1 € 1 USD sâmbătă 24 iul 2021
Versiune
Mobile
Căutăm scandal cu rușii.
galeo [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:03
-86/136
Cu orice preț.
Retaliaton
Mazeta [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:06
-65/103
Diplomații sunt pedepsiți pentru că rușii și-au retras trupele de la granița cu Ucraina.
hai cu postacii
mache [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:06
+35/69
.... si mesajele lor de "dragoste" ruseasca...
Era si timpul
Dogul [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:08
+40/72
Ar trebui expulzat ambasadorul, in primul rand pentru toate declaratiile cu iz grobian facute de-a lungul anilor. O sa sara acum rumânii verzi dacopați că de ce să ne solidarizăm cu celelalte state NATO-UE care au sancționat Rusia. Pă, ideea e foarte simplă: ai atacat un stat (Cehia, in cazul asta) NATO (în orice mod), ai atacat intreaga Alianta. Asa zic documentele semnate de RO.
ne-am mai aventurat o data la Cotul Donului..
demaGOGU [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:12
-51/89
...sigur, in "slujba" unul alt Principal la acel moment, si nu am sfarsit bine deloc.

warmongerii de mucava de la Buc ar trebui sa (re)citeasca istoria.
A apasat americanul butonul si vasalii...
luciannn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:14
-59/103
A apasat americanul butonul rosu si toate statele vasale sar sa indeplineasca ordinele si sa pupe papucul noului sultan...

Urmeaza declaratia schizofrenica despre cat de independenta este Romania in prezent, si cu cate sacrificii ne-am castigat aceasta independenta, cand de fapt Inalta Poarta doar s-a mutat acum la Bruxelles sau Washington, iar sultanul este acum american sau vreun comisar vest european...
Valeri Go Home
un domn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:15
+14/60
Ti am spus de saptamana trecută . Mujicia va fi in flăcări .
muscalii o sa reactioneze
c2 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:23
+21/37
rusii, cu obraznicia lor agresiva, vor plusa si vor declara persona non grata o parte din personalul ambasadei de la Moscova
Șoșocule
Dogul [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:24
+34/54
Șoșocele, ai uitat ce scrie-n tratatul NATO? Mai citește. Nu-i nevoie sa-ti spuna americanul sau rusul ce sa faci. Ai semnat ceva la intrarea intr-o alianta si-ti spune clar ca un atac impotriva unei tari membre e un atac impotriva Aliantei, asa ca e nevoie de masuri. Ramai la cules de praz, dacule verde, ca nu te pricepi la chestii internationale :)
norocul nostru
icarag [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:24
-33/55
e ca rusii nu au motiv sa ocupe romania . ce sa ne fure, ciorile si vrabiile ?
iar cu nato , mai lejer va rog, istoria e clara ca marile puteri nu -si respecta obligatiile daca se ingroasa gluma.
deci
cucuveauamov [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:26
-38/52
o masura in oglinda este perfect justificata.
E timpul să părăsim Romania
galeo [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:26
-34/56
Să-i lăsăm pe smardoiul rusofobi sa se caftească cu rușii
dimpotriva, sunt rusii cei care cauta scandal
stefan2008 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:26
+59/81
Alte tari au reactionat la mujicismul rusilor inaintea Romaniei
https://www.euronews.com/2021/04/23/estonia-latvia-and-lithuania-expel-russian-diplomats-in-support-of-czech-republic
trollii rusi nu au odihna
ember [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:27
+58/76
Si se pare ca pretul lor este unul mic.
rusia isi vede limitarile
Adry@n [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:29
+18/36
Rusia e limitata tehnologic, vede cum toti in jur sunt la alt nivel. Singura competitie pentru ea este cea in care arunca cu pietre, pune cainii pe tine si injura.
Rusia nu inoveaza nu tine pasul cu inovatia... trebuie sa fie bagata inseama ca altfel ajunge sa reprezinte nimic. Si populatia va cere reprezentare, la ce istorie a invatat cetateanul de rand... banuiesc ca rusia a aterizat deja pe marte, sau rusia putea sa cucereasca tot globul dar s-au oprit la berlin :))))))))))))))))))))))))))))))))

Pe unde trece admiral kuznetsov, vezi si greenpeace, incercand sa scoata poluarea din ocean si mare :))
Mai ieri si-au transferat flota din marea caspica in cea neagra, cica fiecare capitat si-a luat barca la subrat si s-a urcat in tren :)))
Alo?!
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:31
+43/57
Si-au retras niste oameni care pot sa se intoarca maine. Tot echipamentul greu e exact unde era si saptamana trecuta.
atac
Nevermind [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:35
-40/56
Despre ce atac e vorba? Si nu-mi spune de depozitul de munitii, cand pozitia OFICIALA a Cehiei este (momentan) ca a fost vorba de un accident in cazul exploziei de acum 7 ani.
cand?
hobo [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:40
-26/46
Ne spuneti și noua, când?
Sa ne pregatim si noi, sa ne facem provizii de mălai, ulei, faina...
!
HChifteluta [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:41
+35/43
Sigur ca da! Caci au ajuns acolo dintr-o eroare a unei bucle spatio-temporare!
Stati asa , nu va inflamati!
O_Tannenbaum [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:42
+11/27
Nu de aia il dau afara. Facea contrabandă cu rachiu prost, Taburetovka, din picior de taburet.
Tezaurul Romaniei de zeci de miliarde?
relax4 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:43
+51/67
Adica vor sa ni-l inapoieze? Sau cei 50 de ani furati cand alegerile au fost falsificate de un partid comunist minuscul dar sustinut de tancurile rusesti? Say milioanele de romani deportati in Siberia? Sau Transnistria? Sau trolii rusi activi in toata lumea inclusiv Romania? La care dovezi de prietenie te referi?
Vorbesti serios
TrickyWicky [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:46
+54/74
Avem o Moldova rupta in 2 , avem trupe stationate in Transistria, avem O ucraina ravasita de trupe rusesti si tu spui ca noi romanii cautam scandal?
Dacă așa ni se ordonă de la Brucsel
Lovercraft [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:49
-57/87
ce putem noi să facem? Executăm.
Hehe
transpenibilus [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:49
+41/59
Cum sa cautati voi, troli rusi, scandal cu "rusii".
E un nonsens chiar si in limbile slave.
A apasat Putin pe butonul si slujile...
transpenibilus [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:50
+25/47
#postac #ivan #NUscapati
MAE
bcsb [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:51
+24/46
Va rog sa expulzati si cei 5-6 rusi care au postat mai sus. Suntem in RO, totusi. Sa posteze si sa comenteze la Moscova la preaiubitul lor conducator.
ehh
transpenibilus [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:51
+12/28
Deci, mwahahahahahahahahaha :))))))))))
#ZeroDarkMoscow tic-tac, tic-tac...
Diplomatia cu Mujicii se masoara
un domn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:52
+25/43
in cate capace dupa ceafa isi iau Mujicii, altfel nu pricep !
atasatul militar diplomat ?
un domn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:53
+11/17
este omul de HR al URSS care recruteaza indivizi gen Shosoakaa si iosefina Pascal
Hmmm
Sah [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 13:56
-15/19
Hai sa ne jucam cu expulzarile, asta pana cand incepe sa se opreasca gazul...ca asa-i in tenis. ;)
Care Tezaur Popescule?
rusul.viclean [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:01
-10/14
NATO va trebui să plătească scump OBRAZNICIA romaniei.
un minut, rekord mondial
di livio [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:02
+5/11
13.02- 13.03, felicitări...cum ai reușit?
ia cu tine pe Iosefina Pascal
un domn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:02
+5/11
sa ai o pasarica ( cantatoare) care sa iti tina de urat
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 14:02
-17/27
Da? Când?
Dogul [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:02
+6/16
Omule, înțelege ca aici nu-i vorba de puteri mari jn relatia cu state mici. NATO e o entitate. Iar RO este parte a entității respective. Mai deschide o carte, că văd că s-au legat de mintea ta doar teoriile lui Dan Puric.
Stii puține
Dogul [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:03
+5/15
Ai ramas in urma, șoșocel :)
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 14:06
-14/20
fata de cele 13 "aventuri" rusesti
gwolf [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:07
+10/18
din ultimii 300 de ani, pe teritoriul principatelor romane si a Romaniei. mda, violenta Romanica asta ce-i drept...
Oricum a fost o decizie gresita a lui Antonescu dar nici ti nu ti-ar strica recitirea istoriei oricum.
Rusia a atacat Cehia?
luciannn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:09
-11/19
Printre atatea stiri despre covid e posibil sa fi scapat stirea asta...

