1 € 1 USD 4,1999duminică 19 sep 2021
Versiune
Mobile
stati linistiti, nobody cares
Gryphus [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 18:49
+8/90
l-au arestat in Rusia pe cel mai important opozant al lui Putin si nu s-a intamplat nimic, Germania continua North Stream

jurnalistul saudit UCIS si taiat in bucati in ambasada saudita din Istambul nu a duc la nici un fel de probleme pt sauditi.

israel a bombardat gaza si a ucis o gramada de copii, a zis cineva ceva?
O idee ar fi...
Nyk1 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:03
-7/55
...să nu zburăm prin spațiul aerian al țărilor pe care le-am înjurat în trecut.
Nimeni Normal la Cap merge pe acolo
un domn [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:16
+23/43
Spatiul URSS este Zoo cu Animale in libertate, fara custi.
Am crezut
ipolitic [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:22
+14/36
ca Borell il va felicita pe Lukasenko pentru succesul lupta impotriva terorismului, dar in mod neasteptat, a declarat ca deturnarea avionului e un act "inadmisibil". Aceasta linie dura a UE in mod categoric il va face pe dictator sa-si puna cenusa in cap si declare multi-pluripartidism in Bielorussia. Un pic mai incolo. Poate nu chiar el. Poate fiul sau. Sau nepotul...
Priviti ce inseamna apropierea de Rusia
emil bobu [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:31
+32/46
Inapoiere si dictatura.
Hamas a bombardat Israelul
emil bobu [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:32
+35/79
si a ucis 12 oameni, printre care si arabi.

Daca Hamas nu lansa rachetele, nici Israelul n-ar fi fost fortat sa riposteze ca sa-si apere populatia.
mmm...
Laurentiu78 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:33
+33/49
deci ai minim 50 de calatori din minim 5 tari diferite, dar opresti avionul pentru 1!?! Ca asa vrea p*** ta de dictator?! Fara motive serioase ci doar inventate?!

Dupa logica ta nu ar mai exista transport de persoane aerian! Ungurii ne opresc pe noi, noi pe ei, etc.

Fiecare care e suparat pe 1 sa traga la sol un avion.cu 200 de oameni!....meh...de ce nu...aparent se poate!
Ce gandire de sluga a dictaturii ai
emil bobu [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:35
+20/42
Intre timp, in lumea democrata si libera, poti sa injuri tara fara sa fii persecutat, dar presupun ca tu ai fost indoctrinat in Rusia sa gandesti ca un turnator.

Iar ce a facut reporterul n-a fost sa injure tara, ci sa spuna adevarul despre dictatorul Lukashenko, bun prieten cu zeul tau Putin.
a zis
was [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:38
-9/27
A zis, dar nu sa auzit.
pt toti
nicoR [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:40
-11/29
care tot dau din pix cu ns2: este in joc bunastarea noastra globala in Europa !! daca nu se face, masina de bani care se cheama germania intra la un randament care nu-i mai permite sa plateasca cele 30% din banii ue (sic) si prin consecinta toate platile scad dramatic (de ex pt RO). plus ca pe termen lung, industria germana, inca localizata puternic in germania, se va delocaliza intr-un ritm alert, pt a mentine costurile competitive. - pt cine intelege, desigur
altă idee
di livio [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:46
+9/29
omu nu și-a înjurat țara...l-o fi înjurat pe batka Sașa, păcăliciu care conduce vremelnic țara
...
ak33 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:48
+22/42
banuies c ca rachetele lansate de hamas aveau flori si nu explozibil , si au dat cu roua pe obrazul israelienilor.
Pune...
Laurentiu78 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:53
-2/20
si tu niste "emotes" de sarcasm, ca nu suntem toti foarte pe faza pe aici :P
Poate ..
Alius [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:55
+17/23
.ne dai niste link-uri care sa arate ca respectivul a injurat Belarus.

