1 € 1 USD 4,0980vineri 27 nov 2020
Versiune
Mobile
Federer ar fi trebuit sa zica la cel mai bun din
lasa [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 10:21
+7/7
Normal ca nu isi nominalizeaza cel mai de temut si exceptional rival.
Federer este , cum am mai spus, un manual de tenis. Nu or fi cele mai bune lovituri la ora asta, dar sunt aproape de perfectiune, TOATE, si de aceea il mai vedem la 38 de ani si jumatate inca in top 3.
Djokovic are o putere de lupta remarcabila, ca si Nadal, nu considera nimic cadou si meciul se termina dupa ultimul punct jucat la maximum.
Pacat.
achvp [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 10:35
+1/9
Din absenta nominalizarii lui Federer se vede frustrarea si lipsa de sportivitate a lui Nole.
federe
drago [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:20
+3/5
Cred ca a uitat nominalizarile la slice si scurta!
Cu siguranta le-ar fi ales pe cele ale lui Federer .
Mda
CipCC [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:43
+6/6
Federer- The artist
Nadal- The warrior
Djokovic- The machine

Nu conteaza ca Federer nu e considerat , de catre Djokovic ,ca fiind celmai bun. Conteaza ce le are pe toate astea la 95% si le combina cel mai bine!
Federer are fluenta in joc si este o placere sa te uiti la el! Djokovic e foarte bun dar jocul nu este asa placut!
Este posibil ca Djokovic sa-l intreaca la Grand Slamuri dar nu-l va intrece la cate inimi a cucerit prin jocul sau!
Sa nu uitam
CipCC [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:45
+5/5
Sa nu uitam....
Cel mai mare rival este cu 6 ani mai mare!
Sa-l vedem si pe Djokovic la aproape 39 de ani!
correct
Adrian_1234 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:56
+2/2
sorry - am dat minus in loc de plus
dar da ai dreptate, au pus cam putine puncte si variatia jocului la fileu e a lui federer
eh
Adrian_1234 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:58
+3/3
omul a raspuns onest la intrebari si adevarul e ca raspunsurile sunt perfect corecte
federer nu are cele mai bune miscari dar asa cum zicea cineva mai sus e aproape de max la toate.
In plus e foarte bun la fileu unde scurtele, slice-urile lui sunt probabil cele mai bune din circuit si mai ales inteligenta de plasare a acestora in timp. Daca venea si intrebarea asta probabil ca nominalizatul era Federer
Pot sa admit,
achvp [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 13:40
+2/2
in spiritul unei dispute de idei rezonabile, toate argumentele referitoare la analiza fiecarui tip de lovitura. Chiar daca si intrebarile formulate de reporter nu au acoperit toata gama, asa cum bine au observat cei mai multi dintre cei care au comentat aici.
Dar a mai fost o intrebare, prima, sus, in capul listei. Daca Nole ar fi fost onest si fair-play, la aceea ar fi putut sa raspunde "Federer". Dar este de notorietate faptul ca cei doi nu se agreaza, de unde si desele atacuri ale lui Djokovic batranul la adresa lui Roger.
Asa ca imi mentin si sustin opinia, chiar daca ma voi umple din nou de minusuri.