a dus si la "succesul" Clujului, unde toti i-au facut reclama, ca e "nemaipomenit", tinerii au venit, au dat de gustul vietii libere de adult pt prima data in viata si au facut orice sa ramana in locul ce a coincis cu aceasta! De acolo... unde este forta de munca multa este forta de munca ieftina, corporatiile sunt atrase de ea, se platesc taxe si impozite locale de pe urma muncii, activitatii economice si a consumului local... Si "minunea" Clujeana asa ia de cap mai tare pe spartii din primarie! Boc merge la Catu: "Trage si tu frate! Sa vezi ce tare e! Du si la Bucuresti, sa vada si ei!" Dar Catu: "-Pai ce sa le spun ca e? Ei nu-si dau filme din astea..." "-Zii cum vrei tu, orice merge! Uite, zii Anghel Saligni!".
Pai ce a facut USR?
Beer-gummy-bear [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 1:00
+6/8
Ca voteaza in paralel cu AUR sa il dea jos pe Catu? Serios? Atat?
E ca si cum ai acuza americanii ca au legaturi cu Assad, doar ca si ei si Assad au luptat impotriva ISIS!
Astea-s circumstantele!
Mai naspa e ce face Johanis acum! Imi si pare rau ca l-am votat! Dar ce era sa fac... sa o votez pe Dancila?!
A sosit vremea ca PNL-ul sa mearga dupa PNTCD
Idiotul_fUtil [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 2:21
0/6
Acelasi lucru si pentru PSD. Acolo e locul lor, natural si firesc, la groapa de gunoi.
Drum bun, cale batuta "liberalii" lu' peste.
de 6 ani ioha canta in struna pesedeului
Antenistontel [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 7:50
+2/2
in momentele esentiale, ca sa nu-l suspende!
O să alegeți
Leul in iarna [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 10:27
-3/5
data viitoare între Dăncilă și Șoșoacă. Si cu ajutorul USR-PLUS condus de Barna și Cioloș.
cu indoieli, d.lui Istodor
Iona [anonim], Duminică, 5 septembrie 2021, 12:33
+3/3
Aveti indoieli, uneori, d.le Istodor!? Mare ´
atentie cu biografiile! Devin foarte usor clone ale "dosarelor de cadre" .
of
iuflo [anonim], Duminică, 5 septembrie 2021, 14:59
0/0
din cauza celor ca tine nu o sa avem nici constitutie nici politica reala!!! ce vrei tu sa faca presedintele la prerogativele in care il izoleaza constitutia??? e normal sa-i lase sa-si sparga capul nevorbind cu nimeni pentru a nu da apa la moara la psd, udmr si aur!! crezi ca e fericit ca 3 se cearta ca chiorii pe aceleasi idei?? pe oricine ar sustine iohannis, catu, orban, ciolos, barna, tot prost iese, asa ca mai bine tace!!! l-ai vazut pe presedintele germaniei vorbind pe vreundeva?? iar la noi s-au luat de klaus si cum se imbraca, ti se pare normal???
??
iuflo [anonim], Duminică, 5 septembrie 2021, 15:06
+1/3
de acord perfect cu tine pana la iohannis......ce ai vrea tu sa faca?? sa sustina pe vreunul? sa-l critice pe altul?? dintre toti ciolos, barna, catu, orban, cu oricare iese prost!! stii ce face presedintele germaniei?? cam atat poate constitutional si klaus......la noi critici si pentru tinuta, abia asteptau psd, aur sau udmr sa spuna presedintele ceva in public!! daca sustine pe orban, e cu tabara vechilor, daca sustine pe catu e cu fostul pdl si contra usr-plus......tu domn' presedinte ce ai face? asta ca sa stim si noi ca nu esti vreo dancila!!!
Azi a anunțat Ciolacu
Leul in iarna [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 16:06
-2/2
că PSD va vota moțiunea USR-PLUS și AUR când va ajunge în plenul parlamentului. Și că, dacă moțiunea va cădea, vor depune propria lor moțiune. Nu vă e rușine, domnilor de la USR-PLUS? Faceți înțelegeri cu AUR și PSD dând jos un guvern din care faceți parte? Și anulând astfel un efort depus de societate ca să îndepărteze PSD de la putere? Aici nu Câțu (un premier slab de altfel) este miza, CI CETĂȚENII ROMÂNIEI CARE AU VOTAT ÎMPOTRIVA PSD. De la început ați forțat nota anunțând că nu participați la guvernare cu PNL (chiar credeți că am uitat?) și șantajând pentru că fără voi guvernul Orban ar fi fost minoritar. Vă bateți joc de oamenii cinstiți din România care au crezut în voi și în timpul ăsta strigați peste tot că alții fac mânării de acest fel. Poate n-aș fi lansat un mesaj atât de dur, dar tocmai am citit anunțul lui Ciolacu.