/
auzi
nicoR [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:56
-30/48
da zeul tau bidenache de peste ocean, sau asta mai aproape borelache, sau ala tanar si nelinistit, micronache, eeeeiiii, ce mai zei astia, du-te repede sa tai niste gaini sa le duci zeilor tai ...
Reactie
Soljenitin [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:56
+32/48
Reactia normala ar fi ca Ryanair si alte companii sa isi suspende zborurile catre si dinspre Belarus si sa evite spatiul aerian al bolsevicului ala de lukasenko.
Un regim abject
ulisev2 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:58
+19/33
Am auzit ca ca in Belarus se instaureaza o dinastie.
Fiul lui Lukasenko se pregateste sa preia fraiele. Protejat de Putin face ce vrea. Sper ca cetatenii onesti dn Belarus sa reuseasca sa-l inlature pe satrap.
Bun punctajul!
Luk [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 19:59
-1/21
Dar tot nu-mi plac trolii :)))
Da, opresti avionul
Soarele [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:02
-6/32
https://en.wikipedia.org/wiki/Evo_Morales_grounding_incident
deci...
Laurentiu78 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:03
-5/15
tot doar din pix, ca sa te completez...Toata industria auto germana cu marcle mari...sute de miliarde...Bayer...43 de miliarde cifra de afaceri in 2019. Daca se opreste motorul german...o s****!
UE fara dinti
vangall [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:10
-4/34
UE e in caine fara dinti, care trage sa moara. Nu au cum constringe belarus, nu o au la mana cu nimic. Zero. Nada; ce a facut Belarus e terorism de stat, si? se va intimpla ce? Nimic. Borell e un fraier, iar nemtoaica aia e degeaba. Pasagerii avionului vor fi eliberati, avionul va zbura la Vilnius dar fara ziarist; Punct;
Mai corect ar fi,
Parzivall [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:11
+6/18
sa nu te amesteci sau sa fii in proximitatea gibonilor si macacilor muscali.....mai Nikalai mai...
Alt caz prost...
Laurentiu78 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:20
+2/18
dar macar presedintele Austriei s-a intalmit cu Morales...Poate si-a cerut scuze poate nu (Personal cred ca da!).

Cu cine se intalneste Lukashenko zilele astea?
Cetatenii onesti?!
Laurentiu78 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:37
-6/12
Vorbim de Belarus nu?!
...dăcât
persuasiv [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:43
+5/15
un troll
Serios,nu s-a
persuasiv [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:44
+6/12
esti sigur ca nu s-a?
si viceversa
persuasiv [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 20:45
+4/14
reciproca,trollule
deci ca sa se inteleaga
..13 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 21:01
+5/21
L-au filat pe ziarist la urcarea in avion si au interceptat in aer avionul ca sa isi arate muschii - bai tata este zi mare in UE si in Belarus

Ma incearca o curiozitate de legata de numele si pasaportul sub care calatorea...

Imi pare ca o sa fie extrem de complicat de rezolvat problema si asta arata ca inca europenii sunt nascuti poeti in raport cu statele teroriste
O dai bine cu primele doua,
izimmer [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 21:03
+11/19
si dupa cu ultima o dai cu bata in balta. Daca nu exista Iron Dome, Tel Aviv era acum Aleppo 2. Sick of this bullshit.
Si sa vedem cât rezista Belarus
Alui [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 21:28
+11/21
…doar cu ajutorul Rusiei.
Spațiu aerian închis ca la război, sancțiuni economice, practic o blocada pe partea europeană.
Cred ca Belarus o sa ajungă sa fie absorbită de Rusia cum a fost Crimeea.
e naspa daca nu te mai suporti pe tine ...
Dr.Mythnick [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 21:35
-2/10
e naspa daca nu te mai suporti pe tine ...
E un act terorist
Luk [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 22:00
+22/32
E foarte simplu! Ce-a facut Belarus se numeste "DETURNARE" si e considerat un act terorist oriunde in lume, nici macar Moscova nu-si permite asa ceva.

Nu e nicio diferenta intre a ameninta pilotii cu un pistol sau cu un avion de vanatoare, e exact acelasi lucru!

