1 € 1 USD 4,1823sâmbătă 24 iul 2021
Versiune
Mobile
asa, bravo.
Ismail Paine de circ [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 9:21
+3/23
ca si asa ma chinui sa iau covid de peste 1 an si nu reusesc.
Stai..
sentenced [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 9:23
+15/23
Erau oameni care pana acum au purtat masti pe plaja, in varf de munte si la bazinul de inot? Lel.
ce mai "relaxare"
Roman_Cetatean [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 9:23
+13/21
dude, sunteti dusi, distrusi.....masca aia oricum nu prea o purta mai nimeni nici la plaje, nici la munte, decat poate in aglomeratii. cat despre purtat IN sala de sport, nu era oricum obligatorie. Despre purtat la bazinele de innot, ma scuzi, asta e alta cretinatate marca Garcea-Bode....sa o purtati voi bah in bazine si cand innotati si in jur, uda la gurile voastre de pitecantropi.
Scuze de invective, dar cred ca sunt soft si nu imi vine altceva in minte, cand vad ce le poate bubui neuronul stingher unora.
Si asa aveau pretentia sa poarte lumea masca si cand intra in mare....deci, logic ca pentru astia ce au enumerat mai sus sunt facilitati extraordinare.
renuntam la masca la 'bazinul de înot' ? lol
Gryphus [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 9:25
+13/19
doamne, mare ti-e gradina
Salile de sport, da, aer liber, ba
xolv [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 9:32
+12/20
'nainte, tovarasi botnitari!!
Ursul Arthur
Edmond_Nicolaus [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 9:34
+7/17
Dar la vanatoare de ursi nu se renunta la masca?
Bode ar trebui sa fie primul ministru remaniat
Maspp [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 9:34
+5/15
Un politruc care nu va reforma nimic in MAI. Citez doar din declaratiile lui " cat eu voi fi ministru , nu se va schimba sistemul de pensionare in MAI", "mizez pe buna credinta a romanilor". Deci cu alte cuvinte, idiotul asta ne spune ca restaurante se vor deschide cu 100% si nici nu conteaza daca esti vaccinat. Adica nu mai e nicio motivatie sa te vaccinezi. Deci Bode boicoteaza vaccinarea.
bun si daca esti la baza
Alin Delin [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 9:48
+12/18
Si daca esti la baza muntelui trebuie sa porti masca? De exemplu daca esti la Stana lui Burnei? Dar daca ajungi la Refugiul Vistea sau Refugiul Caltun sau Lacul Bucura , Lacul Capra?
Doar cand ajungi pe Varful VIstea ai voie sa iti dai jos masca?Apoi daca mergi spre Moldoveanu trebuit sa iti pui masca iar.
La modul serios foarte putini care merg in excursii in natura poarta masca dar mai sunt fricosi.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 7 mai 2021, 9:58
+7/9
infectare
lcostea [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 10:05
-5/19
In conditiile in care se suspecteaza ca au aparut variante de virus rezistente la vaccin eliminarea restrictiilor ptr vaccinati nu va face decat sa raspundeasca acele variante de virus.

Practic nu este o strategie de "relaxare" ci o strategie de "infectare" cu noile variante super-rezistente la vaccin.

In fata acestor variante noi singura solutie este lockdown dur.
Lockdown dur te extaziaza ?
Victtor [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 11:15
+2/10
Iti doresti lockdown, mai ales sa fie dur ?
Din nou texte seci
Feroviarul [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 11:28
+3/3
Una zice in titlu "Renunțăm la mască pe plajă", alta zice in articol "se are în vedere renunțarea la masca de protecție pe plajă". Ori renuntam, ori se are in vedere ? Alt text "superb" e "Bode a spus că mizează pe buna credință a românilor care au înțeles să respecte măsurile antiCovid". La fel s-a mizat si pana acum, cand nu s-a vazut neam de amenda prin STB sau pe strada, etc ? Declaratiile astea fara substanta sunt de mare efect...
TREBUIE ...
jidanul [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 11:44
+1/3
... sa ne grabim incet, pentru ca acum sarim dintr-o extrema in cealalta. De la lockdown, stari de urgenta si stari de alerta, cu masuri aberante si fara testare gratuita pentru toti romanii, trecand prin incendiile din spitale si din tir-urile ATI si evacuari de spitale facute aiurea, sarim direct in relaxare cu o campanie de vaccinare ratata. Iresponsabilitatea, inconstienta, incapacitatea si incompetenta guvernelor Orban si Cîțu, cele mai catastrofale guverne de la Revolutia din 1989 si pana in prezent, poate sa degenereze intr-un dezastru. Mai multa intelepciune, chibzuinta, gandire constructiva si masuri pertinente si rationale ar trebui aplicate, de catre actualii guvernanti. Festina lente !
dorinte si putinte
lcostea [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 12:00
-3/7
Nu stiu daca in situatia de fata mai conteaza ce ne dorim.

Daca vrei sa stii neaparat, eu imi doresc sa nu moara oameni, tu poti sa spui acelasi lucru?

Ca in mod sigur ai vrea sa salvezi oameni, dar asta doar daca nu ar naspa sa-i salvezi, adica sa nu afecteze distractia, socializarea, dezmatul.

In alta ordine de idei, poate sa ridice cate restrictii vrea guvernul, eu prefer sa ma protejez pe mie si apropiatii mei: o sa port in continuare masca, o sa consum cat mai putin si o sa ies cat mai putin printre cetatenii imprudenti.
fetish
andr1stE [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 12:33
+1/5
cu lockdown. tu singurel. glovo. si conturi pe toate platformele de streaming. asta iti place ah :>?
Masca salveaza vieti
Zummm [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 13:42
+1/3
Daca esti vaccinat, ai trecut prin boala si mai porti si masca NU AI CE SA PATESTI. Obligativitatea mastii NON-STOP e un must have Sunt nevoie de legii mai dure in acest sens.
Dl PM, puneti un robot ministru la Interne
plain vanilla [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 13:52
+2/2
Functia asta ii limiteaza foarte tare pe unii care au inclinatii catre lipsuri. Bode, in calitate de personaj pus MINISTRU DE INTERNE dupa ce a circulat cu masina de serviciu pe contrasens si a facut accident nasol, arata ca gramada de muci cu care te poti manji poate fi foooarte mare si indestulatoare pentru toate zilele mandatului; ultima isprava: anuntul pompos cu masca la bazin de inot, pe varf de munte, si alte ganduri pe care numai bostangii cu pulan si privilegii le pot genera
Facem un proiect să fie sudată de la naștere masca
hsl [utilizator], Vineri, 7 mai 2021, 16:32
+3/3
măcar să știm una și bună.