SUA este in "razboi" cu Rusia de ceva vreme, si in fisa postului angajatilor CIA sunt inclusiv "atacuri" asupra aliatilor atribuite apoi Rusiei...

Serviciile secrete nu lasa in urma ditamai bomba cu propriul autograf sa o vada tot boborul pamantului, ci mai degraba pun autograful dusmanului pe bomba...

Si asa de curiozitate, asa va luptati voi toata ziua cu dusmani invizibili, care fie sunt in vest la cules de praz, fie prin subsoluri la Moscova, si au invatat romana ca sa va bage pe voi in ceata pe aici...? Amuzant...
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 14:09
-8/16
istoria e clara pentru cine o cunoaste
gwolf [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:12
+2/10
ia vezi, te incadrezi?
ceea ce vrei tu sa spui este ca marile puteri scriu tratelele si impun conditiile dar ca ulterior sa nu le respecte... mai rar. S-a intamplat ce-i drept - rusii mari MARI maestrii la acest capitol. Turcii si Austroungarii si ei pe acolo.
Pe de alta parte, cand ai tratat, il respecti si intri cu tancu peste agresor, incep sa guite toti inteligentii ca cica Saddam nu avea arme chimice si ca de fapt se cauta petrolul irakian.
deci orice ai face iese prost pentru "cunoscatori" ca tine.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 14:15
-10/16
.
geo_p21 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:17
+7/13
Dute si cere ti scuze de la ambasada rusiei neam de mujic.Sa stii ca rusii nu vor fi niciodata iubiti de catre romani,poate numai de cozile de topor.
rusii
florin4u [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:18
+5/11
rusii si-au retras trupele...caci li s-a scumpit vodka.
degeaba
pehash [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:18
+7/13
O mica informatie care lipseste din articol - ambasada Rusiei la Praga avea acreditati ca personal peste 80 de cetateni rusi. Ambasada Cehiei la Moscova doar 20.
La fel este peste tot in lume. Rusia trimite zeci de "adjuncti" de care misiunea diplomatica nu are nevoie.
diferenta e ca acum
florin4u [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:20
+6/12
ca acum suntem NATO si singurii intr-un astfel de conflict care ar pierde masiv ar fi Rusia.
a aflat si putinica ce era cu omuletii verzi?
Adry@n [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:20
+6/12
Se jura ca nu stie cine sunt aia de au ocupat crimea.
Dar dupa ce aia erau recunoscuti in moscova de rude si prieteni, ziceau ca au plecat doar in vacanta si ca e treaba soldatului rus ce face el in vacanta, pe cine mai ocupa sau nu. Ei nu ii considera responsabili de nimic si nu isi asuma nimic. Intre timp TARU si-a tras palat de miliarde dar se jura ca era acolo inainte si nu stie ce e cu el. :))))))))))))))))))))))))
saracul de tine
florin4u [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:22
+5/9
te plateste putin....in natura?
ar cam trebui
florin4u [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:23
+6/12
dar nu se stie daca posteaza de aici !?Din moment ce tehnologie nu au...macar postaci sa aibe!!!
voua
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:26
+14/22
rusilor si postacilor pesedaci rusofili nu va ordona nimeni nimic. Voi sunteti deja in haznaua ruseasca afundati pana sub nas.
:))
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:28
+6/12
Asa ti-a transmis tie Lavrov sa zici? Al dreaq rusnac, cum crede el ca toti sunt prosti.
Gandire bolsevica
luciannn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:29
-11/17
Deci daca exista o alta parere, acel om trebuie expulzat?

Cam asa se proceda in bolsevism si cei care gandeau altfel erau trimisi in Siberia...

Din partea mea e ok, pot convietui cu cei cu alte pareri. Deci MAE va rog sa nu-i expulzati pe cei care gandesc altfel decat mine...
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 14:30
-14/20
esti
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:30
+8/16
in urma cu stirile. La voi in Siberia inca nu au ajuns alea de acum o saptamana cand cehii au expulzat oficiali ai ambasadei rusesti tocmai pentru implicarea in explozia depozitului de munitii?
Nasol. inseamna ca v-a taiat Putin cablul de la telegraf.
blosevic
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:33
+4/10
sa se aventureze pana la Cotul Donului, n-am mai auzit. Iar tu sa fi fost pana acolo, in razboi, cu atat mai putin. Ar insemna ca esti mai tare decat iliescu si asta e imposibil.
mare noroc avem cu Rursia
Adry@n [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:36
+8/16
Sau mare noroc avem ca rusia nu are ce sa ne fure.
Dar Abhazia, Osetia, Crimea, astea erau putrede de bogatii :))))
Crezi ca rusii dau doua ruble pe tine ca ai invatat tu rusa tovarase? Nu au nevoie de bogatiile tarii ca sa isi doreasca sa destabilizeze o zona.
Deci mare noroc avem, tovarase, ca nu suntem bogati, ca altfel dupa spusele tale de tovaras, eram de mult ocupati. Dar altfel rusii sunt de gasca, daca nu au ce sa iti fure. :)))))))))))))))))))
nu uita
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:39
+2/10
galeata rosie (poate sa fie si aia galbena, ca tun drac e).
ti-am
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:42
+3/13
mai zis, Siberia e mare si te asteapta.
Fraiere, dandu-va in fapt ca pupini rusi, i-ati stricat si Ciolacu fata aia nerasa dar cu pretentii europene. L-ati aratat ce este el si partidul lui cu sediu vecin de Kiseleff nr. 6.
Rusia
florin4u [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:42
+8/14
Rusia nu mai e o mare putere...E o tara mare si atat!Fata de vest Rusia e inca in epoca de piatra!
pai de cat timp va rugam sa va carati
florin4u [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:43
+8/12
....Rusii sunt cam grei de cap...vodka e de vina.
Rusia
florin4u [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:44
+7/13
a inceput sa concureze cu tarile din lumea a 3-a caci UE si occidentul sunt la zeci de ani lumina.
ostilitatea ruseasca si *
Razvan_M [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:46
+6/12
... fata de Romania este destul de evidenta de peste 30 de ani. Faptul ca si-au implantat etnici rusi in Moldova de dincolo de Prut si ca sprijina enclave separatiste nu este ceva care sa atraga vreo simpatie.

