1 € 1 USD 4,3637luni 30 mar 2020
Versiune
Mobile
Sanatate !!!
BogdanAngheluta [utilizator], Luni, 2 martie 2020, 11:56
+10/10
Sanatate !!!
Cod BIC/SWIFT
strelka [utilizator], Luni, 2 martie 2020, 21:41
+3/3
Exista un cod BIC/SWIFT asociat contului pt. donatii ? Ar fi util pt. cei care transfera de pe Revolut. Mltumesc !
sanatate! si sa speram ca se va gasi o cale
qwerasdf [utilizator], Marţi, 3 martie 2020, 0:31
+3/3
de tratatament

in ziua de azi, daca nu ai economii semnificative...
raspuns
Alexandra Ciordas [hotnews.ro], Marţi, 3 martie 2020, 11:18
+3/3
Multumim de observatie.

Codul SWIFT este urmatorul: INGBROBU

Vom adauga si in articol
dar in ziua de ieri ...
Gabriel Valentin Vrabie [anonim], Marţi, 3 martie 2020, 12:43
+1/1
... daca nu am fi avut economii semnificative ( si NU le aveam ) si ne-amfi pricopsit cu un cancel pulmonar, ce s-ar fi intamplat ?! La fel ca astazi ... nimic !
cont paypal
flopu [utilizator], Marţi, 3 martie 2020, 17:36
+3/3
Daca ati posta si o adresa de e-mail conectata la contul bancar pentru a face viramentul prin e-transfer sau paypal cred ca ar putea creste numarul de donatori. Doresc multa sanatate!
PayPal
Wildschwein_007 [utilizator], Joi, 5 martie 2020, 12:56
+3/3
Nu inteleg de ce nu se poate si cu PayPal. Sa platesc din banca este pentru mine cel putin prea complicat.
exista utilitare
mache [utilizator], Miercuri, 11 martie 2020, 14:56
0/0
bancare care pot transforma IBAN-ul in BIC/SWIFT

in EU sunt cam standard
Donat, multa sanatate
Rezistam [utilizator], Vineri, 13 martie 2020, 23:35
+1/1
Succes!
tratament gratuit
Ezo [utilizator], Miercuri, 25 martie 2020, 17:14
-4/4
Salut, Dan.

Cancerul nu e o boală incurabilă. Faptul că ai 30 de ani te avantajează, ai șanse mari de vindecare.

O să scriu aici esența a ce te sfătuiesc să faci. Dacă vrei detalii, răspunde și revin cu o postare mai mare.

Celulele sănătoase dintr-un organ oarecare pot procesa grăsimi sau glucide. Celulele canceroase din același organ pot procesa doar glucide. Este un fapt dovedit științific, s-a studiat genomul celulelor.

Ideea este că atît timp cît mănînci dulce, tumorile sau celulele canceroase vor fi alimentate și se vor multiplica. Dacă vei mînca alimente cu puțini carbohidrați, cancerul va regresa. Evident că asta depinde și de vîrsta bolii, și de sistemul tău imunitar.

La extrem, poți să încerci o sesiune de post negru. Adică să nu mănînci nimic timp de să spunem 10 zile și să te hidratezi doar cu apă. După 3 zile metabolismul ți se va schimba din anabolic în catabolic, vei intra în starea de ketoză și vei funcționa pe rezervele de grăsime. Este o metodă sigură și fără efecte secundare, cu condiția să ai rinichii și ficatul în stare bună. Aici ai marele avantaj că celulele stem se vor activa și vor repara orice este stricat în organele tale, inclusiv plămînii și inima.

Dacă prin alimentația săracă în carbohidrați inevitabil vei consma puțin dulce, în timpul postului țesuturile canceroase nu mai au cu ce se hrăni, fiindcă noul combustibil al întregului organism constă în corpii cetonici proveniți din grăsimile proprii.

Deci ai de făcut practic două lucruri:

1. Cauți o listă cu alimente ketogenice, mai exact ceea ce au voie să consume diabeticii. Fără zahăruri!

2. Ții post. Asta presupune să te documentezi, să știi ce avantaje poți avea, să te pregătești cu răspunsuri pentru cei din jur care te vor asalta cu întrebări. Este sigur, funcționează și e absolut gratuit.
donat
dum_i [utilizator], Joi, 26 martie 2020, 22:54
+2/2
am donat. sunt si eu tata

Doamne Ajuta!
donatii
was [utilizator], Duminică, 29 martie 2020, 15:04
0/0
Ar venii bine si un update cu starea donatiilor. A fost atins suma necesara sau nu. Precizez ca am donat deja cand a avut 32mii de vizualizari, poate as mai dona daca situatia o cere.
Numai bine va doresc.