1 € 1 USD 4,1185joi 22 oct 2020
Versiune
Mobile
Nici-un leu
ipolitic [utilizator], Vineri, 7 august 2020, 0:01
+3/19
pentru irigatii, nici-un leu pentru reinpadurire/reducerea eroziunii solului, nici-un leu pentru Atheneu...
nici-un...
Whatsupdoc [utilizator], Vineri, 7 august 2020, 1:20
0/16
nici-o legătura cu gramatica ����
Pt Irigatii...
calinsab [utilizator], Vineri, 7 august 2020, 2:44
+3/15
Pai pentru irigatii cred ca trebuie facute proiecte, din cat am inteles, Asociatiile agricole sub orice forma de organizare pot accesa fonduri europene pentru acest tip de investitie, trebuie sa ai un proiect doar. S-a anuntat ca exista deja undeva in jurul sumei de 4,6 miliarde euro alocati Romaniei pt asa ceva...
Cred insa ca ideea asta ca Statul sau guvernul "trebuie sa dea" e cam expirata... era pe vremea comunismului...
Ministerul Marilor Proiecte...
Criogenia [utilizator], Vineri, 7 august 2020, 4:19
-7/19
A mai fost unul cu marile proiecte si nu a sfarsit bine...Dan Sova-Ponta PSD.

La Agricultura nu este nevoie de bani de investitii, inca majoritatea terenurilor si fermelor apartin romanilor....cand vor fi majoritare companiile din UE atunci statul roman va face investitiile "necesare".

Deasemenea bani de investitii pentru reimpadurire nu sunt necesari inca...mai sunt ceva paduri de taiat iar Romania este tara binecuvantata de Dumnezeu, nu apuca drujbele sa taie mai mult decat se regenereaza natura singura...oricum despre impaduriri nu se pricep guvernantii...trebuie intrebat direct la matca la Iohanis ca el stie ce si cum despre Schweighoffer...el este finul lor in fata lui Dumnezeu.

Cat despre Ateneu ma umfla risul...la ce mai trebuie din moment ce-l avem pe Salam?!?!?
Să nu uotăm de canalizare
nick24 [utilizator], Vineri, 7 august 2020, 8:57
+10/10
S-au construit case și vile pe malul lacurilor și râurilor și toți deversează noaptea fosa septică, după ploi când vine apa mai mare. Miroase și apa lasă o màzgă galbenă pe pietre.
Atita..
Observatore [utilizator], Vineri, 7 august 2020, 9:01
0/8
...ai inteles.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 7 august 2020, 9:10
-6/14
proiecte investiții
baligosul [utilizator], Vineri, 7 august 2020, 10:04
-6/8
Așa sînt bani mulți pentru proiecte ,,megalitice" dar de unde se va găsi foorța de muncă necesară ?
Sigur
ipolitic [utilizator], Vineri, 7 august 2020, 13:38
+1/5
Poti lua fonduri pentru a iriga petecul tau de pamant si cu mult folos daca paraul cel mai apropiat e la 100km departare Eventual va functiona cu apa imbuteliata:)
Guvernul nu trebuie "sa dea" ci sa construiasca infrastructura pentru irigatii. Ceea ce "pe vremea comunismului" s-a facut. Si nu comunistii au facut-o ci oamenii.
pai n-a facut psd irigatii pana acum ?!
ics_11 [utilizator], Duminică, 9 august 2020, 13:10
+1/1
poate nu mai e nevoie de irigatii inteleg c-a facut psd o gramada. a dat si 10 legi in acest sens in ultimii 30 de ani. sau n-a facut nimic psd-ul asta si trebuie sa faca altii ?!