Iar daca ne uitam la perioada din preajma celui de-al doilea razboi mondial, bolshevicii rusi au masacrat sau deportat sute de mii de etnici romani. Ca sa nu mai vorbim despre tentativa de invazie de dupa primul razboi mondial, cand bolshevicii rusi, sprijiniti de membrii de etnie * aflata ca oaspete in tara noastra, au incercat sa ocupe Romania. Sau despre Paktul Ribbentrop-Molotov, prin care Romania a fost impartita de cei doi dictatori Hitler si Stalin - si cand trupele bolshevice ocupante, alaturi de aliatii de etnie * din Moldova, au masacrat si deportat in masa romani.
Mai bine vasal la vest...
florin4u [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:49
+9/15
Decat sa fii sclav pe plantatie la inapoiatii aia de la est!!!
kuzmin e cel mai prost postac...
Dr.Mythnick [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:50
+5/13
kuzmin e cel mai prost postac...
În același timp
Leul in iarna [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:51
+19/25
sunt și foarte mulți de la o vreme. Au împânzit internetul pe toate rețelele și chiar și în comentarii la articole din publicații culturale, chiar la spectacole online... E o acțiune concertată... Culmea e că pretind că fac acest lucru în numele dragostei de țară... Care țară probabil este Rusia pentru aceste creaturi...
Tovarasi, nu fiti pesimisti si nici belicosi!
ofCAER [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:53
+1/7
Ca il avem intre noi, in popor, pe tovarasul Adrian Nastase, care conduce Fundatia Nicolae Titulescu, europeana!, care Nicolae Titulescu ne-a impacat odata cu rusii... iar acum a venit rindul fundatiei... ca asa e ciclu!
P.S. Cunoaste cineva prognoza meteo pe termen lung? Cer senin sau nori negri la miazanoapte?
Ce s-ar vrea la "Brucsel"
aqualung [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:53
+9/17
Ce-ar mai vrea lumea de pe la "Brucsel" să tăcem și să înghițim... Să fim prieteni cu rușii, să-i lăsăm pe germani să facă toate conductele pe care le vor...

Dar cât să înghițim? Noi, țările baltice, Polonia... până și Bulgaria și Cehia, care până acum erau mai prietene sunt călcate în picioare cu acțiunile lor de spionaj pe față. Nici măcar nu se mai feresc.
Unde plateste Romania tribut?
luciannn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:55
-10/20
Unde plateste Romania tribut? La Moscova? Contribuitia obligatorie de 2 miliarde de euro pe an la UE, contributia la NATO, contractele militare cu SUA, padurile exportate in Austria pe 2 lei?

Si primim in schimb echipament militar sh, autostrazi invizibile de miliarde si coca-cola, intocmai ca bilele de sticla colorata primite de nativii americani in schimbul aurului...

Iar noi cersim fonduri de la UE dupa ce indeplinim liste interminabile de cerinte, si stam cu aceleasi spitale si scoli ca acum 30 de ani...
Inceteaza cu provocarile!
O_Tannenbaum [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:56
-4/10
Eu nu sunt rus. Daca as fi fost rus m-ar fi chemat
O_Красивая_елка.
„Rumânii verzi dacopați”
Leul in iarna [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 14:59
0/14
sunt printre altele și putinofili... Asta am observat: că în timp ce-și strigă dragostea față de România neaoșă, aplaudă în fața Ambasadei Rusiei exprimându-și cu ardoare și dragostea față de rușii lui Putin... Un paradox, nu-i așa?
Logica voastra ruseasca tip "fix pe invers"
Ahha [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:01
+10/18
Adica ei ne ameninta dar defapt noi suntem de vina. Minti bolnave aveti mă.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 15:02
-20/32
Aceiasi logica diversionista ruseasca
Ahha [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:08
+12/14
de tip "unde dai si unde crapa..la ei". Cand evident diplomatii sunt pedepsiti pentru declaratii. Aceleasi declaratii obraznice de amenintare de primitivi salbatici.
voi mancati terci kasha
Ahha [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:12
+6/10
n-aveti malai ca nu va place sa munciti
Daca ministerul de externe era pe faza
vladulu [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:14
-8/18
cu o miscare simpla saptamanile trecute la o mica intelegere cu rusii si sub protectia NATO primeau inapoi Bucovina, Basarabia si gurile Nistrului si eliminau orice pretentie nejustificata a Ucrainei la platforma romaneasca a Marii Negre. Dar asa cum stau lucrurile maine poimaine Ucraina e in NATO si adio teritorii pierdute.
parasiti-o rusilor
Ahha [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:15
+4/8
Dar rapid, pana nu veti fi expulzati cu totii
Cei care își arată mușchii acum in fata rusilor
galeo [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:19
-13/23
Atât ei, cât și familiile lor, sa fie in prima linie a frontuluiintr-un eventual război împotriva Rusiei, cu Aurescu inainte
sa facem apelul!
miculescu-rucar [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:28
+7/17
lipseste popescul!
cred ca el este de fapt adjunctul atasatului militar expulzat!
lipseste si utilizator5 țucalarul lui popescul, care va parasi si el Romania.
Pai...
Thexy [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:37
+7/11
...ar trebui sa te apuci sa strangi provizii. Fum iese de vreo doua saptamani, de cand aresteaza stapanul de la Kremlin opozanti.
Apropos, cand pica Putin voi plecati acasa sau ramaneti in asteptare pe aici pe site-uri?
Bravo!
..13 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:39
+2/12
este doar inceputul.

dar se poate si mai bine!
..ai uitat un cuvint :
Observatore [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:54
+2/4
NICIODATA.
Aia ?
Observatore [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:56
+2/4
Niciodata . Doar de gura sunt buni . Shi in caz DE or fi primii la sarutat mîinile .
Pleaca, rusule si nu te mai intoarce
emil bobu [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 15:56
+5/13
Asta nu e tara ta, du-te la ai tai la Sankt Petersburg.
La voi
JustinCase [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:09
+6/10
La voi nu e nevoie decât de hrișcă și votcă.
Evident, suntem niste flasnete in care sufla altii
jackalphonse [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:12
-10/20
Cine citeste un pic de istorie ar trebui sa-i figa o palma peste bot lui Biden. S-a mai vazut filmul asta, ca asa am ajuns colonie ruseasca atatia ani. Si sa nu mi spuna cineva ca nu eram de partea buna/sigura a baricadei si acum suntem...Teritoriile romanesti au fost intotdeauna moneda de schimb si asa o sa fie si in viitor.

