1 € 1 USD sâmbătă 24 iul 2021
Versiune
Mobile
isi plang in pumni chinezoii...
Ismail Paine de circ [utilizator], Miercuri, 12 mai 2021, 16:58
+8/10
... pacat de toti banii aia bagati in buzunarele piscotarilor din presa romaneasca pentru lobby de partid :))
de ce
nick1587873340950 [utilizator], Miercuri, 12 mai 2021, 18:39
-5/5
in procedura de urgenta ? e ceva de ascuns in sutele de pagini, care aricum nu prea sint citite ?
O fraza cu care nu prea sunt de acord....
john_doe_ro [utilizator], Miercuri, 12 mai 2021, 20:41
+1/3
..."Rețelele 5G nu se construiesc de la zero. Ele se bazează pe echipamente și software din tehnologii de comunicaţii mobile din generaţii anterioare, precum 4G sau 3G". Inexact. Se poate face roll-out de 5G SA(standalone) unde nici un operator telecom nu mai depinde de 4G existent (Huawei sau ZTE). Doar la deployment de NSA 3x operatorii sunt dependenti de 4G-ul Huawei actual. Da, stiu 5GC costa, dar Romania va avea avantajul ca va instala ultimul racnet de echipament si tehnologie. 5G NSA este oricum tranzitoriu si nu merita investit in el pe medium si long term.
Ordinele nu se discuta
RoyPeters [utilizator], Miercuri, 12 mai 2021, 22:11
-3/7
ci se executa intocmai si la timp!
pe mine ca comsumator final
sadestwank [utilizator], Joi, 13 mai 2021, 0:33
-5/5
ma doare undeva daca reteaua este huawei sau ericsson. Sperietoarea cu spionatul este hilara. Oricine are ceva sensibil de trimis trimite criptat. Problema care pe mine ma ingrijoreaza este ca voi plati servicii de comunicatie mai scumpe datorita faptului ca concurenta a fost afectata si aceasta lege a creat practic un monopol. Cine are de castigat de pe urma acestei legi? Pentru ca nu noi consumatorii, asta e sigur!
Se poate.
asavreau [utilizator], Joi, 13 mai 2021, 8:13
+1/1
Așa zici și tu-se poate. Nu suntem obligați să o facem și nici să spunem cum o vom face.
Lege anti-Huawei.
gv [utilizator], Joi, 13 mai 2021, 10:10
-4/6
Singurul scop al acestei "legi" este scoaterea de pe piata a companiei Huawei (care produce echipamente mult mai bune si mai ieftine decat concurenta pro-americana) si impartirea pietei intre companiile recomandate de americani.
Rezultatul este ca vor fi cheltuieli suplimentare de miliarde de dolari ale companiilor telecom pentru inlocuirea tuturor echipamentelor Huawei din retelele existente si comandarea de echipamente mult mai scumpe (si mai slabe) de la concurenta.
Acesti bani vor fi platiti in final de noi toti, prin cresterea tarifelor pe care le vom plati la internet si comunicatii.
lasa ca platim..
Ismail Paine de circ [utilizator], Joi, 13 mai 2021, 11:26
-1/1
.. decat sa sustinem comunisti.