1 € 1 USD 4,0757vineri 07 aug 2020
Versiune
Mobile
Județul Neamț e fantastic!
nick24 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 12:56
+9/9
Păcat că nu are infrasructurâ!
Dacă s-ar asfalta TOATE drumurile județene și forestiere din județ, ar fi mai ceva ca Elveția sau Austria!
Dar nu sunt în stare să asfalteze nici axialul Ceahlăului, nici Bicaz-Poiana Largului să-l termine, nici să asfalteze drumul CEL MAI IMPORTANT , care ar dechide turismul în județul Neamț: Bicazul Ardelean-Durău.
Câteva imagini din Neamț:
https://youtu.be/J5s6dWG2myU
https://youtu.be/QJCW7dHbO2E
https://youtu.be/KSb9Q-erZe0
Grecia the best !
ciuma.rosie [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 14:49
0/12
Dormit peste noapte, trezit ora 8 dimineata, plecat din casa ora 10 dimineata. Tranzitat Bucuresti, Giurgiu, Bulgaria, ajuns in vama Kulata ora 19 ( 2-3 opriri pe traseu de maxim 15 min). 3 masini in vama, 3 min toata isteria cu cozile de la Kulata. Cazare intr-un satuc la 10 km de vama (conditii super, bere rece...). A doua zi dimineata la 9 am plecat spre Keramoti, ajuns 11.30...la 12.30 eram in fata hotelului in Thassos. Lejer, fara nervi, fara nopti nedormite, fara enterocolita de la bodegile din Romanica). Prefer 200% Grecia in dauna Navodariului, Mamaii....
În concluzie...
Nyk1 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 15:18
+4/12
...cine are bani și chiar vrea să se simtă bine și în siguranță, se înarmează cu răbdare și străbate culoarele de trazit austro-ungare pentru a ajunge în însorita Bavarie (unde încă mai avem acces fără izolare!). Între Garmisch-Partenkirchen, castelele Bavariei și Berchtesgaden (locul preferat al celui mai renumit cancelar al lor, cel cu mustața chic!), orice alegere este bună și nu mai ești condamnat să faci slalom printre bizonii cu masca sub bărbie!
Zona
aducatoruladevarului [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:05
+2/6
Targu-Neamt - Vanatori -Neamt a cunoscut o dezvoltare importanta in ultimii 10 ani, vin turisti si e mandria judetului. Are avantajul de a nu fi izolata in munti ca zona Ceahlaului.
Tocmai asta vreau să spun
nick24 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 16:37
+1/7
și noi avem potențal! Și nu trebuie să inventăm nimic, avem nenumărate modele, mai aproape de noi sau mai departe.
Dar trebuie s-o luăm de la infrastructură!
Civilizația vine pe asfalt și autostradă.
Da, așa e
nick24 [utilizator], Sâmbătă, 1 august 2020, 22:39
+2/4
E pe un drum bun DN2 , în plus aproape de capitala Moldovei, Iași.
Apoi mănăstiri în niște locuri fantastice: mănăstirile Neamtului, Secu, Sihăstria, Sihla, Agapia, Văratec.
Între Sihla și Agapia un drum forestier deosebit, dacă s-ar asfalta, ar fi circuitul mănăstirilor închis.
regiunea Moldovei
robyzs [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 11:59
+1/3
Inca un articol despre turism care ocolește regiunea Moldovei, redactorii Hotnews suferă de moldofobie?
pai daca ni se tot spune
nash pandelica [utilizator], Duminică, 2 august 2020, 12:18
0/2
ca viata se muta pe net, pe virtual, si concediile vor fi virtuale, excursii virtuale.
cu cat imaginatia e ma bogata, cu atat mai reusita excuirsia, vacanta.