1 € 1 USD 4,3203joi 04 iun 2020
Versiune
Mobile
Unde scrie?
Ochii_pe_voi [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 21:41
+16/24
E foarte nașpa când un txt de lege are nevoie de alte texte explicative, mai ales că e știut că milițienii au unele dificultăți la citit :)))
Starea de alerta
Gheorghe Matei [anonim], Vineri, 22 mai 2020, 23:39
+7/15
Este penibil si tragic sa se introduca asa de mari neclaritati si interpretari in texte oficiale in conformitate cu care noi suntem amendati si umiliti. Nu sunteti in stere sa scrieti un text corect! Nu sunteti in stare sa creati reguli care sa vina in folosul real al cetatenilor.
Ce inseamna municipiu?
John M. [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 5:09
+1/9
Este acelasi lucru cu oras?
Cunosc militienii aceste modificari ale ordonantei?
Daca stau la 29 de km de Ploiesti si ma duc la Metro, de unde stie militianul cati km sunt de unde vin eu ?
Incompetenta actualei....
gigiN [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 6:39
+5/13
....guvernari (daca se poate numi asa, "soferul"fiind psd-ul)nu este cu nimic mai...prejos decat cea a pesedeilor.Se pare ca nici pnl-ului nu ii reuseste vreoo....clarificare din primele 5 incercari.Intre ...prostie si claritatea exprimarii este o antiteza totala.
Dacă nu știe norocul tău.
asavreau [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:40
0/6
Dacă îți dă amendă,contești la tribunal și câștigi.Dacă nu-ți dă amendă iar ai noroc.
Vrei să mai repeți odată.
asavreau [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:41
+2/6
Poate înțelegi ce ai vrut să spui.
Au scos aceasta adaugire la lege pentru ca
xrogo [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 9:07
+3/9
de fapt in Romania sunt clar definite zonele metropolitane, unele chiar din 2005, 2006, dar, ca sa nu fie unii, vezi Doamne, discriminati au definit ei aceste zone ca fiind metropolitane, inlocuind de fapt definitaia corcta a adevaratelor zone metropolitane.
Sa vezi contradictii cand te opreste Garcea, tu zici ca esti in zona, el ca nu, hai sa masuram si alte interpretari specifice guvernului meu, intr-un cuvant, haos si incompetenta!
Cred ca ar trebui sa faci.....
gigiN [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 9:41
-1/5
...si clasa a IX-a .Succes !!!
Stare de alerta
gillda_47 [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 12:22
-3/3
Doamna viorica e mic copil fata de voi!!
apreciere precizari M.A.I.
Lyu [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 19:50
+4/4
Precizarile oficiale ale M.A.I. ar trebui apreciate, nu blamate. Dar noi ,romanii suntem o natie de carcotasi. Important este ca aceste precizari sa fie bine intelese si aplicate corect de cei in drept.