Blocada internationala si embargo pana cand toti pasagerii acelui zbor ajung la destinatia initiala.
oare cu altii mergea ?
unu_de_aiurea [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 22:03
+5/19
Oare daca era un avion U.S. puteau face treaba asta ?
Sau chiar si din Rusia, China, Turcia, Israel, etc...
Dar UE...sper sa nu vedem ceva masuri de genul: 2 tari din UE expulzeaza 3 diplomati din Belarus, 5 purtatori de cuvant le bat obrazul...

Hai UE, macar acum cu descultii astia vrem sa vedem o pozitie comuna rapida, o mobilizare de forte, ceva...
Lol
HP [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 22:13
-20/54
Hamas au lansat rachete ca urmare a expulzarilor palestinienilor din propriile case si a detonarii se grenade lacrimogene in moscheea cea mai importanta pentru arabi.

Israelul e un stat de tip apartheid iar coloniile lor sunt ilegale conform ONU.

Acum nu multi ani, Israelul facea bombardamente cu fosfor alb peste scolile arabe.

Lasa vrajeala si nu mai apara criminalii care fac epurare etnica.
ai inebunit nycolas ?!
John_Re [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 22:29
+5/15
pe alt topic le spuneai romanilor sa mearga in vacanta in tarile ruse.

nu vezi ce se intampla in haznaua rusa? mai rau ca in lumea a 3-a.

omg.
funny
Nevermind [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 22:31
-2/20
Lumea ti-a dat minus pentru FACTS. Probabil tot aia care sunt ultragiati acum, selectiv.
117 oameni fericiti
revo [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 22:34
+7/23
Le-a vajait racheta pe la ureche. Au avut un noroc fantastic ca avionul n-a fost doborat de un proiectil "ratacit". Sau n-a fost sabotat pe aeroport, sa aiba un "accident" nefericit, in aer.

Ceilalti 6 - Dumnezeu cu mila.

Belarus trebuie boicotat pe toate caile, pana la eliberarea celor 6. In primul rand, autoritatile din aviatia internationala trebuie sa nu mai permita traficul aerian cu Belarus.
Pe scurt da
Dodel540 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 22:53
-7/13
Pentru ca poti. Ce rahat inseamna 50 de cetateni versus un dictator cu o armata la dispozitie ? Cine ii apara? M-as uita de ex si la Ryan Air care au aterizat ca orbii avionul intr-o tara dictatoriala.
Si cum o sa ocolesti Blarus
Dodel540 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 22:55
+4/20
Trafic aerian international ocoleste deja estul Ucrainei dupa doborarea lui Malaesian flight acum ceva ani.
Tu iti dai seama cat costa in combustibil si timp sa ocolesti bielorusia? Necesitatea economica va prima si se va pune batista pe tzamabal , ca de obicei.
Nu zau?!
Luk [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 23:04
-1/5
.
Bullshit
Luk [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 23:05
+10/22
.
ai uitat
doejohn [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 23:20
+13/15
ai uitat de avionul civil doborat deasupra Ucrainei. Nu a raspuns nimeni si li se rupe
Avionul lui E Morales forțat de US să aterizeze!
Rower [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 23:25
-6/30
In 2013, avionul președintelui de atunci al Boliviei, Evo Morales, a fost forțat de Statele Unite să aterizeze la Viena deoarece americanii credeau ca Morales îl duce cu el pe Edward Snowden de la Moscova în Bolivia. Nimeni nu s-a sesizat atunci pentru deturnare, incident grav, încercare de arestare a unui opozant al regimului SUA!!

