1 € 1 USD 4,2484vineri 22 oct 2021
Versiune
Mobile
Perciunat
Rahan5 [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:15
+3/15
din ograda lui Basescu.
Adică
Mitrica [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:21
+36/36
din 21 de milioane i s-au reținut mai puțin de 40 de mii și i s-a redus pedeapsa la jumătate. Să nu crezi că Justiția ”înaltă” îi apără pe infractori ?
Prejudiciul ...
kralizec [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:23
+7/7
A fost recuperat prejudiciul?
Penibila justitie avem..
bigbrother [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:26
+22/22
Nu vreau raul nimanui dar cumva legea asta e mai muma cu unii si ciuma cu altii. Dincolo de faptul ca a durat 7 ani de zile ca sa ajunga la aceasta decizie, vorbim de actiuni savarsite cu intentia clara de a frauda.

Nu reusesc sa inteleg partea cu suspendarea in cazul asta, e un fel de tras de urechi, tot ce trebuie sa faca gusterii astia e sa nu o dea de gard din nou timp de cativa ani + sa plateasca IMPREUNA 37.000 euro!!! in conditiile in care DNA spune ca prejudiciul este de 21 milioane euro. Pe bune, aia fraudeaza cu intentie, includ chiar si un procuror in povestea asta si toata povestea se incheie cu inchisoare cu suspendare?

Si totusi acestor judecatori si procurori le dam pensii speciale..traiasca egalitatea sociala unde unii sunt mai egali ca altii.
Asta e din aripa portocalie a PNL?
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:29
0/12
Sau e in partidul informatorului Petrov?
brava
Ademordna [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:38
+17/17
Deci 21 meleoane impartit la 3 ani inseamna 7 milioane de euro pe an venit. Si cum e cu suspendare, nimic nu-l opreste sa mai "munceasca" si in acesti ani ca sa mai puna un ban public peste altul al lui.
Halal justitie, sa va fie rusine cu pensiile voastre nesimtite cu tot!
hmm
Mircea1978 [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:51
+13/15
si nu numai asta, el nu face inchisoare si in plus ramine si cu banul. Ce viata frate!
e si mai putin
mache [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:53
+21/21
... de jumatate
e cu SUSPENDARE fata de 6 ani cu EXECUTARE
"Decat" 3 ani cu suspendare
Deja [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 10:56
+22/22
si ramas cu toti banii in buzunar? Pai e parfum Romania, e raiul hotilor. Uitandu-ma la deciziile justitiei romane, trag 2 concluzii:1) chiar se merita sa furi in tara asta, pedepsele sunt modice, daca sunt si alea, si ramai si cu banii in buzunar. 2) Cu cat furi mai mult, cu atat pedeapsa e mai mica!
Inainte de toate citeste textul.
DanielDarie1 [anonim], Vineri, 24 iulie 2020, 11:08
-8/8
Se mentioneaza ca terenul nu a iesit niciodata din proprietatea statului.Unde e prejudiciul?
noapte buna Romania!
VaseaV [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 11:11
-4/8
mult succes! Bravo DNA - sa cereti pensii speciale !
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 24 iulie 2020, 11:15
-4/4
sa ne bagam...
cristi_an [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 11:34
+5/5
in ea de justitie.
sper ca cei care au participat la "Sentinta" asta sa primeasca cu varf si indesat pentru restul zilelor
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 24 iulie 2020, 11:40
+3/3
Sunt o gramada de prejudicii
pehash [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 11:55
+6/6
1. SC Aviaţia Utilitară Tuzla SA, activ de stat, a fost practic privatizata pe nimic si apoi dizolvata pentru a fura terenurile. Un investitor adevarat ar fi putut in 20 de ani sa creeze o afacere serioasa.
2. Primarul si consilierii din Vanatori au fost tarati prin instante de judecata de un procuror corupt, pentru ca au protejat activele localitatii.
3. Terenul respectiv a fost folosit efectiv, ilegal, de inculpati si intermediari timp de vreo 15 ani. Da-mi si mie 40 de hectare 15 ani pe nimic.. promit sa nu ma supar!
4. Statul roman a cheltuit o gramada de bani ca sa instrumenteze acest dosar.