Cat a fost de idiot Trump, a fost pace pe timpul lui.
Vine acum acest Biden, caruie efectiv i se vad sforile, si continua traditia democratilor: razboi in Europa + imprumuturi la FMI.
In contextul crizei pandemiei, cei de la FMI isi freaca palmele fericiti. Foarte trist.
mai rasfirati, baieti, mai rasfirati !
Zero_Kelvin [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:18
+8/16
hehe...spor la identificat (daca nu erau cunoscuti pana acum) si numarat troli rusi !
Rusia
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:19
+10/18
Rusia n-are absolut niciun vecin cu care sa se inteleaga bine. Poate nu e vina vecinilor, ce parere ai? :))
Comentariile matale ar prinde mai bine prin Occident, aia n-au nicio idee ce le poate pielea rusilor, dar nu aici. Nu in Europa Centrala si de Est si nu in Romania.
asta ai facut
un domn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:22
+6/14
doar lozinci, doar povesti vanatoresti, din realitatea draga tie, NOI nu uiubim URSS, in schimb tu, esti in Limba dupa ei !
mda
SoulSearcher [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:25
+7/9
ai grija ce mai postezi pe aici

ca poate te deporteaza astia inapoi la Kremlin :DDDD
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 16:27
-12/18
auleu
Scarface1000 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:28
-9/19
nu o sa mai poata dormii Rusii si Putin de grija ca Romania l-a expulzat pe adjunct al atașatului militar din cadrul Ambasadei :))

Asta e un fleac ...

Oricum suntem prosti ca nu mentinem relatii normale cu vecinii care din intamplare sunt a 2-a putere militara a lumii si prima putere nucleara ( ca numar de rachete/focoase nucleare)

Am spus-o de 100 ori, nu trebuie sa fim prieteni cu Rusii dar nici dusmani, daca am fi inteligenti am avea o relatie NORMALA cu ei deoarece in eventualitatea unui razboi noi vom fi arati prima data...

Nemtii sunt destepti (deaia is si unde is comparativ cu Romania) ei profita de securitatea oferita de NATO dar profita economic si de relatia cu Rusia ( vezi proiectul gazoductului NS, fabricile Mercedes din Rusia etc)
sunt spion Rus si imi primesc solda
Scarface1000 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:41
-17/27
in a 4-a joie din luna la ora 24:00 langa semnul "Brasov" de pe dealul din oras!

Pe bune? ma asteptam de la cititorii HN sa fiti mai inteligenti decat sa insinuati ca suntem agenti rusi cei care suntem impartiali si vedem obiectiv lucrurile...

pot sa-mi dau adresa si pagina de instagram aici ca nu am nimic de ascuns, voi puteti face asta dragi colegi?

Nu mi se pare ca tin cu Rusia daca sunt obiectiv si va spun ca SUA a atacat 30 de tari si a deturnat zeci de guverne si mii de operatiuni secrete ale CIA ilegale si atacat tari pt petrol pe baza unor informatii fals fabricate ( vezi razboiul din Irak

https://edition.cnn.com/2013/03/19/opinion/iraq-war-oil-juhasz/index.html

plus ca au omorat sute de mii de civili doar recent in Irak, Afganistan, Libia, Siria si au facut tot ce au vrut in lumea asta doar in interesul lor propriu si in ziua de azi au tot interesul sa pastreze conflicte mohnind peste tot in lume ca sa-si vanda avioanele, scuturile, rachetele etc pe sute de miliarde de dolari anual ( doar Arabia saudita a cumparat de peste 100 miliarde dolari intr-un an) ca doar daca ar fi pace peste tot nu ar mai vine un glont...

Daca spui aceste lucruri esti anti american si deci pro rus sau esti pur si simplu obiectiv?
daca ai uitat
Scarface1000 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:43
-14/26
Romania A ATACAT Rusia impreuna cu Germania Nazista iar armata Romana au omorat zeci de mii de soldati Rusi!

Ti s-a spus de n ori ca tezaurul a ramas la Rusi exact din cauza ca NOI i-am atacat pe Rusi si nu ei pe noi!
Evident
transpenibilus [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:45
+3/17
Trebuie sa ne dea inapoi TEZAURUL ROMANIEI plus DOBANZILE sau vom lua Siberia. Mujicii nu prea au de ales.
Rusii ameninta dar Americanii trec la fapte
Scarface1000 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:48
-12/22
Uite cate tari A ATACAT usa in istoria recenta:

1945 - Japonia (Nuclear)
1945-1946 - China
1950-1953 - Korea China
1954 - Guatemala
1958 - Indonesia
1959-61 - Cuba
1960 - Guatemala
1964 - Congo
1965 - Peru
1964-1973 - Laos
1961-1973 - Vietnam
1969-1970 - Cambodia
1967-1969 - Guatemala
1983 - Grenada
1983-1984 - Lebanon
1980's - El Salvador
1980's - Nicaragua
1986 - Libya
1987 - Iran
1989 - Panama
1991 - Iraq
1993 - Somalia
1998 - Sudan
1998 - Afghanistan
1995 - Bosnia
1999 - Serbia
2001-2005 - Afghanistan
2003-2010 - Iraq
2011 - Libya
2014 - Syria

cine urmeaza? Iranul, Korea de Nord? Rusia?

Acuma spune-mi tu cate tari a atacat de exemplu Iranul sau Korea de nord in ultimii 70 ani ca eu ti-am spus cate a atacat sua.
dom` popescu locu 11 la GDP nominal
Adry@n [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:51
+9/15
dom` popescu locu 11 la GDP per nominal, iar 50 la per capita, adica sub romania!
In domeniul spatial tocmai ce fac mofturi spunand ca se retrag din proiectul statiei internationala ei amenintad ca isi iau si modulele.

Cum sa zici ca e pe 5 in lume cand pe 5 in lume este INDIA. Si aia se lauda ca sunt smechieri doar ca ei per locuitor sunt la nivel de tanzania! Ca tot erau reclame pe HN cu Zanzibar, marea destinatie turistica :)))
Deci TANZANIA = India, iar Croatia= Rusia, la per capita. Doar ca e o diferenta intre croat si rus, caci croatul chiar contribuie la PIB si deci are venituri in timp ce in tari precum Rusia Quatar si alte, nu cetatenii au beneficii ci smecherii care controleaza companiile alea, ca vorbim de gaze sau perol!
Si toate reusitele astea sunt pentru ca VAND GAZE SI PERTOL, dar usor usor trebuie sa isi faca si de mancare rusii :)))) nu le mai vine mocangeala!
Apropo de marile realizari, si ceausescu muta Blocuri cand dadea ordin! Este echivalentul unuia din strehaia cu 10 turnulete, nu le are sa doama in ele ci sa se laude. De aia si asa multe ralizari, in timp ce populatia da cu mucii in fasole. in rusia fiind peste 170 de meserii interzise femeilor, in rusia protestul este acceptat intre orele 13-15, dupa nu mai protestezi ca nu iti da voie tovarasu!

