1 € 1 USD 4,1999duminică 19 sep 2021
Versiune
Mobile
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 14 octombrie 2020, 22:44
+30/48
eu inteleg...
mamenervat [utilizator], Miercuri, 14 octombrie 2020, 23:28
+25/41
ca violenta, inclusiv verbala, este specifica crestinilor ortodocsi practicanti. Pai cu asa pastori...sa tot urmeze turma!
evul mediu intunecat
Coresponedntu [utilizator], Miercuri, 14 octombrie 2020, 23:39
+23/43
Ce primitivi ! Asa ceva nu mai exista in Europa luminata din secolul 15, de la reforma religioasa. Sa pupi si sa te inchini la cadavre in speranta ca vei fi sanatos si bogat si in schimb sa nu faci nimic pentru atingerea acestor obiective in viata.
Se lasa cu revolutie altfel
patrunjel [utilizator], Miercuri, 14 octombrie 2020, 23:58
-7/25
Se lasa cu revolutie altfel
MAI - Ministru militar de cariera
Clop [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 0:02
+8/18
Tragem concluzia ca dl. ministru Vela este un crestin desavarsit. Sa vii cu un asemenea comunicat de la jandarmerie, in pandemie, este fantastic!!!

Daca pelerinajele au ajuns subiecte vadite de securitate nationala, atunci undeva trebuie scuturate: Guvernul, SRI-ul, BOR-ul, probabil, si alte institutii din Romania.

Ar trebui ca la MAI sa avem, prin lege, ministri doar militari de cursa lunga. Profesionisti. Apolitici. Parlamentul ar trebui sa se gandeasca la o asemenea lege viitoare.
Mda , ce sa zic
feroviarul123 [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 0:05
+12/20
Avea Micutzu dreptate, va băteau babele de va uscau. Pentru cei interesați uitați-vă aici: https://www.youtube.com/watch?v=Ceik0no89F4
Hai ma
human_nature [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 0:10
+12/26
Ati gazat copii, nu sunteti in stare sa bateti niste pensionari?
CARE "violenta"? :O
Codruta N [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 0:10
+16/26
Pai acolo nu erau adunati crestini? >:
Crestinii NU sunt violenti, doar stie toata lumea!
In plus, aceia ortodocsi, spre deosebire de alti crestini, mai sunt si "smeriti" :P
Escaladare!!!
john-doe [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 0:13
+12/26
Pai bine mai baietzi, pe 10 august ati escaladat voi violenta impotriva oamenilor de calitate mult mai buna decat niste pupatori de icoane (moaste) iar acum v-a gasit mila crestineasca? Jandarmeria asta nu isi gaseste rolul in societatea noastra, face lucrurile exact pe dos! Daca sunteti asa buni crestini si pacifisti, fuguta la monastire, lasati slujba asta grea, care cere judecata pentru unii mai priceputi!
Aha?
JustinCase [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 0:24
+19/29
Deci daca devenim violenti, brusc se suspenda legile?

