1 € 1 USD 4,0757vineri 07 aug 2020
Versiune
Mobile
Nu e un partid ideal, dar e pretul democratiei
braindamage12 [anonim], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:10
+4/16
Plusereii ar face bine sa inceteze lamentarile de tipul Paleologu l-a incurcat pe Barna sa ajunga in turul doi. Traim in democratie si e dreptul oricarui cetatean sa candideze la alegeri, inclusiv al lui Basescu.

Orice fracturare a dreptei este cauzata de lipsa de disponibilitate a Aliantei in a face compromisuri politice, oricat de morali ne-ar placea sa ne dam.
Hai cu Băsescu!
Nyk1 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:11
+6/20
Măcar vom avea niște dezbateri savuroase pentru locale!
Perfect
Maspp [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:13
-1/19
Si cu mascota betivanului dupa voi. Veti lua maxim 3%.
Da, da... Cum sa nu !...
Susufler0 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:40
+1/17
La fel a spus To(lo)mac si acum patru ani, dar pe teren s-a vazut ca a fost cu totul si cu totul altceva !

PS. Cum canta Chirila cu Vama ? "Nu ne mai trageti pe dreapta"!
bravo
nash pandelica [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 17:41
-2/18
doamne ajuta
fara alinate cu stanga, include si neomarxistii plus usr, sper dom tomac.
sa vedem cat mai sta pnl in ppe...
PMP sa lupte pt respectul electorilor de dreapta
animatron [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 18:26
+3/21
Acum are inca o ocazie, dupa europarlamentare si prezidentiale, sa arate o identiate puternica si sa-si caute cu determinare alegatorii care nu sunt multumiti de alte partide zise "de dreapta".

PNL/USR-PLUS obliga PMP-ul sa intre in competitie nu doar din incapatanarea infantila a celor de la USR de a se razbuna pe niste consilieri PMP care votau proiecte ale dnei Firea.

E vorba si de raportul de forta intre aceste partide, PMP-ul e desconsiderat oarecum de liberali si foarte clar de progresisti pentru ca perceput ca un partid care e la limita supravietuirii.

Speranta unora e ca PMP-ul sa dispara pe plan local si national, urmand soarta PNTCD, PUNR, etc.

Cred ca Romania, asa cum are nevoie de o miscare "progresista" ca USR-PLUS conectata la stanga europeana "multikulti", are nevoie si de o miscare nationalist-conservatoare care sa-si faca auzita vocea in marele curent conservator euro-american.

Pentru o tara modesta ca a noastra, este esential sa avem partide si miscari politice care sa fie in faza cu toate curentele politico-ideologice majore care traverseaza acum civilizatia occidentala.

Succes PMP-ului in a-si afirma cu tarie o identitate national-conservatoare si a-si castiga pe merit, in lupta democratica a alegerilor, locul intre partidele care conteaza in viata politica a Romaniei !
De acord cu tine
ipolitic [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 21:18
+1/5
cu mentiunea ca PMP sta (deocamdata) slab cu o platforma ECONOMICA explicita de DREAPTA, pe termen mediu si lung aceasta conteaza cel mai mult in consolidarea bazei de alegatori. Chiar daca indeparteaza asistatii sociali.
Nu a tinut santajul cu Base
Mag@ [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 22:14
+3/7
Nu a tinut santajul cu Basescu la PMB
Culmea arogantei
Bradisor [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 22:16
+3/7
sa consideri ca nu poti sta alaturi de niste oameni de avergura intelectuala a dlor. Paleologu sau Neamtu.
Prin asta pierde PMP.
asavreau [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 8:40
+4/6
Sunt câțiva cu gura mare care fac mahalagisme în stil PSD.De asta vrem să scăpăm,de PSD și de mahalagismele lor.Asta nu înseamnă să aducem alte mahalagisme în loc.Neamțu,Paleologu asta fac,mahalagisme.Nu sunt proști,dar sunt prea plini de ei și de aceia nu sunt capabili să conducă .
PMP
Ibit [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 9:58
0/6
Hai Tomac , inainte , cu PETROV in frunte !
TOLOMAC
BehehePapu [anonim], Duminică, 2 august 2020, 10:11
0/6
Măi „iesmen” tu speri să mai existați după alegeri ?!
Cum adică este exclusa?
Uskaat2004 [utilizator], Luni, 3 august 2020, 7:19
0/0
Ce vreti sa spuneti prin "este exclusa o colaborare cu stanga"? La fel ca in 2016, de exemplu, in Constanta, cand Palaz si PMP-ul lui mai mai sa-si rupa gatul cand s-au repezit sa faca majoritate cu psd in CJ si CL Constanta? Nu cumva sa le-o ia Pnl-ul inainte... Javre de oameni sunteti si prosti ne mai credeti.