1 € 1 USD 4,3614sâmbătă 22 ian 2022
Versiune
Mobile
Doamne ajuta !
Ibit [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:20
-1/63
Am scapat de Petrov si gasca lui !
Ce va face " fata lu tata " ?
>>>
GemstonePig [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:21
+14/60
De ieri PMP nu mai exista. Probabil cei utili cat de cat vor fi absorbiti de PNL, altii de AUR , Botoasa mai face un copil ,Petrov rontaie linistit diurna la Bruxelles end of story
Un Gest Onorabil
un domn [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:25
+15/37
Sa vedem dacs este urmat de Scafandrul onaca si alti P$Dishti vopsiti
Aiurea
VOX. [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:26
-8/30
Ai demisionat ca sa te inscri in alt partid.
Marele fas al PMP
adi_69 [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:28
-1/47
a fost in republica Moldova. Cu Tomac moldovean si cetatenie data de Petrov la toata lumea, in Moldova I-au facut cei de la AUR.
Tocmai cand Petrov anunta ca PMP "si-a luat aurul inapoi".
Asta e viata! Castigi presedentia la mustata pe voturile mitraliera de la Paris si pierzi, tot la mustata, parlamentarele pe voturile din Moldova. Nu e diferenta decat de Servicii...
de unde a demisionat?
snowflake [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:31
+2/30
pmp-istii faceau ce spunea el sau faceau ce spunea basescu?
Da...
Uhm [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:33
-9/35
Daca PMP l-ar fi avut pe Paleologu ca locomotiva, altfel ar fi stat lucrurile acum.
Care PMP?
bogdan1477 [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:34
+24/54
Gata, in sfarsit s-a terminat si cu Alde si cu PMP si cu Pro Romania. Toti avortonii fatati de partidele mari au ajuns acolo unde le e locul.
Asumarea rapunderii
Votant Ilici [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:37
+29/37
Nu, nu cred ca este de vina dumnealui personal.
Dar eset un frumos exemplu de asumare a raspunderii pentu esecul partidului sau.
Mai ales in conditiile in care recentul AUR a intrat cu 9%!
PMP-ul de ce nu a fost in stare??
AUR a luat voturile diasporei de la PMP
Plagarus [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:50
+3/11
Nu mor caii cand vor cainii. !!
Ho ho ho!
Rarara [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:53
+3/19
3 muste dintr-o lovitura: pmp, alde, proro. Ce cadou frumos ai adus Mosule! Ne-ai scapat de niste ra*ati.
Petrov
Ibit [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:53
-1/17
Ar fi trebui sa cunoasca proverbul :
- Cine sapa groapa altuia , cade singur in ea .
PSD-ul va fi in opozitie , dar pmp-ul nicaieri !
S-a mai dovedit odata ca prostul care nu-i fudul , parca nu e prost destul .
mai exista pmp?!
liviu_ [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:55
+2/12
....
Un
un domn [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 11:56
-3/11
Alt Copil de care sa aiba grija Bunicii
Pentru ca PMP a sustinut toate tampeniile PNL-iste
Genialul [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:02
-2/10
Electoratul l-a sanctionat la fel cum a sanctionat electoratul PNL-ist PNL-ul.