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(PPP)_per_capita
Statisticile vs opinia ta
Adry@n [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 16:53
+7/15
Nu poti sa te certi cu cifrele. Cand datele nu ne ajuta ne dam cu OPINIA!
AM spus mai sus locul 11 la GDP nominal locul 50 la GDP per capita.
SI asta doar datorita resurselor naturale. 90% din tarile din top 49 nu au treaba cu resursele ele au un PIB sanatos nu minciuni!
''Cautati scandal cu noi'' asta era titlul
persuasiv [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:04
+7/11
original,nu-i asa???
ce baieti buni sunteti voi!
miculescu-rucar [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:04
+7/15
drequ e rau ca nu va ia!
ce mica intelegere sa faci bey cu muscalii?
astia nu au respectat nicio intelegere!
vrei exemplu?
japonia nu i-a atacat in timpul celui de al doilea razboi, in orientul indepartat cand muscalii erau varza.
dar mujicii, dupa ce japonia a fost invinsa, au ocupat imediat insulele Kurile!
Bravo tie,macar sa ceri un pret bun
persuasiv [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:05
+9/19
pentru troleala .
Iar ei tremura
Libanu [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:15
-4/12
Iti dai seama, Putin se ascunde acum in sifonier si plinge ca o fetita ca i-am expulzat noi spionul.. Romania ii provoaca fiori, un scandal cu noi ar insemna inceputul sfarsitului pentru el...
SUA a atacat japonia.... mare e gradina domnului
gwolf [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:15
+6/12
du-te prietene si mergi cu oile la pascut. nu ca asta ar fi ceva rau dar macar ciobanii nu pretind ca stiu istorie
e de rau !
muscha mbanana [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:18
-14/18
cautam scandal cu lumanarea , uitandu-ne in gura lui biden si vazand cai verzi pe pereti ! ce repede am uitat ca americanii ne-au dat rusilor in 45' si ii asteptam sa vina ,si acum , sau la pastele cailor , se duc tot la rusi si ei si nemtii !
rotatia cadrelor
Coco Whistle [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:20
+3/7
la ambasada rusiei..mare scofala....daca ar fi declarat 10-15 persoane atunci am fi vorbit de cum isi arata muschii romania. pina atunci...sa mai bem o vodca in cinstea tovarasului care paraseste dimburile mioritice sub zicala dai in mine, dai in fabrici si uzine.
trump
adi345 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:21
0/10
Trump a fost sclavul lui Putin, putea ocupa tot estul Europei el nu se baga :))
i-am mai spus si eu dar
gwolf [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:23
+5/11
n-ai cu cine, stai linistit. omu are o agenda in care scrie ca iarba e albastra si rolul lui este sa convinga lumea ca iarba e albastra. stie ca e penibil si n-are cu ce dar tre' sa-si castige painea.
nope
Nevermind [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:24
-5/13
Mai sapa. Au expulzat pe declaratii si vorbe. Chestii gasite brusc in ultimele 2 saptamani ref o explozie de acum 7 ani. Oficial, ancheta nu si-a schimbat concluzia. Momentan, dupa cum am si spus.

Vezi ca a mai dat cineva mai jos stire cu pozitie oficiala antagonica ceha si citare serviciul de informatii ceh. Nu mai intru in detalii ref tinta, ca inca nu s-au hotarat nici ei daca munitia era pentru ucraina sau pentru bulgaria.

