1 € 1 USD 4,2560marţi 26 oct 2021
Versiune
Mobile
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 15 decembrie 2020, 12:08
-3/23
cuvantul "stiinta" si-a pierdut sensul
bobo2 [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 12:18
-3/21
cand e voba de aceasta epidemie.
Stiinta inseamna masurabil, reproductibil, predictibi, falsificabil. Covid e deocamdata la stadiul de religie.
Nimic din baiguielile OMS si "expertilor epidemiologi" nu este stiinta.
La fel de bine ar putea sa ne vaccineze cu ser fiziologic daca nu se schimba nimic.
OMS a spus multe prostii.
Alexos [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 12:25
-6/14
Asta este inca una. Odata ce am facut vaccinul, voi purta masca doar daca am simptome de boala (fie ea si o viroza ordinara) ori in mijloacele de transport in comun aglomerate. Si nu neaparat din cauza COVID-ului. In schimb, le recomand celor care nu vor face vaccinul sa poarte masca atat in interior cat si in exterior, pana cand pandemia va lua sfarsit, pentru ca ei pot atat transmite cat si face boala.
super vaccin
Sutekh [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 12:25
-4/18
faci vaccinul si te protejezi ca si cum nu l-ai facut, e o mare mizerie...ca sa nu mai zic de recomandarea sa-si faca vaccinul si cei care au avut boala..vai de capul meu!!
ciudat
martel55 [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 12:30
-3/19
atunci ce incredere sa avem in vaccin daca nu stim inca ce efect produce?e primul vaccin facut in lume totusi?e cazul sa ne itnrebam de fapt si de efectele pozitive ale altor vaccinuri, daca chiar exista?o paine buna de mancat pentru cei care nu au incredere in vaccinuri
pacalicii
panda_rosu [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 12:31
-3/17
lovesc din nou
Foarte folositor atunci
xolv [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 12:35
-4/18
"Este posibil ca un vaccin să nu prevină răspândirea virusului, ci doar declanşarea bolii COVID-19." Sa lasam liber virusul sa circule pana la vaccinarea planetara....
Toata viata, adica!
MBA [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 12:43
-3/21
Argumentul fatal e ca stiinta nu stie prea bine cum e cu transmiterea si atunci hai sa nu mai traim normal de frica.

Pai stiinta nu are date concrete nici despre eficienta mastii - dar ne recomanda sa o folosim.

Nici vaccinurile nu sunt 100% sigure si nu e sigur ca dau imunitate - dar sunt prezentate ca fiind solutia salvatoare.

Pai daca nu stiu sigur, cum isi permit sa emita astfel de recomandari??

Recomandari pe care guverne si mai putin cunoscatoare, le ridica la nivel de obligativitate pt masca si mare lucru daca nu vor inventa mecanisme si ca sa forteze vaccinarea...! Totul de dragul nostru... Pai asa fac toti dictatorii - de dragul poporului lor...

Ce naiba se intampla?
corect
IpseAnton [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 13:06
-3/19
Trebuie vindute masti si desinfectanti.
Da mai terminati..
Alex2016 [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 13:14
-3/21
Încep sa cred tot mai mult ca toată pandemia e chiar o plandemie. La ce bun sa ma mai vaccinez dacă nici măcar de mizeria aia de masca nu scap? Șomer falit am ajuns, în casa stau, masca port. Ce mai vreți de la viata mea? Chiar ca parca totul e construit pt a face un mare reset, în care sa stam sărăci umiliți și cu vieți bolnave și fără nici o speranța?
Aha...
Atoatestiutorul [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 13:17
-3/21
Deci continuam mult si bine...ce viata frumoasa si viitor minunat ni se prevesteste. Pai nu ar fi cazul, daca tot nu au inclus asta in studiile clinice sa le lase ca sa se lamureasca acest aspect? Sa-i lasam neimbotnitati si sa vedem daca transmit sau nu...mi se pare un experiment corect.
11 comentarii pana acum, 10 negative
MBA [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 15:48
-1/13
referitor la recomandarile OMS. Ciudat ca toate comentariile au scor negativ de Like-uri. Adica primite de la oameni care sunt de acord cu OMS. Dar pana acum nici unul nu a articulat un argument favorabil OMS. Cine naiba da minusuri dar nu isi spune opinia?

Sau or fi date de redactia Hotnews, care in ultima vreme e vadit pro-masca/LGBT si alte idei marete de pe filiera lui Soros? Sa vedem oare acest comentariu va apare?
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 15 decembrie 2020, 17:09
-4/10
ai ghicit
eyesopen [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 18:14
-5/9
dar ti-au aprobat comentariul ca sa para ca n-ai dreptate.
in momentul asta ai 4 pozitive din 4, stai sa vezi cum treci brusc la scor negativ (cu vreo 18 voturi in total, asa), ca nu dureaza mult sa modifici niste numere in baza de date. daca asta-i ordinul de zi pe unitate, nu putem veni noi, astia care suntem satui de aberatii, sa le stricam narativul.
ohooo
Sutekh [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 18:58
-5/9
au intrat useristii si s-au umplut toate comentariile de minusuri :))) nu ca a-r conta dar ca idee sa vezi armata de postaci P
corect adevarat
Sutekh [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 18:59
-3/9
f buna apreciere MBA
Alba-neagra
n4c [utilizator], Marţi, 15 decembrie 2020, 20:40
-6/8
Baieti, "narativul" (ca sa folosesc un substantiv la moda) cu care ne-ati virit pe git toate masurile "de protectie" din primavara si pina acum a fost asa: ia inghititi voi sarat si cald, TEMPORAR, ca sa scada presiunea pe medici, sa aplatizam curba, sa protejam vulnerabilii, repet, TEMPORAR, pina apare vaccinul, ne vaccinam si incheiem episodul epidemic.

Acu' deja incep sa apara timid niste incercari de-a permanentiza situatia: ba ca virusul sufera mutatii, inca nu s-a spus ce fel de mutatii dar probabil vor fi exact mutatiile care anuleaza eficienta vaccinurilor, ba ca de fapt "masurile de protectie" nu vor fi abrogate dupa Marea Vaccinare ca nu se poate si tot asa.

Luati aminte, e greu sa renunti de bunavoie la putere dar e si mai nasol cind ti se ia cu forta!