Citat:
https://www.washingtonpost.com/world/bolivian-presidents-plane-forced-to-land-in-austria-in-hunt-for-snowden/2013/07/03/c281c2f4-e3eb-11e2-a11e-c2ea876a8f30_story.html
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Duminică, 23 mai 2021, 23:49
-12/22
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Duminică, 23 mai 2021, 23:54
-2/20
e mai grav
anonim3 [utilizator], Duminică, 23 mai 2021, 23:57
+3/13
Asta este piraterie aeriana realizata cu instrumentele puterii de stat. Totodata, deturnarea a fost la un zbor intre doua aeroporturi (si tari) membre nu doar ale UE, ci si ale NATO. Stiu ca nu merita un razboi, dar cred ca Lukasenko trebuie pedepsit si sunt convins ca se vor gasi mijloace chiar si in dreptul international pentru aceasta. Pacat ca cetatenii Belarus vor avea de platit multe oale sparte. Si de suferit.
informatii interesante ...
sile1 [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 0:15
+2/10
....despre Roman Protasevici pot fi gasite pe site-ul

https://www.foiaresearch.net/person/roman-protasevich
adica?
disraeli [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 0:30
+6/12
daca eu fac ceva in liftul tau, tragi cu rachete? adevarat ca nu este vorba de lift ci de moschee dar ideea este cam tot aia. faci propaganda proasta, nu te crede nimeni. esti muslim?
nu a fost deturnat
disraeli [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 0:41
+7/11
i s-a refuzat intrarea in spatiul aerian al unor tari. piloul a cerut sa aterizeze in Austria
An audio tape was subsequently released which appeared to be a recording of the flight crew requesting to land in Austria on the grounds they "could not get a correct indication" of their remaining fuel levels.
the President of Austria, Heinz Fischer, went to greet President Morales in his plane and shared breakfast with him.[citation needed]
parca este alta mancare de peste.
OK. Scenariul e deja cunoscut
Amerlocu [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 0:53
-1/17
Tovarășii de la Bruxelles își vor xprima indiganrea. S-ar putea chiar să impună sancțiuni eonomive împotriva ăluia care taie bilete de parcare în centrul Minskului ba cniar și unii plutonier major din miliția bielorusă.

După aia business as usual cu câteva scheunături ce se veoir stinge cu timpul. Northstream merge de râgâie și nu au curajul să se atingă nici măcar de un cățeluș ca Lukașenko, care nu are cu ce șantaja Europa ca Putler. Dacă nu știați după tot circul de anul trecut UE nu a îndrăznit săi impnă nici un fel de sancțuini lui Lukașenko sau famigliei sale...
Nu te abera că e păcat
Amerlocu [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 0:58
0/14
Nu vor fi niciun fel de sancțiuni., După ce anul trecut Lukașenko a violat-o cu strigături pe coana democrația, UE nici măcar nu a îndrăznit să-i impună sancțiuni lui Lukașenko și famigliei sale. Au fost sancționați cu mult curaj tot sooul de cioflenderi de mâna a treia de care n-a auzit nimeni...
:D
Nevermind [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 0:58
-2/10
Tocmai ai subliniat un potential efect al unor sanctiuni idioate si peste limita. Practic ii alienezi pe aia si-i arunci in bratele rusilor.
Nu mergea nici cu alții
Amerlocu [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 1:01
-1/11
Și de data asta va fi obișnuitul spectaol al impotenței în publice și zgomotoase a UE. Se vor indigna cale de câteva zile. Apoi vor impune sancțiuni împotriva artelului producătorilor de covrigi și cvas din Moghilev după care totul va muri încetișor de la sine.
mare lucru
srpc [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 1:47
-8/20
un agent provocator al CIA
Putin știa sigur de acțiune.
asavreau [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 7:19
+5/7
Nu făcea Lukașenko o asemenea acțiune dacă nu avea acordul lui Putin.
Pe scurt
rusul.viclean [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 7:20
-3/9
Ati belit treaba, albiciosilor
practic,
mongolul [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 8:06
+7/13
este un act de terorism de stat sau gangsterism de stat.
Sa vedem masurile luate de UE/NATO...
intrebarea e
mongolul [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 8:09
0/4
cine l-a filat? serviciile din Belarus sau fratii mai mari?
Si crezi ca asta e in avantajul Rusiei?
Alui [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 8:14
+3/7
O sa mai aiba un teritoriu cu populatie ostila pe care vor trebuie sa-i controleze.
Crezi ca se mai urca cineva intr-un avion
Alui [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 8:16
+4/10
Care nu ocoleste Bieloeusia?
Actul asta e al unui om nebun!
Nordstream nu trece prin Belarus!
Alui [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 8:20
+1/5
Si daca Balarus blocheaza vreo teava de gaz, sufera Putin ca nu mai incaseaza bani. Dupa care v-a suferi scurt Lucasenco!
si Putin, si Lukasenko
mongolul [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 8:48
+4/14
sunt primtivi in gindire; cred ca opozitia se rezuma la un singur om si, deci, daca il aresteaza, au rezolvat problema. Opozitia este mare si se va ridica altul. Pina la urma, le va veni unu de hac, daca nu schimba de drum.
oricum ai da-o rusnacii sunt niste oameni
florin4u [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 9:13
+2/14
demni de comuna primitiva...cei mai prosti din curtea scolii.In timp se va mai schimba si conducerea UE....si pana la urma o sa luam gaz si din alte surse...cum ar fi platforma Marii Negre sau poate gaz lichefiat de la americani si in felul asta ii vom lasa sa ajunga accelerat in epoca de piatra.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 24 mai 2021, 10:04
-3/11
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 24 mai 2021, 10:08
-1/5
Lol
HP [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:14
-4/16
Singura propaganda aici o fac fanii israelitilor, ca in rest toata lumea civilizata de la ONU pana la CNN stie ce se intampla acolo.

