1 € 1 USD 4,3203joi 04 iun 2020
Versiune
Mobile
"Veniti si luati si dati mai departe !"
Susufler0 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 17:36
+9/15
PS. Amiiiinn !
Parca
feroviarul123 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 17:36
+6/12
Pentru muritorii de rand 16 era numărul maxim de participanți. Dar dupa cate favoruri i s-au făcut trebuia ca faraonul sa meargă la groapa cu câțiva sclavi/
luati maica cu virus
..13 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 18:05
+6/12
Si niste mameluci pe plan local si judetean care ar trebui sa fie destituiti de indata.

Trebuia comunicat ca slujba se va transmite online ca NIMENI dar NIMENI nu va fi lasat sa participe la slujba si cu asta se termina balciul daca stii sa fii ferm si pe pozitie.

Deci luati cu virus, maica, luati si sper ca dreac sa intre din nou in izolare prostimea din judetul SUceava evident dupa destituirea papagalilor de pe plan local si judetean.
Sa va duceti toti dupa el....
ggiiggii [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 18:16
+4/10
Asta merita toti cretinii astia de s-au strans sa planga un securist turnator....sa se duca repede dupa duhovnicul lor daca il iubesc asa de mult si isi pun in pericol sanatatea.
pe cine intereseaza ?
Coresponedntu [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 18:20
+6/12
Chiar nu reprezinta o stire inmormantarea unui sarlatan sef, fost informator la securitate, care a acaparat bogatii imense pentru acesta institutie parazitara BOR, care indobitoceste, saraceste, mentine in intuneric si ignoramta pe cei slabi, ne educati.. mare dezamagire prezenta Printului Nicolae la acea adunare care mai si incalca legislatia starii de alerta... si daca era organizat un concert rock satanist a lui Behemoth sau Carpathian Forest era tot asa interzis ?? unde e dreptatea si echitatea ? pana la urma nici dumnezeu nici lucifer nu exista...
Chiar asa?
florian3619 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 18:25
+4/6
sursa: acccesta 22.0520202 – 18:01
https://www.hotnews.ro/stiri-esential-24011962-digi24-cate-persoane-pot-participa-petrecere-intr-apartament-perioada-starii-alerta-explicatiile-ministrului-vela.htm

Ministrul Internelor Marcel Vela a precizat, într-un video pe Facebook, că numărul maxim de persoane care pot fi invitate la o aniversare sau o onomastică, dacă evenimentul este organizat într-un apartament, este de 8. Pentru evenimente care implică o slujbă religioasă, nuntă, botez sau înmormântare, numărul maxim al celor care pot participa este de 16.

„De la 1 iunie, din 15 iunie, dacă totul va fi în regulă, evident se va reamenaja și această regulă”, a declarat Marcel Vela.

Si noi pulimea ai cui suntem?
noaptea mintii
AM1981 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 18:30
+6/12
omul moare de covid-19, deci sicriul putem spune ca e plin de virusul SARS-CoV-2...si unii il saruta...creierul meu s-a blocat la imaginile alea. Ca s-au dus sa isi arate un ultim omagiu ok, inteleg. Dar sa saruti sicriul...wtf.
Sunt de groaza popii astia
1anonim [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 18:39
+3/9
Unul dupa altul isi bat joc pe fata de tara asta, de legile ei, de noi toti; nu mai am ce sa zic, guvernul asta, orban asta e un prostanac daca nu intelege toate aste..
Țara pupătorilor de moaște.
sergiu.luchian [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 18:48
+4/10
România în 2020 încă este țara pupătorilor de moaște.
Bine-au zis clujenii de la Truda.

Cînd religia îți spală creierul, biserica este mai presus de lege.
Tot exceptii?
florian3619 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 19:19
+3/9
niici o reactie a politiei, jandarmeriei, privitoare la nevolnicul turnator, aspirant la vesnicia desarta, petru sidorovici? Sucevenii decimati de Covid merg pe moastele sale? Nu ajunge ca in zona sunt sub tratament Covid cca 40 calugari si argati gasiti de DSP Suceava fara echipament minimal de protectie lucrand de pe mosia sa?
printul Nicolae
tudurache [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 22:16
-4/8
Te dezamageste participare printului Nicolae la inmormantare? Mai,draga ,IPS Pimen l-a adus in tara pe regele Mihai.Intelegi,avea chia obligatia sa vina ,printisorul.
Degeaba l-au dus cu elicopterul
kkciosuldelahamangia [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 0:18
-2/2
Pana la urma tot in ,,costum" de brad a ajuns.
IPS Pimen
vernazza [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 10:46
+3/3
Ce gandesc sutele de familii din care a fost dus cineva la spital, a murit si nu l-a mai vazut nimeni ?
A existat vreo dispensa speciala pentru transport si toate cate au urmat, cu incalcari flagrante ale legilor ?
De ce nici o autoritate nu s-a sesizat, nu a intervenit iar acum tac toti ?
In Romania, biserica este deasupra tuturor legilor ?
De la un punct încolo ....
fdaniel [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 14:54
+2/2
Ce să le mai faci?
Lasă-i în prostia lor și sper ca darwinismul să învingă.
Trebuie respectată legea dar imaginează-ți cum ar fi fost să intervină jandarmeria în forță.