1 € 1 USD 4,1103marţi 24 nov 2020
Versiune
Mobile
A devalizat PSD Romania?Poate.Sigur e ca votez USR
UnOarecare [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 10:19
+61/81
Ca in 30 de ani a distrus-o!
Ce au inceput bunici lor prin PRM ei au continuat!
pare de stanga rau acest PSD-ist
Gryphus [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 10:23
+62/70
acum stiti de ce sectorul 1 arata ca un gunoi din lumea a 3-a mai ales in zona 1 Mai
hehe
getmyextip [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 10:28
+50/54
A belit belengheru Benny Hill :)
Intrebare
Azra [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 10:34
+61/63
Procurorii nu au cerut si instituirea unui sechestru asigurator pe bunurile mentionate, spre a se impiedica instrainarea lor?
crede cineva ca asta nu e hot ?
Zentrix [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 10:37
+53/53
este cineva care crede ca Dan Tudorache nu a furat ? In Romani, hotii sunt la putere si doar prin vot ii putem trimite la puscarie. Un exemplu, Curtea de Conturi, Bucuresti 2020 - Portretul lui Niculae „Ficăţel” Bădălău, de la subinginerul care fura cu dubla la ministrul Economiei

https://evz.ro/niculae-ficatel-badalau-ministru.html
de ce mai laudam DNA,USR?
credinciosul [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 10:50
+12/36
acest DNA ,verifica pe Oprea in cazul accidentuluisi alte maruntele,in loc sa se ocupe de toate achizitiile majore,care se stiu cum sant facute,de toate licitatiile de infrastructura care se subcontracteaza masiv,e clar ca ocolo este sigur parandarat,sesizandu-se din oficiu,nu trebuie sa vina clotide,ciolos sau altii,ca daia sunt unde sunt,cu salarii si multe alte beneficii,inclusiv pensia nu de contributivitate!
SARMANUL....
acasa1284285656193 [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 10:53
+41/41
Cica era social democrat ! Vade retro Satana ! Cu asa social democratie poti sa te pi...in palarie!
Mărunțiș
tddrg [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 10:56
+41/45
Ăsta-i doar vârful eisbergului, adică 10 procente, ce se văd. Restul de 90 de procente din furăciunile ipochimenului sunt adânc ascunse privirii noastre. Valabil și la alții. Să te ții acum agitație pe ăilalți din frăție...
Ce ma?
feroviarul123 [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 11:06
+39/41
"ar fi acordat unei persoane un împrumut de 920.000 de euro,"
1. As vrea sa știu si eu cine e persoana de avea nevoie fe un milion de eur si de ce i-a dat.
2. Nu cred ca sunt in România zece mii de oameni care se pot duce la o banca și sa se împrumute cu un milion de euro. Si uite ca nea Danut avea un amic care avea nevoie de un milion si l-a imprumutat fără garanție, fără nimic?
3. De fapt doar e o schema de spălat banii clasica clanurilor interlope.
Au "uitat"
Marionette [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 11:07
+22/26
Errare humanum est.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 11:08
+31/35
Asta politician de stanga
galeo [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 11:20
+27/39
Plin de bunuri de lux.

Ce partid o mai fi de stanga in Romania.
Circ acum si aplauzele postacilor
AES [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 11:34
+12/28
si peste 2 ani "justitea" ii da 3 ani cu suspendare sau il achita. Siktir. Dar, intre timp, postacii au uitat! :)))
Astea sunt rautacisme !
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 11:43
+31/35
Singura lui avere sunt familia* si onoarea lui ! (vezi Digi 24).

