1 € 1 USD 4,3203joi 04 iun 2020
Versiune
Mobile
Daca ai tempetratura, nu dai examen.
Seby30 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 16:34
0/10
Ce e asa de greu? Dar nu o sa aveti temperatura, doar lene. Nu stiti ce sa inventati ca sa nu invatati. Toti se plang ca e foarte greu. Este cel mai usor Bac din ultimii 50 de ani. Examene orale nu aveti, materia clasei a 12-a s-a redus considerabil, ati avut 4 luni sa va odihniti si sa invatati acasa. Nu au fost tentatii sa iesiti afara, la club, deoarece era stare de urgenta. Ce mai doriti? O pastiluta care sa va introduca materia in creier? Mai demult se dadea examen oral pe nota si la romana, engleza si o materie la alegere , plus probele scrise. Acum aveti 3 probe scrise, timp berechet, lectii scoase si tot va plangeti. Rusinica!!!!
...
tirolez [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 16:42
+4/4
S-au scos cele mai usoare capitole la matematica? Adica aplicatiile integralei definite sunt mai grele decat o ecuatie de gradul intai sau doi. OK, daca zice ea ca prefera sa primeasca numai materie din aia "usoara" de semestrul 2 clasa 12-a , asa o fi.
Iar cei care se plang ca nu au facut mate de 2 luni, desi puteau sa lucreze singuri, sa se uite la TVR la recapitulari etc. Daca se duceau la scoala nu ar fi facut materia din 9-11, ar fi facut altceva care acum nu se mai cere. Asa au avut mai mult timp sa se pregateasca.
Dacă ai temperatură în ziua bacului...
Nyk1 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 17:40
0/6
...îl dai la toamnă, dacă nu mori de COVID.

Nu a murit nimeni că și-a luat examenele în sesiunile de restanțe, ba chiar mulți dintre ei sunt mult mai de succes decât ceilalți, fiind printre liderii și politicienii de top ai țării!
Mai copii,
florian3619 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 18:21
-3/7
cereti prin organele voastre reprezwentive -la nivel local si central ca sa fie verificate si atestate metrologic aparatele de masurare a temperaturii. Nu va supuneti acetor/ actiunii rezultate la verificare daca nu vi se prezinta un buletin de verificare metrologica a aparatului.
Scanati-l copiati-l si trimiteti-l imediat la Politie sau judecatoria de domiciliu.
Daca ai fi avut cand nu era covid, te-ai fi dus?
Miky60 [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 19:06
+5/7
Problema este pusa prost! Intrebarea este: daca nu aparea covid-ul si tu ai fi avut gripa si aveai temperatura, tot te-ai fi dus ca sa imbolnavesti pe restul?Sau daca ai fi facut varicela/oreion/pojan te-ai fi dus? Asta este intrebarea in mod corect, ideea este sa se limiteze imprastirerea unul virus, nu are nimeni nimic cu nimeni personal, ci doar sa ne facem mai responsabili!
o singura sesiune
of of [utilizator], Vineri, 22 mai 2020, 21:27
-2/6
În primul rând, nu prea avem gripă în iunie în Ro, e un virus sezonier. Dacă aveai o ușoară temperatură din diverse alte motive, puteai lua decizia să te duci la examen, totuși. Nu te oprea nimeni cu termometrul la 37,5 grade.
În al doilea rând, în acest an avem o singură sesiune de bac, spre deosebire de alți ani.
Stai acasă și nu faci temperatură.
asavreau [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:49
+1/1
Dacă ieși și te socializezi făcând chestii grozave,ai șanse să faci temperatură.Dacă stai acasă,înveți,îți folosești inteligența pentru ați asigura viitorul,nu vei face temperatură.
Eu zic să fie făcute de un metrolog atestat.
asavreau [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 8:53
+1/1
Nu orice paznic să țină aparatul în mână și să-i sperie pe bieții români care o fac pe grozavii,să le ia temperatura!Ce fac ei fără temperatură?Nu-i corect.Să le ia temperatura la intrare,dar să le-o restituie la ieșire.Ce zici,ești mulțumit așa?
REMEDIU !
acasa1284285656193 [utilizator], Sâmbătă, 23 mai 2020, 15:58
+1/1
Trebuie sa ai la tine o punguta de plastic cu niste cuburi de gheata si o pui pe frunte inainte de a intra in scoala !
si te racoresti daca esti in calduri |!