1 € 1 USD 3,9845joi 25 feb 2021
Versiune
Mobile
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Joi, 26 martie 2020, 9:22
+15/25
vaccinul consta in
Hans Metter [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:25
+15/21
mamaliga calda pe piept si sosete imbibate in otet....

Dar ne va fi dezvaluit, doar dupa ce cercetatorii vor iesi din tunelurile secrete de sub Bucegi.
Aste trebuia bagat la psihiatrie de mult...
adi_69 [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:30
+21/25
Din istoricul recent:
- cica au dezvoltat si un vaccin impotriva cancerului, ca din asta deriva acest vaccin contra COVID19
- cica acest vaccin anti COVID nu se preteaza la teste pe animale, pe care de altfel le considera in general o prostie
- in 2009 declara tot aberrant ca Institutul Cantacuzino avea milioane de doze de vaccin AH1N1, tot revolutionar, si cica, tot asa, sa inceapa vaccinarea in masa.
De la TM vine liberarea
NoFive [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:31
+1/13
Hai, ai noștri!
Nu mai dați asemenea știri. Creați speranțe false!
simplex1 [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:33
+20/24
Știrile cu tratamente, vaccinuri, etc. împotriva Covid-19 apar zilnic, doar sa aflam imediat ca mai devreme de un an nu se pune problema folosirii pe scara larga a remediului respectiv. Creați speranțe false. 99% din aceste metode de lupta cu coronavirusul chinezesc nu vor da nici un rezultat.
Il aproba Agentia Medicamentului peste 9 luni
xolv [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:34
-6/10
doar ei "protejeaza" pacientii.
"Azi in Timisoara,
John M. [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:34
-16/24
Maine-n toata tara!"

Felicitari, domnilor savanti !Sper ca loazele de la Bucuresti sa nu va puna piedici.
paunescu
vonamor [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:38
+20/20
bine ar fi sa va interesati mai intai cine este acest domn paunescu si abia apoi sa postati un astfel de articol,daca mai este cazul;eu nu cred nimic din tot ce afirma acesta!
.
BogdanNicolaescu [anonim], Joi, 26 martie 2020, 9:38
+13/15
Specificati va rog ca de la inceperea testarii si pana la distributia in masa, dureaza cel putin 2 ani, la vaccinuri.
Ca sa nu induceti sperante false.
Este formidabil
Zentrix [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:40
-20/26
Daca reusesc sa descopere vaccinul sunt SALVATORII INTREGII PLANETE

Oamenii astia merita un Premiu Nobel in fiecare zi ! Virgil Paunescu si echipa merita fara discutie un loc in Panteonul marilor personalităţi ale omenirii.

Statul roman trebuie sa se implice IMEDIAT punand la dispozitie absolut TOT (am zis tot) ce este necesar pentru urgentarea fabricarii in serie a vaccinului.
Este prioritate modiala absoluta
ar fi minunat...
Cactus Jack [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:54
+1/3
...daca ar fi serios si adevarat. Sa nu fie doar un PR pt activitatea proprie. In acest moment sunt multi in hora, nemtii pare sa fie in frunte. Dar si ei recunosc ca primele testari vor fi cel mai devreme la toamna. Tin pumnii, in cazul ca este serios, altfel se vor compromite international, daca este doar o stire de senzatie pt presa locala.
Catavencul
NoFive [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:55
+6/10
Patrick Andre de Hillerin isi scrie majoritatea mizeriilor fara a se informa. Viseaza noaptea si scrie ziua, tine de zona patologica, asa ca nu merita credit.
De ce sunt necesari cei doi ani?
Omics [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 9:58
0/6
Pentru că în urma celor doi ani poate rezulta un eșec.
e foame de bani, e foame de bani, baieti...
rakkone [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 10:11
+5/5
... or prostia asta apare gratis, credetzi?
Virgil Păunescu se numea Vergică Gălușcan!
simplex1 [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 10:14
+4/10
Distractiv: Virgil Păunescu (care arata ca un personaj din primul război mondial) s-a numit Vergică Gălușcan dar și-a schimbat numele.
Vad ca pe internet părerea despre el este în general negativa. Vaccinurile sale nu trebuie luate în seama. Sunt simple galuste.