PS. *Nota : Este vorba de actuala lui familie compusa din noua sotie si noua menajera pt ca fosta lui familie
ce le cuprindea pe fosta sotie si fosta menajera, niste penale, a dobandit te miri cum si te miri cu ce, terenuri, case, limuzine, bijuterii, pietre pretioase, conturi, in vreme ce Dan se chinuia ca din truda lui de bugetar sa puna in fiecare zi pe masa de-ale gurii !
Cind o ajunge la Sf. Maria mai vorbim
un_moftangiu [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:03
+26/26
Ca sa intelegem si noi cum poti face o avere dintr-un salariu de manager de spital.
Coincidenta publicarii de catre DNA
Dilematic [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:04
-24/36
a inventarului averii impresionante a fostului primar Dan Tudorache cu candidatura acestuia pentru Camera Deputatilor pe lista PSD, in campania electorala in desfasurare, este, bineinteles, o pura intamplare !
Coincidenta publicarii de catre DNA
Dilematic [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:04
-21/31
a inventarului averii impresionante a fostului primar Dan Tudorache cu candidatura acestuia pentru Camera Deputatilor pe lista PSD, in campania electorala in desfasurare, este, bineinteles, o pura intamplare !
Sunt curios
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:06
+37/43
Oare ratatul asta o sa tipe ca si DNA "i-a fraudat" dosarul?! Era evident ca omul e murdar. Si asta nu doar pentru ca i-a gasit Clotilde masina de tocat documente in birou, ascunsa, dar la-ndemana. Nici doar pentru ca avea sacii cu buletine la el. Dar cand cineva din PSD striga "hotii", de obicei se stie experienta avuta...

Acum intrebarea e daca acest gunoi va face mai mult de 2 ani puscarie.
Un biet bugetar
komodor [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:20
+23/25
...
blocuri in zone de case, cata mita iei pentru o
hopsinoi [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:22
+19/27
astfel de autorizatie.
A distrus zone intregi, in ultima parte a mandatului a dat frau liber la constructii 'ilegale' in mod normal.

Interlopii PSDPNL sunt frati in mutilarea Bucurstiului.
Ce are de-a face USRplus cu lauda DNAului?
UnOarecare [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:25
+13/19
Care-i legatura?
Si vrei sa ne para rau de un hot PSDist sau ce?
UnOarecare [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:27
+17/25
Si nu uita toata lumea! Ca nu toti voteaza PSD!
Eu votez USRplus si tin si minte!
2-3 ani de inchisoare..
Dr.Mythnick [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:39
+18/22
2-3 ani de inchisoare..
Diversiune securisto mafiota cu unealta DNA
floriniulian [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:40
-18/30
Hotii din 2008,2011?Unde sunt condamnarile 12 ani...mai tarziu?

DNA-o unealta a statului securisto mafiot.

Numai prostii prostilor mai pot pune botu.

Inca o diversiune penibila,pentru prosti pentru a ajuta PNL sa castige alegerile.

A vota cu USR este imperios necesar.
la fel ca orice comunist serios...
Dr.Mythnick [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:40
+23/27
la fel ca orice comunist serios...
De
Rdu [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:51
+1/17
cat timp sunt aceste fapte?
Justitie independenta cu pensie speciala!
ha,ha,ha,
muscha mbanana [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:56
-35/41
sa vezi pe alti hoti astaia de la usr , intrun an n-o sa mai ai nici chiloti pe tine , daca votezi pe banditul de barna !!!
Ntttt....
paulbutoi [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 12:56
+21/21
Nu e bine .
Deloc .
Cu acest caz se demonstreaza ca se poate da de urma banilor furati ( indirect ) din fondurile publice .
Usor .
Daca se vrea ...
Cand se vrea ...
asta e mizilic
TrickyWicky [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:02
+29/31
Firea a ciordit zeci de milioane prin case de avocatura si posturi fictive in companii municipale
Cu suspendare ca asa e justitia psdizata
UnOarecare [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:22
+29/35
Daca fura 3 gaini lua 3 ani, astia care practic sunt un pericol la siguranta cetatenilor si a statului iau cu suspendare!
De ce credeti ca le-a dat USL pensii speciale?

Votez USRplus ca sa se schimbe lucrurile in bine!
E justitia PNL-ului
emil bobu [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:23
-2/18
Scoate din sertar un dosar si voila.
Votam psdeii ca-s hoti cu vechime si versati??
Plagarus [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:30
+33/35
Oare cat merge la partid din ce fura candidatii lor la primarii ?
„ar fi cumpărat cu banii cash...
NME [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:31
+18/20
... imobile de 305.000 euro și 470.000 lei.”