Fac propagandă cei de la USR-PLUS
Leul in iarna [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 16:11
-2/2
ca pe timpul epocii de aur. Și în timpul ăsta se înțeleg cu PSD și cu AUR. Tocmai a anunțat Ciolacu că va vota moțiunea lor dacă ajunge în plen. Iar dacă va cădea, vor propune propria lor moțiune. Barna, Cioloș și cei care-i susțin vor aduce din nou pesedeul la putere cu aur cu tot.
Erata
Azra [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 17:01
+1/1
In mod eronat li s-a dat numele de "grupul Reformatorilor", apelatiunea corecta este aceea de "grupul artificierilor".
Multumiri dlui Istudor!
cumgranosalis [anonim], Duminică, 5 septembrie 2021, 18:34
0/2
Un articol-analiza cat o investigatie RMN sau CT combinata cu analiza ADN-ului impricinatilor. Mai ramane sa le prescrie cineva, la fel de inspirat, si niste "nasturi" sau sa-i trimita la "raze" ssau la bai.
Mea culpa!
cumgranosalis [anonim], Duminică, 5 septembrie 2021, 19:57
0/0
Am gresit grafia numelui autorului, imi cer iertare! Asa imi trebuie daca-l apreciez si pe talentatul actor Tudor!
Johanis
Beer-gummy-bear [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 23:43
+3/3
Johanis il sustine pe Catu fara sa se ascunda macar! L-a criticat pe Stelian Ion si in general e iritat de USR! Asta pentru ca USR prezinta un pericol pentru interesele electorale PNL-iste!
Dar ce a facut cel mai rau Johanis este ca, prin sustinerea oferita lui Catu, i-a dat curajul sa actioneze ca un nebun! Catu, cum spunea si Istodor in alt articol, are aere de dictator! Face ce vrea, de capul lui, in cualitie, fara sa se consulte cu partenerii, a demis deja al doilea ministru USR, baga Romania in datorie de 10 miliarde de EURO in urmatorii 7 ani pentru a cumpara primari, iar acestia fura banii prin proiecte de genul: iluminat public prin becuri LED care au costat 2.000 (doua mii) de euro bucata, il pune pe Bode la ministerul justitiei, iar acesta, literalmente a doua zi, anuleaza concursurile organizate transparent pentru posturi de procurori de rang inalt cum ar fi sefii DIICOT si DNA!
Ce a facut Johanis? Adat nastere unui nebun care acum distruge tot ce a inceput sa se repare dupa guvernarile catastrofale ale PSD!!!
Sunt foarte dezamagit!
PSD
Beer-gummy-bear [utilizator], Duminică, 5 septembrie 2021, 23:47
+2/2
PSD nu o sa voteze motiunea! Au si spus ca o s-o faca pe a lor, pt ca "au legitimitate in fata poporului"!
In plus, daca ii fac un favor lui Catu in a nu-l demite, poate o sa primeasca si niste primari, prefecti, de-ai lor niste felii din tortul PNDL pe care il va taia Catu!
beer
iuflo [anonim], Marţi, 7 septembrie 2021, 13:11
+1/1
cazi si tu in capcana jurnalistilor?? unde il vezi tu implicat pe iohannis?? el l-a inventat pe catu?? era demult orban si pnl l-au adus la guvern.......klaus a fost de acord cu propunerea lui orban, care si acum spune ce aranjamente erau cu catu si bnr......stelian ion?? ei nu!! ce a facut acest individ?? justitia e praf ori cu el ori fara, n-a miscat un pai pentru desfiintare a sij!!! nu tu colaborare cu udmr cei care nu vor desfiintarea......iar despre tot ce insiri aici despre catu, poate fi iohannis de vina?? ce prerogative are ca presdedinte?? tocmai ca ii lasa sa vada pana unde ajung, si probabil in vreun fel va interveni dar nu stim ce succes poate sa aiba.....guvernul si parlamentul trebuie sa "lumineze" tot!!! din punctul meu de vedere e pacat ca nici un politician nu adopta stilul iohannis: sa vorbeasca foarte putin si doar daca trebuie neaparat ......noi suntem o balacareala in politica de 32 de ani!!! nu asa dam inainte......usr, catu, udmr, orban, vorbesc intruna fara temei, iar procentele psd cresc tacand........
hei leule!!