2. Pentru ca a pierdut electoratul unionist in favoarea AUR.

3 EBA, da si AUR avea personaje de acelasi calibru doar ca nu ii cunostea nimeni, pe EBA o stiau toti.

4 Partidul nu exista fara Basescu, care nu s-a implicat cum a fact-o la locale.

Din pcate pentru ei, nu erau un partid suficient de mare ca sa supravietuieasca o sanctionare cat de mica din partea electoratului. PNL pe de alta parte desi sanctionat, era sigur ca intra in parlament si chiar poate face la limita o majoritate.
Tomac și Orban
Mariicaialbastri [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:09
+7/19
mai au ușoare urme de bun simț. Barna în schimb, nici usturoi nu a mîncat, nici gura nu-i pute!
O pierdere colosala pentru politica romaneasca
VelmaKelly [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:17
+6/20
Cine-i tomac ?
Nu Moldova
john-doe [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:17
+11/15
Ca deobicei trolii dau cifre din burta!
PMP a luat in Moldova 34% iar AUR 8.81% la CD si 31.72 fata de 8.73 la Senat. Nici cu voturile AUR nu intra, la senat le mai trebuiau vreo 12000 de voturi iar AUR a avut 3268. In alta parte trebuie cautat, dar pentru asta trebuie munca si capacitate de analiza, nu doar ordin de la sef sau sobolanul din gat!
Minune!
doz2018 [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:23
+6/14
Am scapat de Basescu, Tariceanu, Ponta
Simplu
CapitanulPanait [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:28
+3/15
In general oamenilor le place sa auda ceea ce se asteapta sa auda.
AUR a inceput sa transmita mesajele pe care un anumit grup de alegatori dorea sa le auda: sus biserica, jos masca, Unirea romanilor intr-o singura tara, Romania furata de politicieni, strainii care ne calca in picioare, romanii ajunsi sclavi in occident, clasa politica corupta etc.
Ei au trimis mesajele pe care se asteptau unii sa le auda si au fost votati. Nu au fost votati oamenii AUR ci lozincile lor,
Cam cum au facut si nazistii in anii '30. Cu rezultatele cunoscute ...
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:29
+6/22
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:30
+1/17
A facut mari greseli
Cozmin II [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:42
+9/27
Daca nu o punea pe EBA pe liste, daca il excludea pe Petrov din partid, atunci cand el s-a alaturat mafiei, in lupta impotriva justitiei, daca o sustinea pe Kovesi, daca apara independenta justitiei, probabil ca ar fi intrat in parlament.
Toți îi dau cu „Petrov, Petrov”...
Observator roman [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:44
+4/32
...injectați de ură de ‘antene’, etc. PMP ar fi fost un factor de stabilitate, așa... AUR ați votat [autocenzurat] veți avea!
P.S. Sentința Curții de Apel București nu e definitivă...
Minciunile mafiei psd
Cozmin II [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:49
+8/26
Fostul presedinte a castigat corect alegerile, in ciuda fraudarii masive, comise de catre psd.
La Paris au votat circa 3.000 de persoane, adica, la fel ca si la alte alegeri.
Fostul presedinte a castigat cu circa 80.000 de voturi, deci, cele 3.000 de voturi de la Paris nu au schimbat nimic.
S-au renumarat voturile nule si s-a constatat ca multe voturi valabile ale fostului presedinte fusesera trecute la nule. Daca s-ar fi renumarat toate voturile, fostul presedinte ar fi castigat la o diferenta mult mai mare.
Pe tine te doare exact în cour !
asavreau [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:50
+2/26
Te simți bine că ai comentat fără să spui ceva.Eu spun sincer că Tomac merita să rămână în politică și în Parlament.Este mult mai eficient decât mulți din AUR care clamează unirea.Tomac chiar vrea unirea și o va face.
da
fl0rin [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 12:51
+7/19
Si in locul lor a aparut un avorton mai mare si posibil mult mai nociv.
Cum adica PSD-sti vopsiti, pai mai nea
xrogo [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:15
+6/18
postacu, o parte dintre pedelisti l-au urmat pe Base si ai lui in noul partid, tu ai obsesia asta, exact ca si Johann, la fiecare doua cuvinte spui PSD si 10%!
Tocmai acum n-a intrat PMP in parlament,
xrogo [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:18
+4/20
acum cand si-a invins greata si Diaconescu si s-a inscris in PMP, el care a stst atat pe margini criticand cu patos PSD de unde plecase in pribegie!
las-o, EBA face mai bine decat noi.
bancher [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:39
+12/14
Nu uita ca, la nici o saptamana dupa ce s-a lamentat in presa ca e singura cu 3 copii si fara nicio sursa de venit, si-a cumparat un Land Rover nou nout (masina de este 80 000 euro).
Deci e clar ca banii nu ii vin din munca.
cum cine?
miculescu-rucar [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:39
+2/12
evgheni tomashenko!
greu de spus ce se inampla
bancher [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:42
+8/12
istoria nu se face cu DACA.
Cert este ca PMP este partidul de curte al lui Traian Basescu, nu avea cum sa il excluda Tomac pe Basescu din partid. Invers, da, asta s-a si intamplat; Basescu i-a facut vant lui Tomac pe scari, obliganu-l sa demisioneze.