Parcă tranzacțiile imobiliare cu sume mai mari de x mii de euro nu se puteau face decât prin bancă. Cum a reușit individul ăsta să cumpere un imobil cu banii jos?
cu
nahir [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:43
+12/16
executare, sper.
dacă
nahir [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:45
+18/22
așa e elita pesedacă, cum or fi membrii?
adica
pardalian [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:56
+12/22
in creierasul tau mititel... in cazul candidatilor la parlament, legea nu se mai aplica, nu?. Stii ce nu este o pura intamplare? Ca psd fura intr-o veselie de 30 de ani incoace. Cot la cot cu pnl, pmp, udmr si alte loaze.
declaratia de avere a lui Dan Tudorache: zero
ddm [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:57
+10/14
https://www.primariasector1.ro/download/declaratii-avere-primar/DA-TUDORACHE%20A.%20DANIEL.pdf
heh
codyrocco [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 13:57
+17/23
singura lui ratare e ca l-au prins...
PSD, Vrem Victorie!
Barbaneagra [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 14:02
+15/19
Inchipuiti-va cate milioane de euro din spagi are ascunse doamna ex-primar, iubita de un popor intreg!
...normal de aia o iubesc romanii.
...normal de aia romanii voteaza PSD (si in subsidiar PNL).
"Aia stie sa fure, neamule, pen'ca aia e statu' adevarat!"
tranzactia
Herscovici [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:11
+4/10
Tranzactia s-a facut in mod normal prin banca , daca nu au corupt un notar care sa inchida ochii la cash . Banca in mod normal raporteaza la oficiu tranzactiile cash mai mari de 10 k euro si cele prin virament de 15 k euro . Dar daca la oficiul de spalare a banilor sunt tot psdisti numiti politic cine sa sesizeze mai departe parchetul ....? Asa ca banii devin albi , imaculati.
Pai
Rdu [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:20
+7/9
nu stiati ca legile nu-s la fel pt totI!
S-a încetățenit o cotumă,deja vecche
Rescator [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:32
+20/24
de 30 de ani.Banii și alte bunuri din furt,șpagă,
taxe de protecție și din alte șmenuri se împart,
cam în felul următor:
- 40% la ipochimenul care a comis furtul;
-40% la liderul care conduce coteria
politică mafiotă,numită impropriu partid;
-doar 20% la coteria de partid și de stat.
Observăm acum că numitul Csolacs Bacs, din
Simileasca Buzăului încearcă să pună batista
pe țambal,deși el este de ceva timp șeful
Mafiei Roșii,Cupola Ciumei Roșii.
Să luăm act că numita Firuța are de 100 de ori
mai multă *eficiență* decăt banditul de
Tudorache.Asta-i Mafia Roșie de care nu vrem să scăpăm!
legea e din 2015
Nevermind [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:36
+5/7
Iar tranzactiile sunt "antice", ca asa stiu sa faca astia dosare. Ma mir ca nu sunt si tranzactii in rol sau usd.
legea e din 2015
Nevermind [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:36
+4/6
Iar tranzactiile sunt "antice", ca asa stiu sa faca astia dosare. Ma mir ca nu sunt si tranzactii in rol sau usd.
Dar cand?
Andreiasu [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:39
+6/8
Dar, cand daca nu acum?
Eu nu inteleg ce aveti cu saracul om:
kokos [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:39
+15/17
a luat si el niste amarate de spagi de 3 milioane euro si faceti atata tam-tam?Altii au furat 2 gaini si 3 gaste si n-ati facut atata valva! Sa va fie rusine!
acuzatie incorecta
sareta [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:42
+13/15
Nu prin case de avocatura ci prin impotenta procuroripor care doar asteapta delatorii ...
O pura intamplare necesara!
Savitar [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:46
+7/11
Ca sa stii, sa nu votezi julaul asta. Wait, nu-mi spune ca votezi pt el!!! OMG!
Cu sau fara voie,
Dilematic [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 15:54
+1/11
ancheta Tudorache, declansata si publicata acum, in plina campanie, are un puternic iz electoral.
Ceea ce nu inseamna, in nici-un caz, ca cercetarea penala a oricarui candidat parlamentar nu ar fi binevenita si justificata, indiferent de partid politic din care face parte, . in caz de suspiciuni intemeiate de infractiuni comise.
Ramane de vazut, daca Tudorache se retrage, sau va fi retras de PSD de pe lista de candidati, unde, evident, nu mai are ce cauta.,
Dumnezeule, ce primitiv!
newlook [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 16:09
-18/22
"Si asta nu doar pentru ca i-a gasit Clotilde masina de tocat documente in birou, ascunsa, dar la-ndemana."