Iata un comentariu din 2016 făcut pe situl de Facebook al lui Traian Băsescu (Petrov):

"Miruna Paveliu: Daca dvs. v-ati inconjurat de incompetenti, ca Virgil Paunescu, pe numele real Vergica Galuscan,care v-a indus in eroare de fiecare data, a avut grija sa nu ajunga aceste informatii la dvs.....zic si eu. V-a mai facut-o odata cu Arafat. Toata viata lui s-a ridicat pe umerii altora. Apropo, d-le Presedinte, cand lucra si la dvs, cand presta si ca profesor universitar in Timisoara, membru in diverse consilii de administratie? Cand le facea pe toate? Se multiplica pt. atatia bani incasati lunar? Cum nu se stia de infectiile nosocomiale? Vergica Galuscan nu stia? Stia tot sistemul, Paunescu stia foarte bine!"

Sursa: https://www.facebook.com/PresedinteleTraianBasescu/posts/1266974773316071?comment_id=1267055876641294&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R%22%7D
startup - finantare
ilie57 [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 10:21
+1/1
https://www.startupcafe.ro/smart-tech/coronavirus-covid-19-startup-finantare-inscrieri-online-ycombinator.htm
Un tip suspect
Omics [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 10:36
+3/5
Sunt mii de oameni în lume care fac același lucru. Nu au timp să-și facă imagine pe faptul că lucrează. Nu sună din trâmbițe la fiecare acțiune pe care o fac. În mod normal succesul este rezultatul, nu efortul în sine.
un sarlatan...
demaGOGU [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 11:06
+6/6
...incredibil ca inca este in libertate dupa ultima iesire publica pe h/n de acum cateva saptamani.
Ai dreptate.
unins [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 11:22
-1/1
Este un al 2-lea H. Coanda! (https://www.reddit.com/r/Romania/comments/6s68a8/til_coanda_nu_a_inventat_motorul_cu_reactie_dar_a/)
pare un tip competent si de incredere
tahomir [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 12:29
+5/5
nu de alta dar seamana fizic foarte mult cu nea Gica, instalatorul blocului, si ala mi-a reparat teava si racordul de la chiuveta.
Si in plus nea Gica stia multe de virusi, bacterii si alte mizerii care se depun pe tevi deci se cam potriveste.
specula si balci
zmeu888 [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 13:14
-1/1
Drage oi nu va mai certati sunt sigur ca va fii bine pana la urma tot la abator vom merge.... Ce spun oameni de stiinta: Based on clinical criteria and available serological and molecular information, the new disease was called coronavirus disease of 2019 (COVID-19), and the novel coronavirus was called SARS Coronavirus-2 (SARS-CoV-2), emphasizing its close relationship to the 2002 SARS virus (SARS-CoV). The earliest case of infection currently known is thought to have been found on 17 November 2019...
Deci primul caz SARS a apărut în 2002, în provincia Guangdong, China. Autoritățile chineze au raportat către OMS 300 de cazuri dintre care 5 s-au soldat cu decese. Deci avem deaface cu un virus epidemic ....In cei aproape 20 de ani de la epidemia SARS, asociată cu transparența și colaborarea la nivel internațional, au dus la secvențierea mult mai rapidă a genomului viral, ceea ce a permis o diagnosticare rapidă și posibilitatea începerii precoce a studiilor clinice. În cazul SARS a fost nevoie de 6 luni, iar în cazul SARS-CoV-2 de o lună. În 2003 s-a ajuns la o epidemie SARS care a afectat 26 de țări, fiind confirmate mai mult de 8.000 de cazuri. Care a fost reacția autorităților și comunității științifice ? Stati in casa va fii bine (au scos armata fara sa inteleaga ca acest virus nu poate fii distrus cu tabul)..... Ce sa intimplat la Suceava (drumul mitei in spital si cei 30 de ani de neputinta politica)..... Trebuie apreciat acest om si multa sanatate pentru cei din cercetare (la specula si balci ne pricepem).....