sa vedem acum pe cine aduce...pentru binele dreptei din Romania sper sa nu vina cu EBA in persoana.
Tomac a fost exclus de Basescu din partid
bancher [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:43
0/10
greu de zis ca mai are vreo sansa pe undeva. Daca nu esti parlamentar sau mare personalitate, partidele nu se inghesuie sa te primeasca,decat ca membru cotizant.
Nici asta nu tine mult
bancher [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:47
+3/7
ce credibilitate pot avea niste fosti securisti..
iti spun eu:
bancher [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:48
+3/11
Tomac este sluga lui Basescu, de care acesta se descotoroseste ptr ca nu mai are nevoie de ea.
asta e :
bancher [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:49
+7/11
GHINION
e cineva
victor L [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:50
+3/7
cunoscut, nu o @ Emma Heart
dar de ce crezi tu ca merita
mmmircea [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:52
-1/11
acest agramat care nu poate lega doua cuvinte in limba romana. In afara servilismului fara limite fata de Basescu, ce calitati are ?
mananci cu pofta
mmmircea [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 13:59
-6/16
Basescu pierduse alegerile in tara, voturile din diaspora au schimbat castigatorul. Modul in care s-a votat la Paris a ramas in istorie, ca-ti place sau nu, iar Baconschi a fost recompensat cu varf si indesat pentru performanta electorala chiar de catre Basescu. Asta nu inseamna ca Geoana nu merita sa piarda.
Minciunile mafiei psd
Cozmin II [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 14:20
+8/14
Repeti minciunile mafiei psd.
Si la alte alegeri au votat la Paris tot circa 3.000 de persoane, in aceasi perioada de timp, iar procentul candidatului de drepta a fost intotdeauna zdrobitor.
La Paris, au fost reprezentanti ai tuturor fortelor politice si observatori. Nu s-a semnalat nimic anormal. Toti au semnat procesul verbal.
In tara, psd a fraudat masiv, pentru ca in toate sectiile de votare a fost un singur reprezentant al fostului presedinte. In unele sectii, acest unic reprezentant a fost mituit sau santajat sa inchida ochii, in alte sectii a fost trimis cu urna mobila, iar in acest timp oamenii mafiei psd au fraudat, in alte sectii, reprezentantul presedintelui ramanea in sectie, iar 2 adversari mergeau cu urna mobila si introduceau zeci de buletine de vot false.
Base de dreapta,
Levellers [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 14:26
+2/10
PMP de dreapta ??? Sa fim realisti.
Poate...
contributor.bis [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 14:34
-3/9
Poate ca aveti dreptate da' dupa circu' lu' Trump nimic nu mai este credibil.
Si tocmai aceasta s-a urmarit de catre un impostor ignorant, un narcisist imbuibat si plin de sechelele frustrarii sale distrugatoare. L-am descris pe Trump.
Pareti sa cadeti in aceiasi plasa primitoare cu fire de AUR ale debandadei politice generalizate.
Al II lea Comentariu Corect
un domn [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 15:09
0/2
Esti pe Drumul cel Mai Bun !
sunt realist
bancher [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 15:14
+2/8
Doctrina lor e de dreapta. Ca oscileaza stanga-dreapta in functie de unde vine friptura, e alta discutie.
Oare ?
danmarian [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 17:56
+2/4
Tomac a gresit ? Dar PSD = ciuma rosie - haita de banditi - mafioso au sustinut-o pe Kovesi ? Parca ei - BANDITII PSD - au atacat-o si au dat-o afara din slujba !? Si iata-i ca sunt tot pe cai mari ! Din pacate Romania acuala - cu ce a mai ramas prin ea este o jalnica cazatura - care i-a votat in proportie de 30 % pe banditi ! Dar se pare ca si hAUR e cam tot pe acolo ! Ce se vede clar ? In DIASPORA PSD a "luat" doar vreo 3.5 % ! Si asta ar trebui sa fie procentul normal - NU 30 % Acel procent dovedeste starea de INAPOIERE al romanilor ramasi in tara ! PACAT !
la Paris
Loyola [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 18:22
0/8
alegatorii au votat in medie unul la 30 de secunde. Daca era nevoie votau unul la 15 secunde.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 9 decembrie 2020, 19:35
-1/5
Puteau
the_Point [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 21:04
+1/3
trimite mesaje pana in Ziua de Apoi, daca nu erau credibile nu ar fi fost votati. Vreti sa spuneti ca mesajele enumerate nu sunt adevarate?
Sa recunoastem, nu stim prea multe despre acest partid! Sa-i acordam prezumtia de buna-credinta. Vom avea ocazia sa ne lamurim pe parcurs, prin pozitiile pe care le va lua in Parlament. Chiar daca o iau razna nu pot produce mult rau, fiind in opozitie.
Geoana
the_Point [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 21:10
-2/4
nu merita sa piarda nici pentru ca a castigat si a fost furat, nici pentru caracterul mult superior celui care pentru mine este un etalon de ticalosie!
Dl. Tomac
wintershadow [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 22:14
-2/4
Si-a asumat barbateste esecul, bravo lui.