==========================

E drept ca mi-am propus sa nu ma mai mire nimic despre Romanika, dar sa se ajunga ca simpla existenta a unei masini de tocat hartie (banalul shredder) sa fie proba penala ... imi depaseste imaginatia.
Iti dai seama ce tara e aia in care un politician face asfel de acuzatii? Iti dai seama ce locuitori are daca ei cred in astfel de acuzatii?
Si individul...
Nonidem [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 16:10
+24/26
Si individul mi se parea un psd-ist mai spalatel!Ieri, la TV declara ca e sarac, singura lui avere fiind munca,familia si...tineti-va bine!onoarea!
miscare electorala
Anonym [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 16:10
+6/10
este evident
nu ca ala nu e hot, oricum alegatori lor sunt la fel ca ei (ar fura si ei daca ar avea ocazia) si asta e trist, ca suntem inconjurati de nenorociti
nici eu nu inteleg
miculescu-rucar [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 16:59
+10/12
va demonsta in instanta ca e nevinovat, ca este un om cinstit!
pe ce ma bazez:
-cand cu nastase, omu' tuna si fulgera impotriva coruptilor, si ca la el in organizatie nu au ce cauta corupti care bla bla bla, si l-a exclus pe nastase din partid si nu numai atat
-drept recompensa a primit aprobare sa fure linistit si la gros timp de peste 10 ani,si asa se explica intarzierea cu care au actionat organe
-in instanta se va constata ca.... fapta nu exista, ca rechizitoriu are vicii si va fi trimis spre refacere etc., etc. si in final apare prescriptia!
deci nefiind condamnat, omu' este sarac si cinstit!
ps: daca nu este asa, ce dreaqu au pazit organele atatia ani? pentru ce au incat salarii uriase si bugete upgradate an de an? ori sunt incompetente, ori sunt in fratie, sau amandoua!
dosaru lu Barna
di livio [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 17:03
-2/8
tot așa apăru, înainte de alegerile prezidențiale, primul tur...a fost dăcît coincidență, siiguur că da...dacă intra Barna în turu doi la alegerile prezidențiale, fikusz dădea meditații la Polisano amu
sanatos smart european psd tm
johnescu [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 17:06
+9/11
iata fruncea psd , iata crema, sanatos smart european.
atentie acest slogan e marca inregistrata psd.
un vot, un vaccin impotriva ciumei rosii !
Noroc cu alegerile
VOX. [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 17:07
+12/12
Altfel, ar fura astia nestingheriti intreaga viata, cu ajutorul "magistratilor" si sub protectia Politiei. Lupta pentru ciolan, insa, invartoseaza simtul dreptatii in adversarii politici.
Sunt carcotas
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 17:38
+14/16
Sigur exista o multitudine de motive pentru care ar avea asa ceva... desi din cate stiu eu, dosarele trec pe la juridic si alte echipe, birouri sau departamente dedicate. Nu cred ca el e cel care trebuie sa se ocupe de tocat. Si daca spui ca e pentru uz propriu, atunci de ce o avea la birou?

Apropo, tu ai masina de tocat documente? Eu nu...