Nasol cand "cultura" ta e la nivel de titluri scrise pentru turma...
Tu care vrei război cu Rusia
galeo [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:29
-10/18
Sfindandu-i, e semn că îți iubești tara?
Dorind că țara să-ți fie distrusa de război și tinerii romani sa moară pe fron e semn al iubirii de țară și al responsabilității?
Timpul impartelilor teritoriale a trecut
galeo [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:31
-7/13
Basarabenii trăiesc și fără noi, nici nu ne vor majoritatea din ei.
cine crezi
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:31
+4/16
că-ți citește logoreea, trol rusnac?
lista de la mujici e expirata
angrycloud [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:35
+4/12
a atacat japonia nuclear? :))) bai ce agenda proasta v-au facut la tiraspol. USA erau in razboi cu Japonia dupa Pearl Harbor. Ce vroiai sa faca dupa atacul de la Pearl Harbor sa ii bombardeze cu trandafiri si flori de cires? 1995 Bosnia? USA a atacat Bosnia? Babaiatule ... avem toti un google si chestia ta nu mai tine
vezi
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:36
+4/16
să nu ieși pe stradă cu aberația asta că nici prietenul tău Lavrov nu te scapă.
PIB-ul Rusiei
Tescovin [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:38
+7/11
Ar fi frumos dacă performanța de care vorbiți a PIB-ului rusesc ar fi realizată de o economie reală sănătoasă, care produce diversificat produse cu valoare adăugată mare. Dar PIB-ul rusesc provine în mare măsură din vânzarea de petrol și gaze. Veniturile sunt substanțiale, creează un PIB semnificativ, dar se duc la vistieria statului (asta în măsura în care nu ajung în buzunarele clicii lui Putin) și nu au un efect amplificator în economie. Un stat bogat nu e un lucru rău, dar statul bogat în sine nu înseamnă cetățeni prosperi. Cel mult cetățeni dependenți de pomana statului.
Nastase ne-a bagat in NATO, tovarase:D
jackalphonse [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:38
+4/8
Oricat de urat ar suna, coruptul Nastase ne-a bagat in NATO.
Hehe
transpenibilus [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:39
+8/14
Esti trol rus, nu spion, catiusule. In rest nu stiu ce sa zic ca nu citesc propaganda ruseasca. Spasiba, nu pogody, zaitz!
Prostul nu e prost destul
galeo [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:40
-7/13
Daca nu e și fudul.
Așa și cu liderii nostri
nu te mai
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:41
+4/12
agita rusnacule că nu faci decât să întărâți românii și mai mult.
voi
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:43
+2/8
pesedacii nu căutați scandal cu rușii, că doar de pe urma lor trăiți, nu după a românilor.
ăia care
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:46
+2/8
aplaudă ca ultimii oameni în fața ambasadei rușilor nu sunt români, sau nu știai asta?
Crimeea
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:50
+3/9
Crimeea nu-i teritoriul Rusiei nici macar in hartile lor de la scoala. Pentru asta ai ceva explicatii sau erai doar in trecere si te retin?
doar nu
nahir [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:50
+6/12
crezi că dacă stai ascuns în vreun cotlon, ca un șobolan, ai vreo șansă scapi cu viață?
Este doar o chestiune de timp
TrickyWicky [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:58
+1/9
Pana ce se da drumul la investitii in MOldova romaneasca. . Pt a realiza acest lucru trebuiesc mai multe persoane declarate non grate si eventual retrase cetatenii romanesti
cand Rusii faceau bombe nucleare
Scarface1000 [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 17:58
-7/15
si zburau in spatiu, Romanii mergeau calare pe magar la prasit pamantul
Da
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 18:12
+4/12
Cand veneau sa ne fure ceasurile, noi aveam tramvai electric si ei aveau drumuri de pamant prin orase.
Mah
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 18:13
+6/12
Opreste-te ca esti obositor.
da rusnace!
miculescu-rucar [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 18:28
+1/9
tremura, putin se se ascunde.
au facut un test muscalii sa vada cum reactioneaza NATO, si au vazut ca nu e de gluma.
da, tremura de frica unitatii si solidaritatii organizatiei. asta va inspaimanta, ca ati ramas singuri nemernicilor!
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 18:36
+5/9
ca sa vezi!
srpc [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 18:39
-4/8
in schimb, "luarile de pozitie" ale ambasadorilor occidentali respecta intru totul Conventia :)))
hooo
srpc [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 18:42
-1/7
ti-am mai spus ca la voi, neofascistii, nu se foloseste cuvantul domn, ci camarad
ce vorbesti?
srpc [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 18:44
-2/8
dar Basarabia de sud si Bucovina de nord sunt teritoriu ucrainean, tradator murdar?
nu ne-au dat americanii nimanui...
VasileVoicu [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 18:52
+6/10
pentru ca in 1940-45, interesul lor geopolitic nu se intindea mai departe de Franta si Germania. Pur si simplu i-a durut in pleasna - strategia & resursele lor concendrandu-se pe America Latina si Asia. Si au lansat intaietate si libertate toata Marii Britanii si poate Frantei sa-si dezvolte si negocieze interesele proprii in restul Europei. Iar Marea Britanie a considerat ca nu are de ce sa lupte pentru prea multa influenta pe aici, la acea data avand inca un imperiu colonial destul de extins in tarile "exotice" + India... asa ca si au concentrat atentia doar pe Grecia - avand in vedere legatura mult mai puternica intre familiile lor monarhice - exemplu actual, defunctul print Philip s-a nascut in Creta (familia monarhica din Romania era pana la urma de origine Germana). De Franta nu mai zicem, si lor le erau suficiente coloniile exotice.
Asa ca Churchill ne-a negociat lui Stalin pe un servetel: "da-mi Grecia, iar in rest poti sa ai ce vrei tu de la Germania de Est incolo!
Au mizat gresit, pt ca in cativa ani au inceput sa se destrame toate coloniile lor exotice, mai toate declarandu-si independenta una dupa alta. Interesele economice au ramas. Asa ca de estul Europei si Romania tot in pleasna iau durut pana prin a 2a jum a anilor '80. Dar era mult prea tarziu ca urs-ul era deja lungit si cuibarit pe aceste teritorii. Nu mai puteai sa-l alungi cu una cu doua din barlogul facut.
Si dupa +30 de ani de atunci, lupta este inca in toi.
Concluzia? Vrem nu vrem, suntem un popor si o tara formati la o "intersectie" de kkt; fara a avea genele suficient de puternice a face fata acestui contex - cu tot respectul. Si grecii, si turcii activeaza tot cam in aceeasi intersectie, dar parca nu au numai gene scond-hand - cu tot respectul. Pentru ca ei chiar sunt popoare vechi de mii de ani. Oficial, noi cam suntem max de pe la 1959
Nu inteleg ce vrei sa zici, cetatene
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 19:05
0/4
Unde-i intrebarea despre Bucovina de nord, ca eu n-o vad?! Ce legatura au ocuparea Crimeei de catre omuletii verzi si Bucovina de nord sau Basarabia de sud? Baga de seama ce spui, nu-mi plac prostii, in special prostii care simpatizeaza cu aia care mi-au violat si ucis niste rude prin '44.
greseala de tastare...
VasileVoicu [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 19:11
+2/6
... de pe la 1859.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 19:13
-2/8
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 19:15
-3/11
SRI ar trebui sa te Monitorizeze
un domn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 19:22
+2/8
Esti O Amenintare pentru Romania
La tine
un domn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 19:28
+2/4
Am alte metode
hoooo
srpc [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 19:55
-2/6
ia intreaba-i pe ex-sovieticii carora soldatii romani le-au ucis, violat si jefuit rudele intre 1941-1944, apoi discutam; atentie, e vorba despre niste victime simpli cetateni, nu de comisari rosii
Banuiesc
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 20:03
0/8
Banuiesc ca ne furau ceasurile doar pentru a prinde metroul, asa este? Rusia a trecut de la feudalism direct la comunism, n-a avut niciodata prieteni pentru ca are veleitati de imperiu care recurge la forta ca prim si ultim argument. Rusia nu-si iubeste cetatenii, n-are cum sa iubeasca cetatenii celorlalte tari. Nu stiu daca stiai, dar Romania are un PIB mai mare pe cap de locuitor decat Rusia (noi avem 12.900US$ Rusia are aproape 11.600 US$), iar Olanda (16 milione de oameni, cam cat Transilvania si cu o treime din suprafata ei scoasa de sub mare) are 99% din PIB-ul absolut al Rusiei.. NIMENI n-are ce sa invete de la Rusia, cetatene, poate doar cum sa decazi cu adevarat. Pana si Elon Musk, singurel, a distrus cercetarea aero-spatiala (aia furata de la nemti) ruseasca dintr-un sut. Rusia nu mai inseamna nimic si e periculoasa doar pentru Ucraina si Republica Moldova sau altele asemenea. Astept cu nerabdare urmatorul tau comentariu :))
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 20:11
-2/6
Asculta aici
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 20:23
-1/3
Una e sa facem pe desteptii pe net, alta e sa ne batem joc de oameni morti si victime. Vorbesc despre rude pe care le-au violat si ucis rusii DUPA ce "am intors armele", nu am "impresii despre viata. Ori esti prost, ori ticalos, mie mi-e totuna. Imi pare rau ca mi-am pierdut timpul timpul cu tine, e ca si cum m-as certa cu un caine care latra. As scrie ce cred cu adevarat despre tine, dar n-are cum sa traca de moderare. Du-te si lasa-ma.
Da
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 20:24
+1/3
Lukasenko e tot asa de presedinte. Stim. Ceausescu iesea presedinte cu 99,98% de fiecare data, desi candida singur. Chiar ca ma plictisesti.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 20:57
0/8
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 21:05
-1/7
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 21:16
0/4
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 21:29
0/4
Vaccinul...
Thexy [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 21:33
0/4
...ala e cam apa de ploaie. Pana si tatuca Putin si-a facut din cel capitalist si s-a ascuns sa nu il vada prostimea.
Pe de alta parte Suhoiul de care pomenesti este o gluma de avion. Generatia- a V-a cu motoare de gen a IV-a pentru ca rusii daca nu fura nu sunt in stare sa mai faca nimic. Este un avion atat de bun incat India s-a retras din proiect cu coada intre picioare dupa ce au pompat sume colosale intr-un proiect care si pe hartie arata prost. Chiar si rusii aia adevarati (nu pacalicii ca tine) au spus ca au mai taiat ici-colo (in punctele esentiale) din capacitatile stealth, doar doar or reusi sa il faca sa zboare.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 21:41
-1/5
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 21:47
0/4
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 21:54
0/6
Da
Luk [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 21:59
-2/6
Rusia e prima, nu a doua economie a lumii, daca n-are bani sa-si cumpere, ia cu forta :))) Elon Musk i-a lipsit pe rusi de banii americanilor pentru diverse servicii de taxi spatial. O sa vezi impactul, ai doar rabdare. Mi-e teama ca matale esti in faza de negare, dar nu-i problema, avem timp amandoi sa vedem. Rusia n-are timp, noi doi avem. De acolo vine si agitatia la granita Ucrainei, nimeni altcineva nu-i agitat prin Europa, doar Rusia, ceilalti n-au nimic de dovedit. Ce-ar castiga Rusia ocupand Ucraina? Poate niste granite cu NATO, dar cam atat. Ce-a castigat Rusia din Crimeea si Donbass? Nimic, doar niste imagine pentru prostimea si taranii din interior. Tot ce face Rusia e sa starneasca frica tampitilor (slava domnului ca-s destui si-n Occident!), altceva n-are ce sa mai arate. Chinezii ii mananca pe paine si i-ar manca maine, daca n-ar avea atatea focoase nucleare. Bine pentru ei ca le au, nu? Rusia e o umbra pe perete, ceva mai serioasa decat Turcia, dar tot asa de idioata si tot in slujba unui dobitoc, doar ca altul.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 22:07
+1/3
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 22:11
+2/2
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 22:26
0/4
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Luni, 26 aprilie 2021, 22:39
+2/4
Gresit
un domn [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 23:21
+1/3
Tatarii au dost epurati de Mujici
Hmmm
Sah [utilizator], Luni, 26 aprilie 2021, 23:28
+1/1
gwolf [utilizator] :''incep sa guite toti inteligentii ca cica Saddam nu avea arme chimice si ca de fapt se cauta petrolul irakian.''
Aha, si cum a fost de fapt?
Aveau arme nucleare si arme chimice??

