1 € 1 USD 4,3203joi 04 iun 2020
Versiune
Mobile
ne gandim ... tipic
PrivireCritica [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 20:56
0/14
Guvern incapabil de decizie, ce inseamna ne gandim?trebuie planuri, decizii rapide, asta inseamna sa guvernezi.. altfel se gandeste toate lumea la ceva, unii mai molcom , altii in somn, vise, deliruri, fantasme, ...
Legea lui Muprhy
Mazeta [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 21:00
-5/9
Când lucrurile merg bine, ceva a mers prost.
better safe than sorry
learn2think [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 21:11
+2/14
O sa merg la terase cand cazurile active o sa fie ZERO ! :)
Pe bune daca nu se poate trai si fara sa cumpar bautura la supra pret :))

it's wiser to be cautious and careful than to be hasty or rash and so do something you may later regret.
Numaram, renumaram
terkos [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 21:17
+1/13
"încă mai avem 17.700 de cazuri în total" - sa intelegem ca mai poate scadea numarul? cum? stergem din evidenta teste pozitive? mai numaram odata, poate am trecut si cazurile de varsat de vant la pozitivi Covid?

Si-apoi se mira ca lumea nu are incredere in ce zic ei.
Neluțule, nu te mai cred!
Don Ciccio [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 21:27
-1/11
- "(...) ne gândim să deschidem terasele de la 1 iunie şi plajele de la 15 iunie" - Nelu Tătaru.
Din puțul gândirii
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 21:43
-2/10
„Nu ne putem bucura încă, dar nici nu ne întristăm”
„„Ne putem gândi la vacanţă, dar noi trebuie să relaxăm etapizat”
”Tot ce înseamnă vacanţe exterioare, ne gândim doar în contextul în care fiecare din ţările partenere sau din Uniunea Europeană îşi vor deschide în consonanţă cu noi, dar şi cu evoluţia din fiecare ţară în parte a pandemiei”
Lol
HP [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 22:03
+2/12
"Ma repet" si eu, dom' ministru, esti un agramat.
Te uiti la Tatanka
Dalinar [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 3:22
0/4
Si te intrebi cat trascau ghiolcaneste zilnic!
Hmmm
Sah [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 3:26
+4/10
Pai intelesesem ca din cauza protestului de la Piata Victoriei, situatia se va agrava!
Asa spuneau cioclii de serviciu: ctp, tataru, arafat, vela, orban, johanis, etc.
Pai acum ce ne facem? O dam la intors?
Parca era ''pandemie'' si urmau sa moara milioane...
De peste
Alexa.99. [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:15
+1/5
doua saptamani oamenii misuna peste tot, am vazut grupuri de cate 7, cate 10 pe strada. In piete vanzatorii poarta mastile pe barbie si iti pun marfa dupa ce au numarat bani, fara sa se dezinfecteze. Batranii stau pe banci langa copii, fara masti. Totusi, numarul de cazuri scade.
As vrea si eu sa inteleg ce-i toata nebunia asta, toata exagerarea si aiureala.
Nu este pandemie
expert2 [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:49
-2/8
...deoarece s-au luat masuri de evitare a acesteia. Ce nu pricepi?
Ma uit
Ephemeris [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:06
0/6
Pe toate postarile astea si ma intreb cum de postacii astia nu mai obosesc sa atace, sa improaste cu noroi, sa puna la indoiala pandemia, beneficiile mastii, luarea temperaturii... Cat despre Tataru, e un comunicator slab, nu e un orator, dar a reusit sa gestioneze bine toata povestea asta. Sincer, nu mi-as fi dorit sa fiu in pielea lui. Imaginati-va cum ar fi fost perioada asta cu Sorina Pintea in locul lui Tataru. Aia vorbea foarte bine, nu-i asa? Si nici trascau nu consuma
postacel
Ephemeris [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:08
0/4
de ce te faci ca nu pricepi? Ciocli sunteti voi, ca incercati sa speculati suferinta/moartea oamenilor in scop politic si in interes propriu
El nu VREA sa priceapa...
Ephemeris [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:09
-1/3
lasa-l
Ba carcotasilor!
Mihai Bucur [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:17
0/4
Ce ai dreacu' sunteti voi! In Marea Brtanie sunt 40 de mii de morti, la o populatie de 3,3 ori mai mare. In Romania, echivalentul proportional ar fi fost vreo 3900. Fata de 40 de mii? Pai nu se datoreaza asta si faptului ca guvernul a luat masuri din timp? Un grup de experti din UK tocmai a afirmat ca daca premierul Boris Johnson ar fi luat nasurile de izolare cu o saptamana mai devreme, bilantul mortilor ar fi fost in acest moment doar 11 mii nu 40 de mii. Deci conteaza! Si putem deduce ca guvernul Rmaniei a facut ceva bine, luand masurile din timp.
indiferent...
Ephemeris [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:51
0/2
ce face, guvernul e de vina!! iohannis, orban, toti. Ce vrei, asa sunt postacii
Hmmm
Sah [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 22:08
0/0
Ha,ha,ha,ha!!!
Hai ca esti distractiv!
Minunatele masuri care in cazul plecarii la munca in strainatate nu s-au luat, au adus la acelasi numar de infectati.
Oamenii ca tine ar trebui sa nu ma iasa din casa pentru ca afara va asteapta monstrul ucigator GRIPA obisnuita!!
Ha,ha,ha,ha!!!
PS. Multumiri partidului si conducatorului iubit ca a avut grija de noi!! :))))))
Hmmm
Sah [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 22:15
0/0
@Ephemeris.Asa trec unii prin viata, sunt efemeri si nu lasa nimic in urma lor, decat niste vorbe-n vant...ca in cazul tau.
Macar iti asumi soarta! ;)
Apropo de politica si ciocli: cine era numai cu alegerile anticipate in gura si in cap cand incepuse ''pandemia''?
Cine vorbeste la orice iesire publica despre adversarul politic chiar daca iesirea publica este despre sanatate?
Cine inventeaza morti de covid si tine spitalele inchise pentru ceilalti bolnavi?
Sunt multe intrebari, dar nu ma astept ca tu sa ti le pui. ;)