Si in al treilea rand, nu e proba penala, nu am zis ca e, nu am insinuat, poate ar merge sa fie considerata indirecta/circumstantiala si atat. Dar stiu ca daca e vorba de PSD se gasesc scuze mereu.
Poate candva
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 17:39
+14/16
Cred ca daca il cauti pe OLX il gasesti ca dadea onoarea la oferta... nu mai are nevoie de ea si ocupa spatiu.
iata Bucurestiul sanatos, smart si european
snowflake [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 17:41
+18/22
Acesta e Bucurestiul sanatos, smart si european pe care ni-l propune psd-ul in frunte cu gabita
alegerile...
miculescu-rucar [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 17:50
+1/7
le-a pierdut la limita, ca s-a reorientat garda catre cum bate vantul!
garda isi cauta noii stapani-chipurile! ca de fapt ei sunt stapanii- si se preda cu oameni si efecte, si cu unele trofee-din linia a doua.
o perioada va fi de partea noii puteri, o va sprijini si ocroti in schimbul beneficiilor formale, dar mai ales informale , apoi ii va da in gat si pe ei.
părere
xcristi [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 18:06
+13/13
Domnul este imaginea PSD-ului, fost primar al sectorului 1 din București. Asemenea specimene lacome vântură și treieră banii publici din fonduri naționale ori europene peste tot în țară, iar în jurul lor lichelele dau roată pentru a ciuguli diferite numiri în funcție, de unde la rândul lor vor administra mici moșii feudale, instituții de stat. Aceste lichele decid cine se angajează, cine primește sporuri, cine primește contracte dar mai ales cine câștigă alegerile locale. Aceste lichele distrug destinele oamenilor care așteaptă o viață decentă cu: apă, canalizare, curățenie, școală, spital.

Tudorache a furat alegerile din 2016 pe care le câștigase Clotilde Armand. A încercat să le fure din nou anul acesta, dar nu a mai fost posibil. Oamenii s-au trezit.

Acestea sunt personajele malefice pe care le votăm noi, în ele ne punem speranța că vor consolida sistemul de justiție sau măcar îl vor lăsa să lucreze, și de asta tastatura are puterea ei în ziua de azi așa cum au avut putere textele (doar idei scrise nu putere executivă) lui Voltaire și Rousseau în perioada Revoluției Franceze, păstrând proporțiile și modestia, desigur.

Politicienii noștri sunt norocoși totuși că trăiesc în secolul XXI. Dacă sunt prinși, riscă doar câțiva ani la pușcărie și eventual confiscarea extinsă a averii (directivă europeană, mulțumim Monica Macovei!). Pentru aceleași vini, delapidarea bugetului statului și trădare, Ludovic al XVI-lea și Maria Antoaneta au avut parte de altfel de pedepse, și erau rege și regină, nu hoți ordinari ca ai noștri. Măcar justiție să avem, că dreptatea pentru 30 de ani nu o vom primi vreodată.
Primitivul o tine ca Stan cu Fluierul!
newlook [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 18:21
-12/14
Primitivul o tine ca Stan cu Fluierul!

N-a zis ca shredderul (un accesoriu comun in orice birou civilizat de pe planeta) e proba penala...dar hey, "ar putea fi considerata"...!

Dumnezeule, in ce tara m-am nascut!
Tudorache ...
dekar [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 18:59
+13/13
un alt Darius Valcov ; au creat deja un anume tipar al coruptilor.
1 mil euro cautiune?
rco [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 19:02
+15/15
singura intrebare a lui tudorache ar fi: se poate cash?
TUDORACHE NU IE PSD ?
Alex2009 [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 19:03
+9/9
BA DA, IE.
IE PSD !!!
UNII SPUN CA NU IE PSD, EU ZIC CĂ IE.
?
imi_pasa_de_romania [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 21:17
+9/13
Nu te opreste nimeni sa iti iei cetatenie rusa si sa te bucuri de democratia si dreptul la exprimare de acolo. Oricum te vei simti ca acasa cu atitudinea si mentalitatea ta.
toate partidele
Levellers [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 21:21
-2/6
sunt de stanga in RO, iar asta se vede la tot pasul.
Credinciosule, vezi ca in accidentul
Kecske [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 21:23
+3/5
acela "maruntel" din cauza ca "Domnul Ministru al Interesului National" era grabit sa ajunga la amanta a murit un om.
si atunci procurorii,judecatorii
credinciosul [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 22:50
-1/3
pt ce ii platim?
initial s-a spus ca va cerceta prejudicii peste un mil euro,a coborat stacheta mereu si au ajuns sa cerceteze plevusca!
usr a reclamat tabletele
credinciosul [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 22:54
-2/4
iar apoi au cautat si altele,ca vin alegerilesi trebuie circ!
asta a furat de vreo 12 ani si acum,autoritati vigilente v-ati trezit?
trebuie corectat
Lucky1 [utilizator], Sâmbătă, 21 noiembrie 2020, 23:18
-1/1
"reprezentând o medie de aproximativ o mie de euro pe lună"
Suma de 605.782 lei reprezinta de 10 ori mai mult , respectiv 10.000 euro pe luna, nu 1.000 cat s-a scris in articol.
Asa, asa...Putin, Dragnea..
newlook [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 2:18
-2/6
Asa, asa...Putin, Dragnea...te-au pus sa zici ca "existenta shredderului e dovada penala, sau poate fi"!

