1 € 1 USD 4,3890luni 30 mar 2020
Versiune
Mobile
hai bai, profitorilor
gigiduru_ [utilizator], Miercuri, 25 martie 2020, 18:33
-6/14
Vreti sa faceti bani de pe urma sarmanilor speriati de virus.
Nu, nu trebuie sa le cumparati intivirusul! Microsoft defender e suficient. Sau folositi Linux.
Te protejezi folosind Linux.
Tayen [utilizator], Miercuri, 25 martie 2020, 18:44
-5/13
Cu cât mai puțin folosită distribuția, cu atât mai sigur îți va fi calculatorul ce-l folosești.
Step one...
taro [utilizator], Miercuri, 25 martie 2020, 20:20
-3/9
Instalati Linux si s-a rezolvat problema cu virusi si malware.
singura protectie adevarata pentru
__alex__ [utilizator], Miercuri, 25 martie 2020, 20:21
-3/5
Windows este sa tii calculatorul scos din priza.
Pune un Linux (Ubuntu e foarte prietenos) si ai rezolvat gratis problema.
Pe de alta parte, sfanta treime Coca-Cola, McDonald si Windows da de munca la multa lume, de la IT-isti la doctori, deci fac bine la economie.
Daca
Coco_papagal [utilizator], Miercuri, 25 martie 2020, 21:09
-1/9
nu vrei sa iti schimbi OS ul instaleaza
macar un VM cu linux doar pt surfing. Sau pune mana si citeste carti!
Mda
Anges [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 0:13
+3/7
Dupa tine nici vaccinul nu e bun ca profita farma.
Pe scurt, e treaba companiei
ACB Juice [anonim], Joi, 26 martie 2020, 0:20
-4/6
De ce trebuie eu ca și angajat să fiu mai deștept că departamentul de securitate al companiei mele?
De exemplu, eu daca as avea vreo posibilă grijă că pot fi vulnerabil la atacuri cibernetice, discut asta cu departamentul IT al companiei mele, sau daca nu există așa ceva îi zic lui șefu' să-l sune pe ăla de la IT care ne-a configurat laptopurile.
Profitați ca bișnițarii de măști. Explicați firmelor daca chiar vreți să faceți ceva, nu mai prostiți oamenii pe HotNews.
Bisnitarii astia
ids [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 7:44
+4/6
“Au profitat” atat de tare de situatie ca au dat antivirusul gratuit la toate spitalele din toata lumea. D-aia nu-ti mai vine sa mai faci nimic; imediat sar niste destepti sa arunce cu noroi.
Daca nu crezi in utilitatea antivirusilor si educarea utilizatorilor treaba ta, e o tara libera, da’ macar nu jigni pe altii.