Ari Fleischer
@AriFleischer
·
Mar 20, 2019
Replying to @AriFleischer
The CIA, along with the intelligence services of Egypt, France, Israel and others concluded that Saddam had WMD. We all turned out to be wrong. That is very different from lying.
Succes la citit! ;)
Hmmm
Sah [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 1:09
-1/3
Desigur, noul stalinism cu muuult mai radical decat vechiul este sustinut de hastag si tefelisti, dar ei spun ca faca asta in numele unei ''democratii'' originale a lor! ;)
Asa ca nu ma mira ca cer sri sa aresteze si sa sxpulzeze cetateni romani, nascuti si crescuti aici, doar pentru ca au alta opinie decat cea useristo/hastagista!
Hmmm
Sah [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 1:22
+1/3
Daca din 30 de state despre care s-a scris ca ar fi fost atacate de sua, unul nu ar fi fost atacat( parerea ta pentru ca la Horosima si Nagasaki sigur au cazut bombe atomice)), asta nu inseamna ca toata lista este incorecta si o putem anula!
Din aceasta lista se vede cine este statul agresor numarul 1 de pe aceasta planeta! ;)
PS. Cum mai merge cu razboiul din Afganistan? Gata, a fost castigat? Ca am auzit ca talibanii participa la alegeri si castiga democratic puterea! :))))
Exact..
Thexy [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 8:11
+1/3
... cum am spus si eu. Chiar din sursa oferita de tineȘ

The prototypes and initial production batch are to be delivered with a highly upgraded Lyulka AL-31 variant, the AL-41F1, as an interim powerplant, while an advanced clean-sheet design engine, currently designated the Izdeliye 30, is in final stages of development, expected to be available after mid-2020s.

Avion de generatia a V-a cu motoare de generatia a IV-a. Si asta daca vrem sa fim optimisti. Sa nu mai vorbim despre numar de avioane produse, clienti la export, etc.. Un avion care exista in cateva machete/prototipuri, de care au fugit indienii si pe care nu il cumpara nimeni, pentru ca nu exista.
succesuri tie, trolake ignorant
gwolf [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 9:43
-1/1
Bineinteles ca Saddam AVEA arme chimice. 7 milioane de kurzi irakieni sunt martori sa-ti confirme teroarea pe care au trait-o, mergi dracu' si vorbeste macar cu unul dintre ei. MACAR cu unu, trolake! Fa documentatie la nivelul de jos cu oameni care au sentimente si amintiri, le-au murit sute de mii de semeni intoxicati cu arme chimice, ignorantule!

imi arunci texte copy-paste, soarece de internet habar n-ai cu cine si despre ce vorbesti. Ai fost in Irak? cunosti kurzi, le stii istoria si suferintele? te-ai documentat tu, micule internaut si cunosti adevarul absolut
ca de obicei, pentru sovietici intoxicati de propaganda, individul (civilul) nu conteaza. ati gasit voi o definitie mai speciala a WMD si va agatati de fiecare tampenie facuta public.
Oroarea pe care au trait-o acei oameni nu conteaza. La voi totul e "statistica oficiala" si definitie de termeni din wikipedia, stalinisti prosti.
lasa-l vere in pace
gwolf [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 9:53
+1/3
e si "expert" militar, cunoaste el ce inseamna standard de gen. V si arunca cu ra*at pe aici.
Probabil ca va intra in dotarea fortelor aeriene ruse si probabil ca va fi un avion de gen 4++ destul de capabil.
Indienii s-au retras dupa mai multe tzepe, aceasta fiind doar picatura care a umplut paharul. Una dintre cele mai grave a fost afacerea cu Mig-uri 29K pentru portavion. Acestea ies din serviciu unul dupa altul pe cale "naturala" adica se da cu ele de pamant sau de apa, hindusii descoperind intre timp (bine, prostia monumentala le apartine lor in primul rand) ca varianta de export nu prea avea legatura cu pdf-urile muscalesti pe care le citisera.
Trolache trebuie ignorat. El vorbeste de rabdare si detalii dar baga wikipedia ca sursa de informare pentru tehnica militara. Asta-i nivelul...
asa e, cu steagul
gwolf [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 11:22
0/2
ai dreptate
unde nu ai tu dreptate (si nici n-ai cum sa ai, pentru ca agenda ta impusa este profund gresita) este sa incerci sa legitimizezi aceasta ocupatie militara ca si cand nu exista consecinte. Daca asa cum spui tu, pentru rusi nu conteaza nimic altceva la sfarsitul zilei, inseamna ca:
- pentru rusi nu conteaza ca lumea ii considera un sperjur, un stat medieval
- pentru rusi nu conteaza imaginea si sanctiunile
- pentru rusi nu conteaza populatia civila si privatiunile la care este supusa

Consecintele sunt, mai baiatule, ca marea majoritatea a oamenilor au sentimente ostile fata de rusi tocmai datorita credibilitatii lor, ajunsa sub 0. This is fact. Nu este nici propaganda americana, nici trolling vestic nimic. Este pur si simplu sentiment natural, firesc. Si asta nu de azi de ieri ci de sute de ani.

