1 € 1 USD 4,3296marţi 18 ian 2022
Versiune
Mobile
:)))))
cristi_an [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 15:54
+24/24
rusii
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Marţi, 13 octombrie 2020, 16:00
+29/29
Cine Acuza Robotul de Eroare Robotica
un domn [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 16:03
+21/23
este intr o mare eroare ! Robotul stia de Pufoaika mult mai multe vs comentatorii pro URSS de pe Hotnews
Țineți-mă! Cad sub masă
Sparafucile [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 16:04
+19/23
De atita ris, fireste. Iata că deja specia umana a ajuns bascalia inteligentei artificiale.

Unde sunt vremurile cind Maxim Gorki spunea: " Omul! Ce minunat sună acest cuvint"
Nu l-au învățat să mintă
BEDE [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 16:05
+21/21
Se vede că trebuia să-l programeze pe robot să spună minciunile pe care oamenii vor să le audă, pentru că adevărul deranjează tare mult uneori.
Mai ales pentru lideri ca Putin nu cred că este nevoie de roboți: ei nu pun mare preț pe oameni, pentru ei oamenii sunt mai ieftini și le convien să-i pună pe oameni să facă munci pe care în USA sau Japonia le fac roboții.
De fapt
schimbu3 [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 16:54
+15/15
ii e ciuda ca nu poate sa bea vodca cot la cot cu umanii.
Mai, ori e la misto
UpNext [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 17:21
+14/14
ori a-nnebunit lumea, pardon, robotu'!! Am ras o juma' de ora!
Nu e nici o dovada ca robotul spune ceva
Rahan5 [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 17:24
+1/13
rational.
Totul este doar fantezia tehnicienilor care il intretin / l-au programat.
Sa gandim putin logic: Niste ,,Roboti" de 100 de tone de circuite electronice (care n-au nici un fel de brate etc, sunt doar niste dulapuri de circuite conectate intre ele) nu sunt in stare sa spuna nimic rational / uman, si ....incepe sa ,,comenteze uman" un robot de vreo 100 kg. Cu o greutate de vreo ....1000 de ori mai mica.....care are inclus in greutatea asta si brate, senzori etc.
Sa nu cadem in capcana ca la un robot, daca atarni de el niste brate / senzori si ii pui un cap de papusa, devine mai destept decat un calculator dintr-un dulap cu circuite electronice.
Deci, daca oamenii vor vorbii rational cu computerele intr-o buna zi o vor face mai intai cu cei care nu au brate / senzori / capete de papusi....si care ocupa sali intregi pline de circuite electronice / cuantice
/ etc
Povestea ,,Inceputului de dialogare" a oamenilor cu un robot care are brate mecanice si senzori nu e decat un circ.
..asa-i robotu' cand se 'mbata..
richter [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 19:50
+7/7
..vorbeste prostii....apoi trage ponoasele :) acum o sa se straduiasca sa scoata un program prin care robotii sa minta selectiv;da mai poti avea incredere in ei apoi? mai nasol e cand o sa invete singuri sa minta si sa traga chilul, daca mai stau mult prin preajma oamenilor .Chiar incerc sa-mi imaginez un rus incercand sa-l faca pe un robot sa "guste" si el un pic...
Ptiu!
tddrg [utilizator], Marţi, 13 octombrie 2020, 20:32
+10/10
Ce robot pârâcios... Nu mai poate să bea omu' ca mujicu, că hop se găsește câte o "inteligență artificială" să ciripească.... Grele vremuri trăim!
probabil se pregatea sa-l critice pe Putin
t_beriu [utilizator], Miercuri, 14 octombrie 2020, 9:05
+2/2
Si a primit echivalentul robotic al noviciok-ului.