1 € 1 USD 4,0757vineri 07 aug 2020
Versiune
Mobile
mda, greu cu dividendele
seb_h [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 8:38
+7/13
Citzu se face de ris cu brio....
Articol scris cu picoarele
4Runner [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 9:04
0/16
N-am inteles din el, si l-am citit de doua ori... nu am inteles concluzia care ar fi trebuit sa reiasa citind titlul si intrand in articol...
In el sunt numai declaratii de-ale lui Citu, de parca eu as fi procuror sa stau sa analizez ce a spus el de-a lungul timpului.
De verificat
ipolitic [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 9:13
+10/14
dacă raportul Finanțelor dezumflă doar declaratia lui Cîțu sau il dezumflă chiar pe Cîțu
Nu ma mira, incepand cu celebrele
xrogo [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 9:31
+7/17
bugete paralele, apoi cu declaratiile alarmiste ce-au marit cursul si dobanzile, Citu asta este si a fost o catastrofa!
Totul este bine si frumos
Unforgiven [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 9:44
+4/14
Atunci cand liberalii nostri mult iubiti si sfintisori curati ca lacrima, ne mint dulce, dulce pana la sange!

Sa va spalati pe cap cu impostura securista de dreapta, curata ca lacrima, dragi postaci liberali!
Sub semnul lui Al Capone, loveste Spionul Rus
Fides [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 10:05
+4/10
Citu a aratat ce poate atunci cand din angajat ING a dat atacul asupra leului. De atunci, cariera lui de economist a luat-o la vale. Nashpa sa treci prin scolile alea ca gasca prin apa.
Pe langa Dragnea, Valcov, Teodorovici si Dancila
ty [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 10:39
-1/11
Catu este o bijuterie.
catu ,un om periculos de alarmist...
muscha mbanana [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 10:49
+3/11
cu un om ca acesta , care vorbeste de contabilitate paralela a la al. capone , pot incepe marile crize financiare >deja a fost respins de doua ori , mai urmeaza sa fie inca odata respins chiar de liberali ,pana unde merge impostura !? prea multe minciuni si ei acuza pe altii ca sunt paraciosi la inalta curte...Hmmmm....nu e-n ordine deloc ,sa vedem scorul la alegeri ,dupa gafele cu cele 25 sau gafele lui catu, etc...cred ca l-a urechiat bine de tot iohanis pe orban de a retras cele 5 oug-uri ! o sa ma uit la urechile lui de acum incolo , e un om de sacrificiu , daca era destept ii spunea lui iohanis, sa mai cada si altul !
...
vitan.sandu [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 10:52
+2/6
Pai inca nu v-ati prins ca asta vorbeste ca la talcioc despre lucruri de stricta profesionalitate!?
Ca de obicei
consumator2 [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:11
+1/9
Manipularea lui Citu, habarnist slugarnic ajuns unde au vrut altii sa-l puna. De decor, evident, sa nu combata “politicile lui Manole”, prostiile alea cu macrostabilitatea, in intereseul bancilor.
Prin ordonanta lacomiei PSD-iste
ty [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:12
0/8
bancile, societatile energetice, societait din telecomunicatii, pensiile private au fost taxate suplimentar de talharii politici ai neamului. La fel cum tot romanul a fost taxat suplimentar prin cresterea accizei la benzina - o alta ticalosie cu aceiasi autori.
La sfarsitul anului societatile isi fac calculele. Pe langa cheltuielile obisnuite pentru 2019 trebui sa adauge si cele stipulate in orodnanta lacomiei PSD-iste. Evident ca profitul va fi corespunzator mai mic. Deci si dividendele platite statului vor fi mai mici.
Acum astia de la guvernarea noastra schiopa (prin marea grija a acelorasi talhari politici) sunt liberali asa ca nu vor impune societatilor ca si rezerva pe care si-au pastrat-o din profit pentru dezvoltare sa fie repartizata ca si dividende. Asa cum foarte rau au facut predecesorii lor in 2019.

Vezi si: https://cursdeguvernare.ro/oug-114-isi-numara-mortii-pagube-de-miliarde-in-economie-importurile-de-energie-pun-presiune-pe-deficitele-externe.html
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Vineri, 14 februarie 2020, 11:39
+4/8
Sunteti intr-o posibila eroare.
d2d [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 11:44
+2/4
Cred ca-l confundati cu Isar.Neam de neamul lui nu lucra la finante sau in guvern daca era implicat in atacul impotriva leului.
Citu, Isar si Mihoc- cei trei fantastici
Fides [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 12:51
0/6
Citu, de la ING, a scapat o vreme deoarece ING era si este sucursala straina. La un moment dat parea ca o sa spuna mai multe despre ilegalitatile din sanul bancii olandeze, pe la Soviani in emisiune. A facut un zero barat, exact ca si cu plangerea penala pentru cele doua bugete a la Al Capone.
Oricum sa nu uitam vorbele lui Manole din 2012, cand mai avea cate un flashback citez: „ca iepurasul din desene animate, care merge pe o crenguta pana se termina crenguta si mai face apoi vreo 10 pasi"... csf, ncsf.
Minciunile lui Citu
pelagragalbena [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 14:57
0/6
Daca toate Mustilii ar face Miere, asa si cu citu sau stutu ca nu stiu sigur cum se zice.
Catzu Vasile Florin
12Cristian [anonim], Vineri, 14 februarie 2020, 15:18
-1/7
Vorbeste cu o usurinta infioratoare fara sa aibe habar! Asta este ministru de finante??
Catu Vasile Florin
12Cristian [anonim], Vineri, 14 februarie 2020, 15:21
+1/5
Si inca ceva, MF nu are Directie Comunicare?? Trebuie sa comenteze doar el? Infirorator!
de ce ...
muscha mbanana [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 16:28
-3/3
cand te duci sa votezi ,de ce pui stampila pe catu , in loc sa pui ciomagu'...?
catzu , cosmar ...
muscha mbanana [utilizator], Vineri, 14 februarie 2020, 16:30
-2/6
e de cosmar si horror ,tipu' asta ,cum se da el rotund si realitatea o intelege si un copil de clasa 4-a !
ceea ce este important este ca
..13 [utilizator], Sâmbătă, 15 februarie 2020, 14:50
0/0
1. Realitatea financiara este analizata
2. Informatia este transparenta.

Nu este om fara de greseala cum , din pacate, nici Ministerul de Finante fara oarece neclaritati.

Acum sa analizam la rece:
- Ce s-a intamplat dupa declaratiile Ministrului de Finante? Mai nimic si asta este bine pentru ca a existat un raport care ne lamurea...
- Au fost erori care ar trebui indreptate de actualul Ministru de Finante? Da, dar am scapat ieftin pentru ca ele nu au alterat piata.

Data viitoare este recomandabil sa fie mai atent, mai precaut in declaratii. Nu stim, ne vom informa si vom reveni cu informatii - este formularea pe care o recomand.

In ceea ce priveste comentariile anterioare - ma abtin sa mai zic ceva de ele in afara de faptul ca pare ca este identificat dusmanul boborului in persoana cuiva...Zic ca trebuie sa circule mai usor pianul pe scari in jos, dvs. ce credeti???

PS
Este al doilea articol care are o tinta declarata Ministrul de Finante - surprinzator pentru mine pentru ca nu am remarcat aceeasi ravna/ emulatie pe vremea lui Teodorovici, dar poate gresesc eu.