Rusia este un stat sperjur, un stat agresor si un stat fara credibilitate. O pata neagra in evolutia umanitatii, PUNCT. Poti sa zici tu ce vrei in comentariile tale pline de falsuri, insa la finalul zilei mentalul colectiv este format. Ajung diplomatii rusi sa fie expulzati pe banda rulanta. Ca n-o fi corect? Si ce daca? Doar Rusiei ii pasa. Mie nu-mi pasa. Sa-i mature pe toti la kremlin si sa-i recheme pe ai lor.
nici ale tale nu sunt departe
gwolf [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 13:09
0/0
in opinia matale, vasal = mentalitate de sluga ?
in opinia matale vasal (dpdv geostrategic) in vest inseamna ca la nivel de populatie civila ni se "dicteaza" ce sa facem ?. FALS grosolan, mentalitate de kremlizen propagandist

RETINETI BINE "BAH": nu avem nicio problema sa fim vasali unui sistem de aliante vestic iar falsul sentiment patriotic pe care-l aduceti voi mereu in discutie n-are nicio legatura cu asta. Ne iubim tara dar in acelasi timp respectam conventiile aliantei chiar daca ni se impun termenii. Pentru ca altii (infinit mult mai inteligenti decat kuzmin si gasca lui de infantili) au stabilit ca acesti termeni nu afecteaza suveranitatea nationala si nici drepturile civililor. Asa ca ne doare-n C ce crede kremlinul si trolii ei despre "slugareala" si " vasalitate"

asa este, nu esti nici o amenintare (nici macar una palida) si nu e vorba ca nu gandesti ca el, ci ca nu gandesti deloc! daca ai facut-o, ai fi inteles diferentele sau "nuantele" asa cum in mod pretins inteligent afirmi mai sus. Dar ciomagul din propriul ochi nu ti-l vezi! Doar paiul din ochiu' altuia.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 27 aprilie 2021, 13:57
0/0
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 27 aprilie 2021, 14:00
0/0
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 27 aprilie 2021, 14:02
0/4
Cu siguranta...
Thexy [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 14:40
0/0
... ca auzisera. O furau de la tarile civilizate din jur.
pentru unele din cele scrise de tine
gwolf [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 16:06
+1/1
trebuie anchete drastice, lampa in ochi, calusul in gura si arestari imediate dublate de confiscarea extinsa a averilor.

eu merg prin paduri ca disperatu' ! Numai romani am vazut la taiat, numai golani romani m-au amenintat si numai soferi romani am vazut in camioanele cu lemne. niciun austriac niciun american (NICI unul!)
"contractele militare cu SUA" - ceva normal, SUA sunt (de departe) cei mai avansati in domeniul militar din lume. In Romania nu se mai face nici praf de pusca.
pentru "scolile si spitalele ca acum 30 ani" - primari si presedinti de CJ anchetati si arestati urgent.
"echipament militari SH" - de cat ai bani de atat primesti. Legi ale economiei inca din epoca bronzului. dar nu uita ca odata cu avioanele alea SH au mai venit cel putin inca pe atatea avioane mai performante, GRATIS (doar piste sa le faci si garaje sa nu le ploua) care-ti fac tie (romanash patriot) politie aeriana pe teritoriul national si in zona de exclusivitate economica.
ai dreptate cu pib/capita
Scarface1000 [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 16:29
+1/1
dar cauta cat costa litru de benzina/motorina in Rusia ( 1,5 lei ) in Romania 5,5 lei

Cauta cat costa sa incalzesti o casa iarna ( cam 30-50 lei in Rusia) in schimb pe mine ma costa 600-700 lei intr-o luna de iarna sa-mi incalzesc casa...

Cauta sa vezi cat costa orice medicamente in Rusia ca sunt la jumate decat in Romania

Apoi mai vb.
auleu fratele meu
Scarface1000 [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 16:36
0/0
doar nu credeai ca o sa vezi Austriacul cu drujba in mana la taiat de lemne, logic ca ai nostrii le taie propriu-zis, doar ca o fac pentru firmele austriece, ei sunt angajati de Austieci sa taie lemnul...
pt tine sunt o amenintare toti care sunt obiectivi
Scarface1000 [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 16:40
0/0
si o spun pe fata ca USA are 700 de baze militare in toata lumea si sute de mii de soldati, USA provoaca Rusia, Iranul, Korea de nord cu scopul de a-si cu vinde de sute de miliarde rachetele, avioanele, scuturile etc

USA a atacat in ultimii 50 ani 30 de tari iar in ultimii 15 ani a atacat Irakul (pt petrol., se stie) Afganistanul, Libia ,Syria etc

Cate tari au atacat Rusia, Korea de Nord, Iranul in ultimii 50 ani?

Sunteti niste pupatori de yankey...
iar nivelul
gwolf [utilizator], Marţi, 27 aprilie 2021, 17:40
0/0
tot coboara si coboara...
odata cu calitatea argumentelor si legatura intre subiecte.
normal ca atunci cand dai de piatra iti rupi dintii.
Hmmm
Sah [utilizator], Miercuri, 28 aprilie 2021, 0:05
0/0
Daca ai auzit de bunsimt, te rog sa incerci sa il aplici...daca poti!
Pana atunci, ''Lawrence Ari Fleischer is an American media consultant and political aide who served as the twenty-first White House Press Secretary, for President George W. Bush, from January 2001 to July 2003.'', nu ete parlitul de gwolf! :)))))))))))
PS. Daca tu stii mai bine, depune un CV la Casa Alba! :))))
nu e vorba de uitare
gwolf [utilizator], Miercuri, 28 aprilie 2021, 9:25
0/0
ci de o ignoranta superficiala sau necunoastere grava din partea matale.
URSS este cea care a atacat de facto Romania prin ultimatumul trimis urmat de ocuparea cu trupe a Basarabiei. Aceasta este o declaratie de razboi recunoscuta de toti istoricii. Dupa declaratia de razboi, inamicii se ataca, asa se duce razboiul asta nenorocit, atacandu-l pe celalalt.
Nu incerc sa te conving de nimic, nu cred ca am cu cine. Sper doar ca cititorii sa se lamureasca despre adevarul istoric.
Afirmatia ca "armata romana a omorat zeci de mii de soldati Rusi" este ca sa... ce?
A fost razboi, in razboi soldatii mor mai ales cand ofiterii sunt cretini. Armata Romana a pierdut la randul ei ~250.000 de soldati in campania in URSS. Pe acestia cine-i numara?
Chestiunea tezaurului nu are nicio legatura cu despagubirile de razboi. Acestea au fost fixate la 300 milioane de dolari la referinta de inflatie 1938. In realitate se estimeaza ca sovieticii au luat din Romania de 20 de ori mai mult (in cereale, petrol, vite, metale pretioase, linii industriale, fabrici intregi!) Au aparut si carti publicate pe vremea lui Ceasca (da !!!) care denunta jaful sovietic din anii 40-50.