1 € 1 USD 4,0599miercuri 12 mai 2021
Versiune
Mobile
incredibil
AMDATi [utilizator], Sâmbătă, 16 mai 2020, 22:24
+5/21
OMS-ul, autoritatea suprema a panicatilor, da totusi un sfat inteligent. Incredibil
a, da?
cucuveauamov [utilizator], Sâmbătă, 16 mai 2020, 22:31
-8/22
asta dupa ce am spalat strazile de ne-au injurat toate furnicile? sa mori de ras ... . Astept sa ni se spuna ca si spalatul toata ziua pe maini nu e ok.
Da
rei [utilizator], Sâmbătă, 16 mai 2020, 22:32
+22/28
Nu stiu cum e pe afara dar la noi solutia are efect.....ii umple de bani pe baietii destepti
Ati vazut ce priceputa e Firea?
Sparafucile [utilizator], Sâmbătă, 16 mai 2020, 22:38
+6/14
Ea stia ca dezinfectarea aia e toxica si s-a straduit din rasputeri sa ne menajeze. Suntem noi vii? Suntem. Asta fiindca avem un om de baza la primarie.
am vazut
spy [utilizator], Sâmbătă, 16 mai 2020, 22:46
+8/8
dezinfectanti de miini cu antigel si alcool izopropilic !!!!!!!
Se aude, PS4?
Marian G. [utilizator], Sâmbătă, 16 mai 2020, 22:50
+11/13
Sa auda si Băluţă, primarul de la sectorul 4, care a cheltuit bani aiurea catre firme de casa, pentru a pacali lumea ca face dezinfectie. Asta dupa ce a intoxicat copiii de la scoala Eremia Grigorescu (apropo, ce se mai aude cu ancheta?).
curatati cu detergenti ecologici....
minus [utilizator], Sâmbătă, 16 mai 2020, 22:53
+10/10
curatenia nu a ucis pe nimeni (inca).
Elicopter
robyzs [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 0:18
+6/12
Unii primari au pulverizat solutii din elicopter, PMB se lauda pe Facebook cu albinutele in alb care imprastiau solutii dezinfectante pe strazi, la fel la Iasi unde Primarul Mihai Chirica, candidat PNL IASI, a cheltuit mii de euro pentru a pulveriza in aer astfel de solutii inutile.

Cineva va trebui sa ii traga la raspundere, ne-am saturat sa fim furati chiar in AN ELECTORAL:
mda
g01an [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 0:45
+13/13
astia in bucuresti, in loc sa pulverizeze nu stiu ce substante, mai bine se apucau sa mai stranga din jegul care s-a adunat pe strazile din bucuresti, acum cat inca sunt suficient de libere ca sa poti face mare lucru.
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Duminică, 17 mai 2020, 2:27
0/4
Izbitor
Setalcott [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 2:33
+4/8
Parca citesc recomandarile anti-masca de acum trei luni.

https://www.youtube.com/watch?v=OuERNXBeSaM&t=16m13s
Negoita mai da si la anul cu solutiile ''avizate'
deval [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 6:16
+5/7
mă-sa si pulverizate cu tunul de savant???!!
posibil acum sa aiba dreptate..
Ismail Paine de circ [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 6:57
0/6
... sa le spuna cineva si cretinilor de la kaufland, care spala caruturile prin jet sub presiune fix la intrarea in magazin. simti cum te spala pe ochi cand treci pe acolo.
Curățenia este soluția.
asavreau [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 9:12
+6/6
Degeaba dai cu soluții dezinfectante peste jeg.Produci numai reacții care dăunează.Ce-ai rezolvat dezinfectând mizeria care rămâne tot acolo descompusă?Fermentează și se dezvoltă noi viruși,rezistenți la dezinfectant.
cănd
nahir [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 13:16
+4/4
au spălat autoritățile străzile, cu apă și săpun?
Pentru un virus care dispare la contactul cu apă și săpun, ar fi fost chiar indicat ca străzile să fi fost spălate, dar nu știe fierea ce-i aia apă și săpun.
păi dacă
nahir [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 13:18
+3/3
streinu-cercel a zis că spirtul medicinal nu e biocid, fac oamenii ce pot.
din
nahir [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 13:21
+4/4
muncă cinstită nu le iese ciubucul.
În loc să spele străzile doar cu soluție de apă și detergent (săpun), ieftină, hautoritățili noastre au folosit elicoptere și alte bazaconii, fără de care nu le creștea contul personal. Își mai aduce aminte cineva de farsa dezinfetărilor din perioada gripei aviare?
dacă
nahir [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 13:23
+1/3
pentru SARS-Cov 2 ar fi existat vreun vaccin, crede cineva că se mai agitau organele conducătoare, din toată lumea? Dar dacă o exista vaccinul?
le-o fi
nahir [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 13:26
+2/2
rămas prin depozit din soluția cu care cică s-a dezinfectat la momentul gripei aviare, din aia văndută de Hexifarma, 30% H2O + apa pentru diluare.
nda
Dedalus [utilizator], Duminică, 17 mai 2020, 15:05
+3/3
Virusii nu pot trai in afara organismelor vii decat foarte putin.

Dar, in fine, curatenie trebuie facuta, cu sau fara coronavirus.