1 € 1 USD 4,2188joi 23 sep 2021
Versiune
Mobile
Nasol
FortApache [utilizator], Miercuri, 23 iunie 2021, 23:23
+8/20
Death and taxes.
Aviz amatorilor
Mazeta [utilizator], Miercuri, 23 iunie 2021, 23:43
+13/41
În America nimeni nu scapă de plata taxelor - afară numai dacă tac-tu este ales președinte.
RIP
FortApache [utilizator], Miercuri, 23 iunie 2021, 23:44
+4/12
.
hei
john70 [utilizator], Miercuri, 23 iunie 2021, 23:57
+2/40
CORECTIE: "a fost sinucis".
corect
Runnaway1985 [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 0:12
-2/16
De aici si contradictia dintre titlu si lid: de la "S-a sinucis" .. la "s-ar fi sinucis" ..

Am intrat pe twitter sa vad contentul postat ... tot ce pot sa spun este ca daca va fi sters .. e destul de clar ce s-a intamplat ..

Pot spune ca sunt un pic "expert" in sinucideri .. si cand vorbesti de otravire ... e cam 99% ca e mana criminala .. pe locul 2 ar fi aceasta strangulare/spanzurare (despre care nu se pomeneste in aceasta stire) .. spanzurare in inchisoare este sinonim cu acest "a fost sinucis" .....

Motive pt sinucidere? 75 de ani? s-a saturat de viata ... ii era frica de tortura?
Lol
HP [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 0:32
+11/19
S-a sinucis în același stil precum Epstein.

Păcat, era un tip inteligent și plin de umor.
Diferența dintre Occident și Fed.Rusă/Belarus
Nyk1 [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 0:42
-7/29
Naval'nâi și Pratasevici sunt încă în viață.
L-o fi ajuns virusu'
TheFreeOne [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 0:50
-4/10
Ramas fara antivirusul (care ii poarta numele) pe care l-a vandut, sarac, parasit de prieteni si acuzat de evitare a platii impozitelor.
taxe
jhonica [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 0:59
+3/5
la cine te referi?
Guciffer implicat
sinucis [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 1:36
-8/22
https://www.tripwire.com/state-of-security/government/hillary-clintons-private-email-account-hacked-the-perils-of-shadow-it/

According to the Washington Post, the worst scenario may have come true when hacker “Guccifer” reportedly released several emails pertaining to Benghazi, which appear to be between Sidney Blumenthal and Hillary Clinton at the “clintonemail.com” domain. The domain was registered January 2009 through Network Solutions.
MX Logic was acquired by McAfee in June of 2009 and is now part of McAfee’s SaaS offerings. So, it looks like someone knew what they were doing at some level to modify the MX records to use McAfee’s service.

Acel moment cand romansu nostru din Rm Valcea stia deja despre faza ca Hilary si Bill Clinton aveau back-up cu toate programarile pentru orgiile cu minore pe insula lui Epstein unde veau toti democratii, inclusiv Trump si dupa ce si-au sters e-mailurile McAfee a zis printru-un tweet ca Epstein nu s-a sinucis... cred ca tocmai a confirmat ca avea back-up, dar abia dupa 2 ani a ajuns CIA-u si la el..

https://twitter.com/officialmcafee/status/1194301300923600896

QAnon deja s-au priuns de complotuol asta jegos la fel cum s-au prins de furtul electoral dar lumea zice ca ei sunt teoristii.. in timp ce teoristii reali sunt niste pedofili care racoleaza minore sarace de la tara din SUA...
A avut o viata lunga si excitanta
moto33 [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 2:25
+7/11
respect maestre.
Ce viata ...
Alex2009 [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 6:49
+11/13
Geniu IT, geniu financiar, speculator fara scrupule, evazionist, infractor nomad, suspect de crima dupa un barbecue...
Perspectiva sigura a unei condamnari (de-aia de doua-trei sute de ani,. ca la americani), l-o fi bagat in depresie.
În America nimeni nu scapă de plata taxelor
idealogul [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 8:56
+9/15
Da de unde! Alo e anul 2021 nu 1921.
Doar daca esti un nimeni nu scapi de taxe.
In America megacorporatiile care invartesc miliarde de dolari platesc taxe mai putin ca un salariat cu minimul pe economie.
Paradisurile fiscale sa traiasca si portitele legislative create de miliardari prin lobby.
Tânguiala lumpenului
Amerlocu [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 18:29
0/8
Oricne investește în America o proporție semnificativă din veniturile sale scapă de taxe. Atât mult hulitele corporații cât și omul de rând.

Motivul e simplu: Dolarul investit de capitalul privat aduce cîștiguri mult mai mari societății și statului decât dolarul plătit ca taxe.

Ăștia care suferiți de complexul caprei vecinului sunteți exact cei ce nu contribuiți cu NIMIC ci doar încasați pomeni de stat pe diferite căi
Legătura cu Epstein
Soarele [utilizator], Joi, 24 iunie 2021, 19:45
+2/2
... este cel puțin suspectă. Ambii au fost sinuciși.
neah
Nevermind [utilizator], Vineri, 25 iunie 2021, 8:34
+2/2
Si Assange e in viata. Ultimii 2 ani intr-o supermax, nejudecat sau condamnat, insa sunt detalii pentru libertatea presei, drepturile omului si alte marote folosite pentru cine si cand trebuie.