1 € 1 USD 4,0034luni 25 ian 2021
Versiune
Mobile
Cei mai mari antivaccinisti sunt guvernantii...
Miky60 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 16:05
+1/11
Sincer, cel mai mare rau procesului de vaccinare nu il fac Sosoaca, Garcea sau Dan Bittman ci chiar guvernantii prin gafele lor continue: scandalurile cu injurarea celor care vaccineaza cu toate dozele pe toti care pot chiar daca nu sunt inclusi in fazele lunii lor in loc sa arunce dozele nefolosite din pachetele de 5 cum vor prin procedura si sa se cumpere altele in locul lor, prin scandalul Boc-Vlad Voiculescu privind banii pe centrele de vaccinare, prin origanizarea slaba, prin imaginea pe care a lasat-o adusul vaccinurilor in cutii de pizaa, prin reclamele de 2 bani, prin obsesia mass mediei de partid de doar a critica pe cei care pun intrebari legate de vaccin si nu sa aduca dozele mai intai, etc
Sa nu ma intelegeti gresit, eu sunt pro vaccinare, ma vaccinez an de an impotriva gripei, m-am vaccinat impotriva tuberculozei, am toate vaccinurile de mic, o sa ma vaccinez si anticovid. Dar pentru un om obisnuit, el se asteapta de la Sosoaca, Garcea, Dana Budeanu sa fie anti vaccinare si stie la ce se asteapta daca citeste ce posteaza ei, dar de la guvernanti s-ar astepta la organizare, nu hara babura de acum,
Daca ar fi putine vaccinuri doar speciali s-ar Vac
Kivek [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 16:12
+5/13
ganditi-va cum ar fi daca am avea putine vaccinuri, daca nu am fi in UE care ne da gratuit zeci de milioane de vaccinuri

va dati seama ca toti bugetarii SPECIALI, toti politicienii, toti aia care au pile si relatii s-ar vaccina primii si ar lasa restul; lumii fara
Campania Vax
DomnuTrandafir [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 16:17
-8/20
Fraierilor,

De buna voie si nesiliti de nimeni introduceți datele personale, in deplina nesiguranta si neprotejate de nimeni, aici:
platforma de programări?

Da!

Dăm datele noastre, chiar daca normele GDPR interzic, la Securitate si ANAF, sa faca varza viata noastra privată!
Sa fuga cu baza de date vreun securist sau anafist!

Trăiască Marea Vaccinare cu Securistii care ne protejează viata!
Plus ANAF!
Auzi?
stoenec1 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 17:37
+3/11
Dar halatul cat e?
Boss
_Un stelist_ [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 17:48
+1/7
Vezi că CNPul, seria și numărul CI și numărul de telefon le au mulți, nu doar statul. Iar GDPR nu interzice deloc cererea unor astfel de date în astfel de situații. Ia in calmant.
tipic romaneste as zice...
bogdan1477 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:13
+1/3
O administratie OK ar fi avut listele de vaccinare gata din momentul in care a aparut vaccinul. Cu toate datele personale ale persoanei vaccinate gata completate (fie online de catre persoana vaccinata, fie prin rezervare telefonica), primind acasa (pe e-mail sau prin posta) toate informatiile despre vaccin.
NELAMURIRE
burebista [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 18:28
+2/6
Daca faci vaccinul ,ambele doze trebuie in continoare sa TE PROTEGEZI LA FEL PT CA POTI SA TE INBOLNAVESTI > Asta spunea un dr. roman la tv el find in Londra .
pana se vaccineaza 70%ndin populatie , apoi este ok.
Ceva NU ESTE CLAR ACI . dar cei care au fost cu covid nu sunt imunizati pe cale naturala . ??????
Mare confuzie in explicatii .
Confuzia este doar in capul tau
nu.conteaza [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 19:05
-4/6
Raspunsul este da!

Nu, nu toti dezvolta un raspuns imunitar corespunzator, chiar daca au facut covid-19.
Multumesc pentru anunt!
mike_the_hunter [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 19:17
0/6
Multumesc pentru anunt. M-am inscris pe platforma. Functioneaza foarte bine.
Eu ma vaccinez, e decizia mea.
Crescand in comunism am facut nenumarate vaccinuri, fara atatea campanii si fara s-o vad la tv pe madam Beatrice Mahler ca se vaccineaza in direct. Urmeaza KWI...e rasul lumii. Ca nivel de cunoastere si educatie Romania este sub UE cu ani lumina. Adica se zbat mii de savanti sa fabrice vaccinul , mii de piloti soferi, muncitori sa il transporte,sa il depoziteze, e gratuit si tu faci mofturi? Inseamna ca nu pricepi ce este lumea asta...si e rau, ca bate ratarea la usa ta.
CDC te cam contrazice
Francisc 1 [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 19:57
+4/4
https://wwwnc.cdc.gov/eid/article/27/3/20-4543_article si asta e doar unul din studiile gasite la prima cautare , odata ce ai facut covid esti imun macar 8 luni deci merita macar sa nu te bagi in fata!
Pfizer: date confidentiale "scurse" de hackeri
marc.andre [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 20:44
-3/5
Hackers have leaked Pfizer and BioNTech #COVID19 vaccine data on the internet. The stolen data includes email screenshots, EMA peer review comments, Word documents, PDFs, and PowerPoint presentations. @disclosetv

Aceasta informatie este neconfirmata la acest moment.
si daca te vaccinezi nu e sigur ca nu iei covid
Kivek [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 22:20
-1/5
adica poti lua covid si dupa ce te vaccinezi de 2 ori

plus ca NU se stie cat dureaza efectul vaccinului
Platforma a sigura?
DomnuTrandafir [utilizator], Miercuri, 13 ianuarie 2021, 23:03
0/4
Cine ne asigura protectia datelor

O mai spun odata:
Cei care au acces la aceasta platforma beneficiaza de actualizarea datelor.
Voluntar.
Daca înțelegi când te trezesti din betie!
Voluntar cedăm libertatea la Securitate!
serviciile și ANAFul
zavalitaa [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 6:25
0/2
au deja informațiile individualizante ale cetățenilor români.
te-ai înscris !
zavalitaa [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 6:27
0/2
Ai observat și asta, cumva ?

Atât pentru etapa 1 (Persoanele incluse în categoria lucrătorilor din domeniile sănătății și social – sistem public și privat), cât și pentru etapa 2 (populația cu grad de risc și lucrători care desfășoară activități în domenii-cheie, esențiale), înscrierile se realizează la nivelul persoanelor juridice. Mai exact, fiecare instituție desemnează responsabil care să facă programarea centralizat pentru personalul care dorește să se vaccineze.

Pentru etapa 3 (Populația generală), programările nu sunt disponibile în acest moment. Opțiunea de programare efectivă va fi activă ulterior, după parcurgerea primelor două etape de vaccinare.

Hă ? Bine că ți-ai făcut cont
De ce ar trebui sa credem ce spune
Leo55 [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 14:12
0/2
orice fiștecine si nu informatiile oficiale sau sfatul dat de medici?
Pai eu am unsfat, acela care se ia dupa ce spune un nustiucine pe internet, cand ii va fi rau de nu mai poate, sa se uite tot pe internet si sa se trateze numai dupa sfaturile de acolo!
NU TE OBLIGA NIMENI
Leo55 [utilizator], Joi, 14 ianuarie 2021, 14:15
0/2
Sa te inscrii pe platforma!