Si nu se intampla de cateva zile, ci de cateva zeci de ani.
Cred ca ...
Costique [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:35
0/10
...nu știți la ce va uitați. Cat a fost ISIS, mucles, nici o racheta. S-a terminat cu ISIS, a reînceput circul in Israel. Tot timpul aceeasi oameni: radicalii islamiști. Ce scrieți voi aici e ce va spune propaganda, nu si cum s-a ajuns acolo. Si ca sa vezi, ce se întâmplă in camera americana? Pai socialiștii s.-au aliat cu islamiștii si au împins in fata proastele (cele 4 naive) sa ceara "Oprirea suportului SUA către Israel". Așa ca de fapt asta s-a urmărit de la început cu operațiunea asta...toto ce vedeti si auziti este dort ca Occidentul sa isi scada suportul pentru Israel si sa ramana singur in fata islamistilor...Intrebare pentru pårosti: se poopresc ei dupa ce distrtug israel? Ei? Cine e la rand?
NU mai face propaganda pentur dradicalii islamisti
Costique [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:39
-2/12
Tot ce vezi acolo este inventat si propagat de islamiști care au devenit peste noapte adoptați de fraierii socialiști europeni, un așa de mare succes de PR ca a luat locul adevărului pentru toți sărmanii cu mintea. Învață istorie si te lămurești. Începe cu anii 600, 1200, 1300, 1918 etc...
Tu si prietenul tau Ayatolahul
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:45
+1/11
Tu si prietenul tau Ayatolahul nu faceti propaganda, asa-i? Vai de sufletul tau...
Ei si?!
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:46
+2/2
Ce legatura are? Ori ai impresia ca Putin il iubeste sincer si ca o sa-si expuna tara unor sanctiuni pentru dobitocul ala?
Esti pe aratura, tovarase :))
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:48
0/6
.
Pai
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:52
+1/3
Atunci sunt deja in bratele rusilor, nu? Ce rau ar putea face o blocada? Ii obligam sa se uneasca? :))
Sper sa nu aveti dreptate.
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:52
+3/5
.
Hahahahaha
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 10:54
+5/9
Tot cu whataboutism-ul, tovarase? Cum e vremea la Moscova? :))
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 24 mai 2021, 11:30
-1/5
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 24 mai 2021, 11:36
-2/6
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 24 mai 2021, 11:40
0/8
Mai rasfirati, tovarasi, mai rasfirati!
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 11:48
0/2
.
gogule...
florin4u [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 11:52
-2/8
nu te mai uita la filme de propaganda ca ti omori si putinii neuroni pe care ii mai ai.Rusnacii se mandresc cu ceea ce au: IPhoneuri produse de americani, Televizoare produse de sud coreeni, aparate foto produse de japonezi, masini produse de nemti, echipamente de retea produse de chinezi, si asa mai departe.

