1 € 1 USD 4,0034luni 25 ian 2021
Versiune
Mobile
Fosilă bolșevică vie
Lovercraft [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 16:04
-32/46
Bravo, Șora, ești un supraviețuitor!
Cu respect,
Remarque [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 16:07
+18/32
Un Om cat un veac. La multi ani, Mihai Sora!
....
tirolez [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 16:15
+10/10
Poate inteleg si cei care sustin ce bine era pe vremea lu' bunica, toata lumea traia 100 de ani ca "faptul însuși de a supraviețui era o victorie, un dar dumnezeiesc”. Cati copii mureau pana la 5 ani de boli pentru care azi exista tratamente sau vaccin? Am zis vaccin? Sa vezi minusuri.
Cate femei tinere mureau la nastere?
Stiu, billgates abia asteapta sa ne cipeze.
Chapeau!
Mrrr [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 17:00
+8/12
!
lasa-ne
credinciosul [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 17:12
-16/20
filosofia nu tine de foame,de sete,nu dezvolta natiunea noastra!
inginerul de la Mioveni,cercetator in domeniul nuclear,ce a condus fabrica de combustibil nuclear am aflat ieri ca a murit,iar de asta caruia nici 1% din cetatenii RO i-au citit scrierile si jumate poate l-au inteles,ne zambeste mereu peste tot!
Inginerul de la Mioveni a contribut sa avem curent la Cernavoda ,iar asta a scris pilde,citite de un minim de oameni!
E normal ce se intampla in RO lucrului bine facut(f..ut)?
Patetic
andrei.b [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 17:17
+10/14
Ești Absolut patetic
Respect
JoshuaTree [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 17:18
+11/13
Cu bune și rele, este totuși o valoare incontestabila a neamului. Cred ca e greșit sa hulim, nu am trăit vremurile alea și sa fim puși in fata unor decizii așa dificil și totuși sa rămână o coloana vertebrală. Încă o data : Respect, și la mulți ani!
cand citesti asemenea comentarii
rov [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 17:52
+13/17
nu poti decat sa fii trist pentru specia umana...
Bolsevic
Tambrian [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 18:29
-13/19
Un bolsevic ramane un bolsevic orice i s-ar spune.
Asa e doctrina bolsevica...mereu in fata!
Dar asta cand vremurile o permit! Si azi e vremea lor!
Câte?
Traian2015 [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 18:43
-4/4
Cam la 5 nașteri ceva mergerea extrem de rău. Și din 14 copii ai unei femei doar 2-3 se presupunea că supravietuiesc. Cam asta e schema în toată natura. Nu e loc de milă.
Inca un idiot care crede ca mancarea
Bogdan_100 [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 21:02
+5/9
tine loc de inteligenta.
Vezi ca ti-ai scris numele gresit
Bogdan_100 [utilizator], Sâmbătă, 7 noiembrie 2020, 21:04
+3/9
In loc de br e p. Ca sa inteleaga lumea corect despre cine e vorba. :-)
Și bolșevicii aveau nevoie de oameni inteligenți.
asavreau [utilizator], Duminică, 8 noiembrie 2020, 8:04
-4/4
Numai proștii nu au nevoie de oameni inteligenți. Bolșevicii erau ticăloși,criminali,dar nu erau proști,dovadă că au reușit să țină în sclavie de stat atâta lume.Până la urmă,unii și-au dat seama că nu-i bine și au renunțat.Tu,obișnuit cu sclavia ești debusolat acum.
inteligentule
credinciosul [utilizator], Duminică, 8 noiembrie 2020, 20:05
-1/1
ce ai citit de Sora ,ce ai inteles si la ce te-a ajutat?
daca e de inteligenta,o dam parte in parte cand vrei!
dar sunt ingineri de valoare.despre care se vorbeste doar cand mor(,nu au loc din cauza unui Sora,Plesu si altiinteligenti din societatea civila) care au condus mari intereprinderi ce au facut centrale nucleare,imbunatatiri funciare,aici includem si sisteme de irigatii,care pt cultura unui cititor de Sora nu e o teava pe care sunt aspersoare,hidrocentrale,canale de navigatie,Transfagarasanu nu niste scrieri pt o casta inchisa,cu care viata merge la fel ,cu ele sau fara ele!
uita te inteligentule la constructia barajului de la portile de fier 1,a barajului de la Bicaz si vezi despre oameni care au stiut meserie,nu vorbe ticluite!