La fel a fost si pe 10 august?
La fel s-a procedat si in trecut
Dinu-I [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 2:57
+1/7
Vezi cazul comisarului de politie Vasilescu (?) care s-a intalnit noaptea (ca hotii ? cu membrii clanului Duduienilor cica sa evite o escaladare a confrunatrilor dintre clanuri !!!!!
Inca o confirmare a afirmatiei lui KWJ : "Eu si guvernul meu ne-am miscat bine"
nu merge :(
Codruta N [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 5:11
0/2
Demilitarizarea MAI (si a Politiei locale, pe vrem ea aceea "Gardienii publici") a fost o conditie de aderare la UE
Jandarmii
Zagura [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 7:07
-7/9
sunt și ei oameni, locuitori în această țară care au părinți și copii. Devin din ce în ce mai conștienți că sunt puși să acționeze împotriva propriilor lor familii în condițiile în care se vede din ce în ce mai clar că restricțiile arbitrare, imprevizibile și aberante nu împiedică răspândirea virusului, cel mult întârzie și lungesc boala, efectele așa zis ”colaterale” devenind insuportabile atât pentru economia țării cât și pentru cetățeni.
S-a evitat o escaladare a violenţei
blacksheep [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 7:45
+7/9
Sa intelegem ca legile pot fi abrogate temporar daca autoritatile nu pot controla situatia sau exista amenintari la adresa fortelor de ordine ori diverse intelegeri intre lideri interlopi si sefi de politie, politicieni ...
In aceste cazuri autoritatile pur si simplu se prefac ca nu vad incalcarile legilor si se retrag pentru a reveni mai tarziu.
Este drept, nu ar fi prima oara si probabil nici ultima. Ne putem aminti despre o celebra inmormantare a unui interlop in Bucuresti.
Cei care au fost amendati sau pedepsiti pe motiv de nerespectarea regulilor sanitare in pandemie ar trebui sa dea statul Roman in judecata pentru discriminare, avand in vedere precedentele create.
Futurist
Costi888 [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 7:47
-6/8
In contextul dat.. a fost o decizie corecta. Imagineaza ti ce s ar fi intamplat daca ar fi inceput jandarmeria sa imparta pulane in stanga si in dreapta, la mosi si babe
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Joi, 15 octombrie 2020, 7:50
+8/8
Porunca a 2-a
Contributors [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 8:03
+6/8
Daca tot suntem credinciosi, ce spune porunca a 2-a, "Sa nu-ti faci idol chip cioplit" Cati dintre acesti asa-zisi credinciosi au citit macar din curiozitate, biblia. Nu ai ce sa le ceri, unde nu este educatie, nu este nici curiozitate. In privinta "jandarmeriei miloase", mi-e sila! Sa nu uitam ce a facut in 10 august.
romanii si moastele
jos [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 8:22
+6/6
deci,pina la urma trebuie sa fim de acord cu sorin gherman!!!! la vremea respectiva o mare parte a romanilor,il voiau condamnat si la temnita pentru o simpla si adevarata declaratie!!!!mi-e scirba de aceasta romanie!!!
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Joi, 15 octombrie 2020, 8:39
+6/12
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Joi, 15 octombrie 2020, 8:51
+8/12
mai trist de atat
maferescdeciuma [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 8:56
+4/4
e ca desi exista credinciosi sinceri, exista si multi prefacuti de o rautate extrema. Oameni care prin gesturile lor nu iti dau de banuit ca au vrei urma de bunatate, dar totusi se bat cu pumnul in piept ca e este luat dreptul de a se inchina. Te poti ruga in orice zi, daca rugaciunea e apanajul tau sufletesc, dar mai important e sa fii om in fiecare zi: nu barfi, nu fura, nu dusmani, nu fi invidios, ajuta, daca nu poti ajuta macar nu fa rau, etc. Ma bucur ca videochatista s-a dus si s-a inchinat la moaste, sper ca nu s-a inchinat pentru sporirea veniturilor
PELERINAJ
jidanul [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 11:50
+3/3
Pelerinajul de la Fatima, din Portugalia s-a despasurat in conditii foarte bune. Din cauza restricţiilor introduse de autorităţi pentru a limita răspândirea virusului, doar 4.500 de pelerini au luat parte la ceremoniile din acest an, comparativ cu 100.000 în 2019. Cu toate acestea, credincioșii au respectat regulile și au stat în spațiile desenate pe asfalt, pentru a păstra distanța unii față de alții si au purtat masti. Deci, se poate atunci cand ai conducatori si profesionisti care au capacitatea de a organiza acest tip de evenimente fara a incalca drepturile elementare ale omului. Dar, la noi, in Romania, cine sa organizeze un un astfel de pelerinaj ? Marcel Vela, Lucovid Orban, Turcan, acest guvern ? Acest guvern care a scapat total de sub control situatia pandemiei si,cu Andi Manciu, consilier de stat al prim-ministrului si sef GCS care si-a falsificat nivelul de studii si falsifica datele legate de pandemie, cu Laurentiu Baranga fost sef la spalarea banilor si el falsificator de acte de studii, cu Iohannis dovedit de instanta judecatoreasca ca a comis fals, uz de fals si obtinere de foloase necuvenite pentru un imobil din Sibiu, cu astfel de personaje poti organiza ceva normal si logic ? Este imposibil de organizat ceva cu astfel de oameni, care sunt ahtiati si obsedati doar de obtinerea puterii si de a fi ei la butoane, pentru a-si obtine interesele personale. Pelerinajele trebuiau permise dar, cu limitarea numarului care vor sa treaca pe la raclă, la 500 sau 1000 de persoane pe zi, care sa respecte, purtatul mastii corect, distantarea fizica medicala de 2m intre ei, iar la slujba de azi sa participe maxim 500 de credinciosi, totul sub supravegherea politiei, jandarmeriei si chiar a armatei, daca era necesar.Greseala vine de la presedentie si guvern prin lipsa de preventie, de anticipare a unor solutii ale unor evenimente, prin lipsa de explicatii cu un limbaj simplu, pe intelesul tuturor si date cu mult timp fata de data de desfasurare a pelerinajelor.
Corect
blacksheep [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 14:14
0/0
Politica de HR a partidelor actuale in Romania, este foarte departe de a promova valori reale, oameni culti si educati, competenti, nu mai vorbim de onoare, bun simt.
Dupa cum se vede, cei care sunt promovati si chiar in functii importante ale statului, sunt doar impostori sau uneori mai rau infractori fara nici o competenta reala raportat la pozitiile pe care le ocupa.
Este evident ca asemenea personaje sunt incapabile de a anticipa, preveni sau gasi solutii. Claritate in comunicare, transparenta nu exista.
Pur si simplu nu ii duce mintea
Celor credincioși
Observatory [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 15:16
0/0
și ne credincioși :
CIT , ca fapt divers și
Zău ca zâmbesc la vocabularul injectat aici, intr-un spațiu public , jargoane de joasa calitate...
Nu doriți sa folosiți un vocabular cu bun simt sau nu aveți capacitatea ?

Sa fiți sănătoși ,cu moașe , sau fără
ma intreb
BEBE320 [utilizator], Joi, 15 octombrie 2020, 15:57
+1/1
unde era aceasta evitare a escaladarii violentei pe 10 august 2018 cand au gazat la intamplare barbati femei si copii