1 € 1 USD 4,0980marţi 24 nov 2020
Versiune
Mobile
ce bifează pe declarație candidații și echipele?
Mariobrutte [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 19:14
+17/19
Candidații și susținătorii aflați în campanie electorală bifează la „deplasare în interes profesional” când umblă în tot orașul la împărțit pliante și vorbit cu alegătorii?
Stai...
newlook [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 19:32
+12/28
Stai un pic, astea nu-s localitatile in care traiesc magistratii de top ai Romaniei, ca sa NU aiba buletin de Bucuresti si sa primeasca "spor de delegare"? Un micut "spor de delegare" de numai 5x salariul minim, pentru ca si-au construit vila, meritata, desigur, la 3 KM de Bucuresti?
Intreb, your honor, nu dau cu parul. Intreb pentru un prieten.
Incet incet
vodatepes [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 20:11
-2/26
Incet incet Bucurestiul este inconjurat de zona rosie. Parca am fi la incercuirea Berlinului de armata rosie iar in mijlocul Berlinului sta Fuherul care lupta si lupta pana pe 6 decembrie. Stim ca in 45 a luat-o pe coaja nu se stie nici pe 6 decembrie daca scapa.
Iese intarit...romanilor le plac catusele...
newlook [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 20:24
-4/22
Iese intarit...romanilor le plac catusele si calusele...iar fuhrerul stie sa promita d'astea! Ba chiar le si aplica contra peee-seee-deee.
Dar la alegeri ce trecem?
Miky60 [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 20:41
-10/20
Dca suntem in Corbeanca si trebuie sa mergem la votare, ce notam? Eu sunt responsabil asa cum sunt si prietenii mei, de aceea ne regasim in valorile USR! Pe 6 Decembrie votam USR!
Rata de infectare ...
prompt [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 20:46
+7/13
...in conditiile in care fata de cetatenii cu domiciliul ofcial in aceste localitati, locuiesc practic un numar dublu de persoane, aceste cifre sunt...simple date statistice care nu reflecta realitatea din teren.
rata de infectare e prostiei guvernului PNL
mike_the_hunter [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 21:03
+7/19
Rata de infectare e prostiei a guvernului se vede in Ilfov.
Cititi site-ul prefecturii Ilfov -comunicate de presa si veti vedea ca Bargadiru a fost pus in carantina pentru 270 de cazuri in 2 saptamani in timp ce in Bucuresti sunt zilnic peste 1000 de cazuri!, Pentru cine cunoaste zona nici nu sti unde se termina Bucuresti si incepe Bragadiru, trebuie citite indicatoarele....la fel in cazul Magurele, Otopeni.
Judetul Ilfov este un judet fals, fake, e de fapt Bucuresti ...si .care are spital, si alte sedii administrative Bucuresti. De ce exista...ca sa dea primari ,parlamentari, joburi, smecherii cu terenuri....milioane de euro scurse...prin Bucuresti e mai greu.
Infectare cu gramatica?
john-doe [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 21:24
-2/14
Baga niste gramatica mai intai, postarile intelepte mai tarziu!
te contrazic
Xorciser [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 22:04
-4/16
E o mare diferenta intre ce se intampla in jurul Bucurestiului si ce se intampla in Bucuresti.

In Bucuresti din ce am vazut se poarta masca si se respecta regulile, in tot ce inseamna periferia Bucurestiului (localitatile limitrofe) nu. De aia si sunt atat de multe cazuri. Nu sunt aduse din Bucuresti.
hm
Xorciser [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 22:08
-5/7
Modelul de adeverinta angajator din link este cel general cu respectarea carantinei intre orele 23-5.

Inteleg ca cei care locuiesc in localitatile carantinate si merg la munca in Bucuresti sau in alta localitate decat cea de domiciliu trebuie sa aiba o adeverinta de la angajator indiferent de orele cand lucreaza. In acest caz nu ar trebui modificata adeverinta aceea?
nu le ai
mike_the_hunter [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 23:04
+7/15
Tot Ilfovul lucreaza in Bucuresti.

Si daca in Bucuresti se respecat regulile de ce sunt 1200 de cazuri pe zi? Ia spune?
simplu
Cetateanu [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 7:21
-1/11
Pe langa intreprinzatori, salariati si alti "muncitori", vin in Bucuresti multi ghiolbani, membrii clanurilor Ilfovene de sparg banul la"oras" prin sali de jocuri si alte locuri de perditie. Da cu ochiul pe langa astfel de "intreprinderi" sa vezi cati stau cu masca pe nas, si prin jur sa vezi numerele de masini (evident "militia locala" nu calca pe acolo). Sa adug pe cei ce muncesc pe santierele de constructii care sunt de prin Ilfov si Giurgiu si care nici la locul de munca nu poarta masca.
Bucurestiul e de mult rosu Covid
stani [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 9:57
+1/5
Nu am cifre, dar daca e sa ma iau dupa numarul de cunostinte confirmate cu Covid, aflate in acest moment in izolare la domiciliu, sunt sigur ca cifra reala de infectati din Bucuresti este de cel putin 4-5 ori mai mare decat cea raportata de autoritati. Sunt sigur ca dupa alegeri Bucurestiul o sa intre in carantina. Alta cale nu exista.
carantina
atc [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 10:18
+1/5
E logic ce spui. Adica, trebuie carantinat si Buc.?! Pentru votare, mai trebuie sa mai apara si o declaratie "In interesul PNL".
Numai
Cetateanu [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 12:06
-1/5
Sa fie carantinati ghiolbanii si alte panarame de acest fel. Daca politia locala si-ar face datoria pentru care este ff bine platita, la fel ca si alte sisteme de paza, sa nu se mai uite ca imbecilii in gol prin magazine si locuri publice, fii foarte sigur ca nu s-ar fi intamplat asta, SI nici macar carantinate localitatile din jur. Si nu cred ca este interesul PNL ci si al tau oricat de PSDist etc. ai fi!
carantinare
atc [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 19:19
0/4
Si Hitler i-a carantinat pe "ghiolbanii" si "panaramele"care deranjau "rasa pura". Acum ti s-a dat si tie dreptul sa-i denunti la "organe".Tot inainte!
Am pus o intrebare ligita. De ce am luat minus?
Miky60 [utilizator], Luni, 23 noiembrie 2020, 9:44
+1/1
Am pus o intrebare, chiar vreau sa stiu ce sa trec in declaratie. De ce dati direct cu minus?