Si celor care se bucura de esecul pmp, le dau o veste proasta: cele mai multe voturi din cele aproape 5% ale pmp se vor duce prin redistribuire la.....psd.

Dar poate asta s-a vrut, pmp ar fi stat in calea negocierilor pnl-usr-udmr, care si asa sunt complicate.

Si ar fi reprezentat conservatorismul moderat, pro-european, de care avem nevoie. In schimb ne-am ales cu aur, care va duce in derizoriu curentul conservator. Pacat.
pe stakinista kovesi tot el a pus-o iniţial...
let_s_twist_again [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 22:35
-2/2
.
şi ce contează în final?
let_s_twist_again [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 22:36
+3/3
ce spune sau ce face?
ce importă sentinţele justiţiei?
let_s_twist_again [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 22:41
+2/4
orice om care a trăit ca adult până în '89 ştie că era imposibil să deţii posturi în vest fără a fi omul securităţii. chiar posturi simple (portar de ambasadă de ex.) nu mai vorbim de şef de agenţie navală la anvers...
cu poveştile astea îi puteţi ameţi doar pe cei născuţi după '90...
păi purcoiul de bani încasat ca europarlamentar
let_s_twist_again [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 22:43
+2/2
era chiar dificil să-l facă pe tot praf, oricât de risipitoare ar fi fost...
cu geoană chiar prostănac cum era poreclit
let_s_twist_again [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 22:48
+2/2
nu s-ar fi făcut 24% tva-ul în iulie 2010 ! ! !
vorbeşti de securişti în casa lui băse?
let_s_twist_again [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 22:52
+2/2
;))))))))))))))))))))))))))))
şi foarte bine au făcut !
let_s_twist_again [utilizator], Miercuri, 9 decembrie 2020, 22:58
0/0
.
parera mea e ca e mai bine asha
bogdan1477 [utilizator], Joi, 10 decembrie 2020, 0:53
+4/4
Un nou PRM, cu care nu poate nimeni guverna, e preferabil fără de 2-3 partidulete de 5%, care sa fie luate in calcul la formarea de majoritati in parlament, și care sa poata santaja orice majoritate guvernamentala de cate ori au chef.
Ura stupida !
Cugetator [utilizator], Joi, 10 decembrie 2020, 15:16
-2/2
Din pacate nu cred ca la contestatiile depuse la cele 1000 de sectii de votare , unde PMP nu a luat nici un vot, se va obtine vreun rezultat pozitiv , care sa duca la intrarea PMP in parlament , fiindca astfel de lucruri nu se intampla in lumea reala. Daca totusi ipoteticul s-ar intampla , as avea doar satisfactia infrangerii celor circa 50 de postaci in majoritate cred PSD-isti , care au spumegat innebuniti de ura stupida si abjecta , contra unui partid si a activistilor sai !