Rusia in afara de propaganda si manipulare nu produce nimic si nici nu au cum sa produca...caci pentru asta iti trebuie tehnologie si minti luminate....ceea ce ei duc lipsa.Mai las-o usor cu Cosmosul ca macane!!!
daca nici cu
liviu_ [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 11:55
0/4
pseudo-tara belarus nu se ia nici o masura
e clar ca legile internationala nu mai exista....

daca nu se iau sanctiuni DURE (ma da dure, nu glume proaste), mai bine desfinteaza toate tratatele internationale ca-s degeaba!
lol
liviu_ [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 11:55
-1/3
ma rog+2/8 voturi...
multi rusofili psdisti pe siteu asta...
se pare ca toti rusnacii mint!
florin4u [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 12:07
-1/3
in cazul lui evo morales aeronava nu a fost obligata sa aterizeze ci nu i s-a permis sa tranziteze spatiul aerian al Frantei, Spaniei, Portugaliei si Italiei...asa ca au preferat sa aterizeze in Austria decat sa ramana fara combustibil in aer!Asa ca nu mai minti RUSNACULE!!!
problema e ca regimurile vostru rusesti
Ahha [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 12:15
0/6
(bielo sau nu) au devenit teroriste, prin doborarea sau deturnarea de avioane. Asta se intampla daca voi slugile sustineti dictatori criminali ca Putin si Likashenko.
sa intelegem
Ahha [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 12:23
0/2
ca preferi primitivul si criminalul KGB?
Lol
HP [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 12:29
0/10
Ia, da-o pe aia cu "daca dumnezeu le-a zis ca ala e pamantul lor acum 1000 de ani, atunci asa e".

Boss, ce nu pricepi ?

Colonizarile sunt ilegale, fac epurare etnica pentru ca atunci cand se va ajunge la discutia cu cele doua state, cel palestinian sa fie cat Constanta.

Sunt de o ticalosie si o brutalitate inimaginabila, in special Netanyahu, participant activ la masacrele din anii 70 si 80.

Eu iti spun ce se intampla faptic, verificabil, si tu ma iei cu tata Moise.

Macar recunoaste ca esti islamofob si aia e, atunci nu ai nevoie de scuze pentru absolut nimic, toti arabii sunt teroristi, mai ales palestinienii si cu asta basta.
Lol
HP [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 12:31
0/6
Da, socialistii s-au aliat cu islamistii si ONU a inventat tot.

La fel cum socialistii s-au aliat cu negrii si au inventat BLM.

