1 € 1 USD 4,0751joi 06 aug 2020
Versiune
Mobile
wow
nikita11 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:04
+5/7
si bucurestenii sunt de acord cu astfel de incinerator in orasul lor? dar organizatiile de mediu?
Terenul trebuie să îndeplinească următ. cond.
imi_pasa_de_romania [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:06
+6/6
Pe langa cele mentionate mai sus:

7. Sa fie spaga undeva la mijloc
8. Sa apartina unui baiat destept care sa dea in judecata statul, Firea si gloata ei raman cu banii, "vatamatul" destept isi ia banii si terenul inapoi de la stat si toti traiesc fericiti pana la adanci batraneti - asa cum tot vedem articole de 4 ani incoace
Misto cerinte
newlook [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:09
+4/4
Misto "cerinte"

- Distanta minima pana la oameni (ultima locuinta) = 500m
....
- Distanta minima pana la gandaci (Situri Natura) = 2000m
cand rasufla o astfel de stire
ggiiggii [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 12:18
+3/3
Combinatiile sunt deja facute...stati voi linisiti, terenul a fost ales pe spranceana, spaga deja negociata, contestatiile planificate, actele aditionale deja tiparite.
Bravo, Gabitza!
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 12:24
+4/4
Sa ne traiasca Primaritza!

Muulte felicitari celor care au votat-o!
speram doar
Giolgel [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 12:31
+3/3
Sa fie cat mai departe de Bucuresti si pe directia vantului sa nu fie localitati pe raza de zeci de km... astfel de incineratoare pot produce mult PM10 si PM2.5...
da
nikita11 [utilizator], Sâmbătă, 15 februarie 2020, 13:02
+2/2
si nu doar particule dar si substante toxice de genul oxizilor de azot, monoxid de carbon pana la dioxina. Eu speram sa nici nu auzim de asa ceva defel. E musai sa sortam si sa recilam/ecologizam corespunzator altfel ne vor ineca sau sufoca muntii de deseuri pe care ii producem/importam. Dar inainte sa murim ne vom imbolnavi(noi, copiii, copiii) lor de tot felul de chestii. Adica de modul in care incepem sa rezolvam problama depind multe.
Cui nu ii place
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Luni, 17 februarie 2020, 17:00
0/0
"Cui nu ii place poluarea, nu are decat sa se mute in alt oras!"