In '90 minerii descopereau un copiator in sediul PNTCD...copiator cu care se imprimau bani, bineinteles!

Dar, sigur, tu nu esti un taliban, altii sunt comunisti cand remarca inapoierea ta mintala!
si nutzi a platit o cautiune mare
miculescu-rucar [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 2:37
0/2
a platit-o chipurile cu actiunile unei firme unde era actionar
asta cica e sarac lipit, sa vedem daca plateste, de unde ia banii!
ca il intreaba procurorii de unde ai ba 1 mil de euroi?
sau nu-l intreaba?
sau face recurs ca e prea mare cautiunea si ii este redusa la doua salarii minime pe economie.
acum vom vedea daca organele au bagat antigel in instalatie.
Si cand te gandesti
My50cents [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 3:11
+3/3
Ca au fost multi cretini care l-au votat....
In medie, e bine
newlook [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 4:38
-1/1
In medie, e bine, cum spunea unul ce statea cu o buca pe o plita la 70 grade si cu alta pe o bucata de gheata.

Pe pesedoi ii cerceteaza si pentru ca respira, pe ailalti, dupa 5 milioane euro furati, cand s-a prins si Grivei.
D-aia rezultatele luptei anticoruptie sunt asa: dupa ce cheltuie cu umilinta 100 de milioane, procurorii anunta triumfatori recuperarea unui prejudiciu de 1000 de lei...sau 23 de capre, depinde de situatie!
cind aia furau cu milionul
Coco Whistle [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 4:43
+1/1
asta fura cu zecile de mii...oare cit s-a scurs asa la psd, pnl, pntcd, udmr, etc?
Uh mare patriot,un politician care a fost "furat"
Seby30 [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 5:04
+1/1
la vot. Mda...asa zice si Trump.
PSDistii se fura intre ei ce sa mai spun de tara.
cris2018 [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 7:58
+1/1
PSD-iștii se fură între ei ce să mai spun de furat din țară. La Ialomița raluca dumitrescu ( da exact cu r mic nu merită altceva) primește fonduri de campanie de la ciolacu ( cu "c" mic da e corect ) bagăo rudă Andreea Dumitrescu consilier de imagin, îi bagă 8000 de roni pe 2 săptămâni din fondul PSD printr-o anexă la contractul de imagine dar că banii să nu vină de la ea către sorasa că de "DNA verifică" roagă o companie externă să facă acest serviciu. PSD mai trimite și diferența de bani că de e campanie și nimenu nu știe cine este ce rol are și ce face Andreea Dumitrescu dar e rudă Ralucăi "CANDIDAT DIN PARTEA PSD LA ALEGERI" ... o hoață , pardon o Hoață cu "H" marear trebui de fapt să scriu așa "HOAȚă DIN PARTEA PSD LA ALEGERI". Și nu e singură. Tot în cadrul acestei campanii Ștefan Musoiu tot de la PSD Ialomița cere și el mărirea bugetului de campanie cu 5000 tam nesam de la PSD. Voi chiar credeți că ăștia au ceva cu țară. Da de unde, ba de loc. Ei când vor ajunge la putere în primul rând vor fură PSD ul și apoi și țara.
De ce acum ?
Gargara3 [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 8:53
+2/4
De ce apare acesta acuzatie acum si nu cand era primar.? L-au lasat sa mai fure ca sa fie dosarul complet ?
Faptele numarului 2 pe listele parlamentare ale PSD -la Bucuresti este inca o dovada ca Ciuma Rosie este o organizatie infractionala organizata. La multi ani Pesedache! Cu EXECUTARE
homo homini lupus
Dedalus [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 9:55
+2/2
Sunt prea multe detalii ca sa rezulte din cateva saptamani de acte preliminare. Cu siguranta fostul primar a fost turnat de cineva apropiat lui.