5. Cel mai mare prejudiciu: cand justitia esueaza, hotii prind curaj. Ce invata mafia din astfel de sentinte? Ca e bine sa furi cat mai mult, oricum primesti o sentinta cu suspendare si dai inapoi o mica parte din bani.
justitie antiromana
tatoi531360956407942 [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 12:03
+5/5
Bravo, justitie antiromana! Incurajati toti derbedeii la furat!
Nu la jumatate, la zero!
Mortaciune ambulanta [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 12:43
+5/5
Ca inginer, sunt obisnuit cu aproximatii "la nivel de ordin de marime", dar noua codamnare este CU SUPENDARE, adica in loc se sase ani, face ZERO!

La fel cu banii: initial era vorba de 21 de MILIOANE poate au fost mai multe, poate au fost doar zece, dar sigur s-au recuperat doar 40.000, adica o suma absolut infima!!!
Inalta curte de justitie !!!
Idealistu [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 12:45
+4/4
Astia sunt aia care au contestat la CCR eliminarea pensiilor speciale. Niste nenorociti, ca si nemernicii pe care-i scapa.
tare
nikita11 [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 12:59
+2/2
justitia tot surda, oarba si schiloada ramane. Pana la urma pe dragnea l-au executat pt mult mai putin oficial.
lume ,
Cib Ara [anonim], Vineri, 24 iulie 2020, 13:12
+3/3
asta nu i sarlatanul din galati ?https://www.mediafax.ro/social/mihail-boldea-implicat-in-inselaciuni-cu-documente-falsificate-pentru-noua-imobile-din-galati-foto-9447180
BRAVO!
Crocobaurul [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 13:30
+2/2
Iar hotii au scapat cu 0 puscarie si amenzi cat nici 10% din ce au furat. Halal justitie! Bravo! Ce gâşte suntem noi, astia care platim taxe. :) BRAVO! BRAVO JUDECATORILOR! BRAVO
L-au spalat si pe asta!
UnOarecare [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 13:54
+1/1
Dupa asemenea actiuni frauduloase de anvergura si cu asemenea consecinte in loc sa te intrebi daca nu frizeaza atingere securitatii nationale tu sa ii dai cu suspendare si SIGUR NICIO SANSA DE RECUPERARE PREJUDICIU inseamna ca vai de oamenii cinstiti din Romania care ajung in instante!
Si sumele date spaga nu trebuiau confiscate?
UnOarecare [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 13:56
+2/2
...
irelevant
pehash [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 14:55
0/2
Din partea mea, daca terenul a fost recuperat, n-au decat sa se omoare intre ei pentru banii aia.
terenul nu a părăsit patrimoniul statului
zavalitaa [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 16:05
0/0
terenul nu a părăsit patrimoniul statului
Repet -pentru presedintele Iohannis- Romania e
deval [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 18:35
+1/1
pamantul fagaduintei pentru Mafie !! Coruptia e institutionalizata , protejata legal si din ea se adapa inclusiv justitia !! In 2020 Coruptia Ucide muuult mai mult decat in 2016 si pnl nu are nici o problema cu asta desi asta e Valul care i-a adus la guvernare !!
Eu cred ca ei cred ca sunt acolo pentru ca le-a venit randul, asa cum au stabilit ei cu psd , candva ..
In Romania nu exista stat de drept asa cum se face ca crede presedintele si cum a spus la consiliul UE ca Referendumul si schimbarea guvernarii , arata ca suntem stat de drept ! Vax , zero barat dle Oha............
Din păcate
MIKI@ [utilizator], Vineri, 24 iulie 2020, 19:29
0/0
Din păcate pentru fraieri nu se aplică
egzact
Cib Ara [anonim], Vineri, 24 iulie 2020, 20:04
0/0
is doi , unu era la un moment dat director la sp judetean galati ,
Dle. Presedinte daca asta e ce intelegeti dvs prin
deval [utilizator], Sâmbătă, 25 iulie 2020, 4:27
0/0
stat de drept .... (sigur, adaugam Tandarei, 10 August , Mineriade, Colectiv, Blaga si inca 100 , aproape zilnice, recente...)
Celor care nu ati auzit inca , va spun ca dnul Presedinte a spus la recenta reuniune UE ca nu are probleme daca se impun reguli privind statul de drept caci ''In Romania tema statului de drept a fost rezolvata in sens pozitiv prin referendumul de anul trecut si prin schimbarile politice care s-au facut, deci, iata, la acest capitol stam bine"
Poate stati dvs si sotia, acolo , la Cotroceni bine , in Romania Coruptia ucide reincarcata dupa oxigenul pompat direct de Mafia din Parlament iar noi stam mult mai rau ca victime ale acesteia- decat in 2016 !!