1 € 1 USD 4,1198sâmbătă 19 sep 2020
Versiune
Mobile
Un Lucru Este Nespus :
un domn [utilizator], Luni, 6 iulie 2020, 11:32
+3/7
De Ce Amcham și smiorcăiții de acolo nu vin in Parlamentul României cu o Propunere de Guvern care sa Conțină Numai Antreprenori Romani ( cu cetățenie romana ) apolitici și fără conexiuni de “amiciție” din 20 05 1990 cu Orice politician ?

Amcham este orice, numai O Voce Credibila NU ! Multă Gargara urmată de o epică băută in grup cu cei prezenți !

Opiniile Amcham raman Fără Rezultat dacă nu au și Acțiuni Concrete ! ( vezi mai sus )
retailul
..13 [utilizator], Luni, 6 iulie 2020, 11:36
+3/3
Clar va face o reducere.

Productia isi va reveni.
Serviciile vor fi puternic afectate
investitia este necesara
..13 [utilizator], Luni, 6 iulie 2020, 11:38
0/2
Pentru ca exista o imensa oportunitate si este pacat sa ratezi momentul
coalitia pentru subdezvoltarea perpetua a Ro...
demaGOGU [utilizator], Luni, 6 iulie 2020, 11:49
-2/4
...nu vom repeta suficient: nu exista tara care sa se fi dezvoltat de pe urma prezentei capitalului strain!

dimpotriva, pe unde a ajuns, acesta a spoliat tot ce i-a iesit in cale: resurse, mediu, oameni.
poate ca o intalnire intre mediul de afaceri,
..13 [utilizator], Luni, 6 iulie 2020, 12:06
-2/4
reprezentati ai guv si cei din legislativ sa discute deschis depsre provocari - AMcham sa faciliteze aceasta discutie.

Ingrijorator este faptul ca perceptia asupra mediului de afaceri s-a deteriorat.
Nu sunt îngrijorați cei de la Amcham !
un domn [utilizator], Luni, 6 iulie 2020, 12:21
0/4
Ei doar Spera ca Băgatul Bățului prin Gard la Politicieni va Funcționa !

Greșita Abordare !

Oferă Soluții ! Dacă le Resping atunci Amcham sa spună Clar și Raspucat ca humanoizii din Fruntea Statului Nu Vor sau Sunt Prosti !
Pariu!
all23 [utilizator], Luni, 6 iulie 2020, 13:38
-1/1
Chiar daca tarile vestice vor ridica veto-ul asupra Shengen , pun pariu , ca Ungaria se va opune , fiindca v pierde prin posturile de vontrol vamal desfintate !
Punctul spus de Ionut Simion , trebuia insusit de Presedintele Romaniei, care in urma cerintelor ultimative ale directorilor de multinationale putea sa spuna doar atat :
Cerem scuze romanilor pentru lipsa autostrazilor datorate incapacitatii politice a guvernelor anterioare , iar pe dumneavoastra ( directorii de multinationale ) va provoc sa aveti acelasi discurs ( tupeu ) cu oamenii politici din tarile dumneavoastra care se opun intrarii in Shengen, si asta deoarece autstrazile ar scurta drumul cu maxim 2 ore , dar intrara in Shengen cu cel putin 6!
Pariu!
all23 [utilizator], Luni, 6 iulie 2020, 13:38
-1/1
Chiar daca tarile vestice vor ridica veto-ul asupra Shengen , pun pariu , ca Ungaria se va opune , fiindca v pierde prin posturile de vontrol vamal desfintate !
Punctul spus de Ionut Simion , trebuia insusit de Presedintele Romaniei, care in urma cerintelor ultimative ale directorilor de multinationale putea sa spuna doar atat :
Cerem scuze romanilor pentru lipsa autostrazilor datorate incapacitatii politice a guvernelor anterioare , iar pe dumneavoastra ( directorii de multinationale ) va provoc sa aveti acelasi discurs ( tupeu ) cu oamenii politici din tarile dumneavoastra care se opun intrarii in Shengen, si asta deoarece autstrazile ar scurta drumul cu maxim 2 ore , dar intrara in Shengen cu cel putin 6!