De ce a fost turnat abia acum? Posibile cauze:
- cineva din anturaj a fost prins cu ocaua mica in cercetarile pentru o alta infractiune si isi micsoareaza pedeapsa turnandu-l pe primar.
- cineva din anturaj a vrut o parte mai mare din prada si deoarece nu a obtinut-o, l-a turnat pe primar la DNA.
- cineva a vandut informatia partidelor din opozitie (pe bani sau pe favoruri)
in Romania
Dedalus [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 10:02
+3/3
Ma tot intreb cum de Curtea de Conturi nu sesizeaza mai nimic.

Este foarte probabil ca atat retetele vechi de parandarat cat si (sau mai ales) existenta firmelor primariilor (care nu organizeaza licitatii) sa fi favorizat nenumarate cumparari la suprapret.

Banii trebuie insa sa apara de undeva si acel "undeva" rezida in supra-evaluarea lucrarilor, produselor si serviciilor.

Orice contabil stie bine cam cat costa toate astea. Din simplul motiv ca a vazut nenumarate contracte si facturi.

Dar Curtea de Conturi nu vede nimic.

Cum este posibil ca sumele platite sa nu fie public disponibile?! Prin 'public" inteleg pe prima pagina a web-siturilor primariilor, nu ascunse sub link-uri inselatoare si prezentate cat se poate de obscur.

+++

Activitatea Curtii de Conturi trebuie serios auditata.

Iar primariile trebuie sa fie obligate prin lege sa publice VIZIBIL SI PE INTELES contractele acordate.

Tot prin lege ar trebui ca primariilor sa li se interzica sa infiinteze firme. Stiu ca e impotriva liberei concurente, dar cateodata altfel nu se poate.
Spune-ne si noua cum ai calculat:
kokos [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 10:31
+1/1
605782:10 ani *12 luni = 5.048 lei/luna , ce e gresit?
Ce astept eu de la USR ( IN PNL nu mai cred)
john_doe_ro [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 11:34
+2/2
1. Parlament cu 300 de locuri 2. Fara penali in fucntii publice. 3. recensamant al tututror imobilelor din Romania si cei care detin mai mult de 3 case sa plateasca impozit anual 5% din valoarea caselor (a celor mai mutl de 3 case) 4. Inventarierea tuturor "asset-urilor" gen Maybach,Ferrari, Lamborghini, Maserrati, yacht-uri etc ca sa vedem daca au fost luate din castiguri licite. 5. Indrepatrea legilor justitiei. 6. Anularea prescriptiei pentru orice fapte de coruptie, indiferent cat de mici sau mari sunt. 7. Aducerea cinstei, corectitudinii si progresului prin munca ca unic mod de promovare in societate. 8 . Impunere ain constitutie ca orice referendum facut de populatie sa fie transpus imediat in practica fara a fi nevoie de validare in parlament/senat ( la fel ca in Elvetia)
Oare ?
danmarian [utilizator], Duminică, 22 noiembrie 2020, 17:59
0/0
De ce mai asteapta justitia ? Individele - fosta sotie si fosta menajera POT sa justifice "cumparaturile" de sute de mii de euro din veniturile salariale ? Ca nu vad alte venituri ?!? Ca doar n-or avea niste "matusici" donatoare !!!? Deci : CONFISCAREA IMEDIATA si IN TOTALITATE !!
am gresit...
Lucky1 [utilizator], Luni, 23 noiembrie 2020, 21:30
0/0
...nu am vazut ca venitul respectiv era suma pe o perioada de cativa ani, am considerat acel veti ca si anual.