Nu ?
doar ca acele vremuri au trecut
Ahha [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 12:37
-1/9
acum Rusia a devenit o cocina de porci, nu mai are nici Cosmos, nici literatura sau realizari in stiinta, nu sunt in stare sa creeze nici macar un vaccin bun sau un simplu procesor, nu mai zic un telefon mobil. Multumeste-le pentru asta idolului vostru Stalin, bosevismului asasin, comunismului rusesc, NKVD-ului, KGB-ului si regimului criminal Putler. Ei au adus Rusia la stadiul de comuna primitiva.
NATO
naftuliv [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 13:01
-2/2
trebuie să dea cu atomica în belaruși și în Lucașenco, Belarusul trebuie să devină democrat.
Mda
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 14:46
0/2
Ai scris 10-20 de comentarii pe tema avionului deturnat de Lukasenko, ma intreb cate ai fi scris daca erai interesat. Dava tot esti pe aici, nu uita sa ne spui cat de rau e Navalny si cat de maret e poporul rus.
Ahahahaha
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 14:50
-1/3
“Islamofob” :))))))
Proces echitabil???
Parzivall [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 15:40
+1/3
Hahahahaha, ma faci sa rad, involuntar, ca nu esti comic deloc, decat trist!
Si trollul bullshevin Popescu s-a reactivat
Parzivall [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 15:41
-1/5
Ce viata trista, sa postezi gugumanii pe net pt rusi!!!!
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 24 mai 2021, 16:22
+2/6
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 24 mai 2021, 16:23
+2/6
IQ 0
Soarele [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 16:26
+1/1
De ce mai scrii, dacă ăsta este argumentul tău suprem?
bineinteles ca n-a zis nimeni nimic!
gwolf [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 17:39
-1/7
sau cel putin nimeni care sa conteze!
Pentru ca, pana una alta:
- scrii de pe un calculator facut sau cu tehnologie din SUA;
- ai economii in dolari sau eur oricum NU in rubla belarusa;
- daca ai copii o sa-i dai la engleza nu la belarusa sau rusa;
- te uiti la netflix american nu la canalele de stiri din belarus;
- asculti muzica si ai tricouri cu formatii americane sau vestice;
- pe CV-ul tau probabil ca scrie: stiu PC, Windows si Msoffice!
- conduci masina nemteasca, frantuzeasca sau americana, nu "belarusiana";
- iti faci concediile in vest sau turcia, nu in belarus sau kazahstan, si te ajuta engleza vorbita.

asa ca mai STF-UP cu comparatiile astea penibile intre afine si peneni
Crezi ca nu stie nimeni limba engleza?
LiviuX [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 18:28
+1/5
De asta incerci sa dezinformezi in halul asta? In primul rand nu SUA au fortat avionul sa aterizeze, nu a fost nici o interventie a USAF, nici macar a NATO sau a vreunui stat. Pilotii au vrut sa aterizeze pentru ca nu mai aveau combustibil, unele state refuzand survolul (ceea ce e dreptul lor), iar fiind o urgenta, iarasi conform regulilor, Austria a permis aterizarea. Deci nici pe departe nu se compara, nu a fost vorba de nici un avion militar al vreunui stat care sa forteze un avion CIVIL al altui stat sa aterizeze desi acesta nu vroia si doar survola teritoriul asa cum primise acceptul. Asa ca nu mai minti in halul asta, cine are ceva minte nu te va crede! E prea gogonata!
Nu e nici pe departe la fel
LiviuX [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 18:44
+2/2
Nu ca le iau apararea, evident nu s-a procedat bine, dar si in cazul avioanelor doborate de rusi, americani si in cazul ucrainienilor se poate spune ca a fost o greseala, s-a gresit identificarea avioanelor, nu s-a putut comunica sau mai stiu eu ce. Pe cand aici a fost o identificare clara, o deturnare urmata de fortarea aterizarii. Nu e nici o urma de indoiala, mai ales ca nu au plecat mai depatre toti pasagerii.
Tu stii sa citesti? Se compara cazurile?
LiviuX [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 18:47
-1/1
Daca poti citi vezi ce am spus mai sus lui "Rower".
Nu, pentru dezinformare!
LiviuX [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 18:51
0/0
Vezi ce am spus mai sus si lui si lui "Rower". Faptele da, sunt fapte, dar nu se pot compara, cazurile (si actiunile) sunt complet diferite.
Altul care nu stie sa citeasca sau nu are minte
LiviuX [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 18:59
-1/1
Poate ambele... Cum poti spune ca cele doua cazuri se pot compara?
Nu
Luk [utilizator], Luni, 24 mai 2021, 22:11
+1/1
Socialistii nu s-au aliat cu BLM, se vede cu ochiul liber :))))
ATENȚIE LA ASTA:
nick24 [utilizator], Marţi, 25 mai 2021, 6:25
0/0
“ De asemenea, comisarul european a spus că nu poate confirma sau infirma dacă la bord se aflau și cetățeni români.”
În schimb Belarusul a stiut că la bord se află opozantul lor mult vânat.
Să ocolești ca să mergi
nick24 [utilizator], Marţi, 25 mai 2021, 6:31
0/0
mai precis, unde?
QED!