1 € 1 USD 4,0908sâmbătă 19 sep 2020
Versiune
Mobile
Vot
Akylas [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 9:07
+27/39
Nu uitam niciodata !!!!!!!
DRAGI ROMANI, DIN TARA SI DIN DIASPORA, IESITI LA VOT CU TOTII, SA INLATURAM CIUMA ROSIE SI CANCERUL ROMANIEI DE LA BUTOANELE PUTERII.
NE-AM SATURAT DE ANALFABETI SI DE HOTI OBRAZNICI.
READUCE-TI ROMANIA IN EUROPA, LA LOCUL EI DE CINSTE !!!!!!!
Asa da, jos palaria, domnule Istodor!
V. Istina [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 10:12
+16/26
De cand tot astept sa mai scurtati din cinismul folosit uneori din reflex... Rezultatul este excelent!

Hut ab!
Votul acum nu este doar impotriva PSD
PuieMonta007 [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 14:22
+15/21
"PSD" este un acronim devenit eufemism. Votul de acum in colo si pana in 2573 va fi un vot impotriva Borfasilor, Javrelor, Lichelelor, Hotilor etc.. nu-mi mai vin in minte acum alte "TITLURI ACADEMICE".

Nu mai vrem javre, latrine si ZOAIE.
In 2025 sa Obținem Dizolvarea P$D
un domn [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 14:24
+9/21
In 2020 la Alegerile ce vor veni sa Asiguram P$D un “scor” electoral de maxim 15 % ( in prezent zece județe conțin talibani P$D)
In 2024 prin vot sa Asiguram ca P$D nu trece Pragul Electoral de a intra in Parlament
In 2025 sa Facilitam Dizolvarea P$D și Recuperarea prin Executare Silită a minim 40 miliarde euro de la “liderii” P$D care au tâlhărit Romania din 20 05 1990 pana in Prezent !

Amin !
"Astia" e exprimare eleganta
Setalcott [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 18:07
-17/27
Am votat impotriva lui Iohannis pentru un singur motiv: referendumul pentru familie. Cel care a dezbinat a fost Iohanis."Infatuati care au propagat ura" , "dati cu flit" - adica exterminati ca niste insecte - nu uitam nici noi.
Continuati sa votati liberali si progresisti si ajungem toti ca copilul lui Brad Pitt.

https://www.youtube.com/watch?v=2xSv4veEgbk
Destupata diaspora,ramane sa o facem si in RO
Plagarus [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 19:11
+6/12
Schimbul de generatii primeneste tzara.
Asa
briciu [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 19:44
-14/22
Diaspora scapati ne de ciuma rosie si aduceti cuma galbena
Parintii vostri ne au procopsit cu PSD
Voi aduceti alti talhari PNL ul
Continuati oprea parintilor vostri i!
Inapoi la scoala baieti!
the-jackall [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 20:32
+10/16
La cum scrieti nu stiu cine d&£€u va mai asculta. Cat de rau trebuie sa fie raul ca sa intelegeti ca tara a fost condusa 30 de ani de PSD (sub diverse forme) si este unde este acum:

-Nu avem spitale normale iar cand suntem internati ne cumparam medicamentele, platim spaga pentru orice si mai apoi murim dincauza infectiilor;
-Nu avem autostrazi iar cele cateva care s-au facut au costat de sute de ori mai mult decat ar fi trebuit, iar mai apoi s-au surpat sau umplut de gropi;
-Nu avem scoli iar in amaratele pe care le avem copii mor cazuti in haznale in toaletele din fundul curtii sau ingheata de frig in sali fara geamuri si caldura;
-Nu am avansat deloc tehnologic, stiintific, militar, politic sau economic pentru ca nu se aloca fonduri pentru NIMIC, in afara de contracte dedicate tot firmelor lor si apropiatilor lor;
-Nu ne putem angaja pe posturi inalte de stat si nu putem castiga contracte din cauza nepotilor/copiilor/amantelor care sunt abonati la ele;
-Nu avem credibilitate in EU sau la masa negocierilor diplomatice pentru ca nu mai are nimeni incredere in tara asta, vazand cat de jos a ajuns si de cine este condusa;
-Nu avem sisteme informatice care sa conecteze institutiile guvernamentale si inca suntem trimisi acasa din cauza unui dosar cu sina sau unui timbru sau stampile, trebuie sa completa milioane de formulare care nu folosesc nimanui si ne trece viata si ne pierdem banii incercand sa deschidem o afacere care ar aduce bani la buget;
-Nu se aplica legea si suntem omorati pe trecerea de pietoni de cefe late cu SUV-uri care ne scuipa daca comentam si mituiesc politisti si judecatori si scapa fara nicio pedeapsa;

-Nu avem nimic!

BĂI VOI CHIAR NU VEDEȚI TOATE ASTEA???
nu
Hydra [utilizator], Sâmbătă, 23 noiembrie 2019, 22:41
+9/11
nu se vad toata acestea, pentru ca psd "a dat ceva". Coruptia este un flagel prezent in doze mari in cadrul structurilor de conducere si in doze mici in randurile cetatenilor.
alo
Georgiana1995 [utilizator], Duminică, 24 noiembrie 2019, 11:36
-3/7
"ăştia" a zis Iohannis . Dăncilă l-a parafrazat . Deci lol
@plagarus
Luk [utilizator], Luni, 25 noiembrie 2019, 9:57
0/0
Daca te uiti pe structura demografica a celor care au votat o sa vezi ca aproape jumatate din voturi au fost de la cetateni nascuti intre 1955 si 1974 (45 -64 de ani, probabil majoritatea sunt "decretei". E cert ca n-au votat cu Dancileza decat in mica masura, atlminteri Vio era presedinte azi. E interesanta ideea cu schimbul de generatii la votanti, dar cred ca-i la fel de important schimbul de generatii la politicieni. Imi pare rau, dar nu generatia tanara a produs schimbarea de anul asta si anul trecut, deocamdata nu.
"continuati oprea"?
Luk [utilizator], Luni, 25 noiembrie 2019, 9:58
0/0
Un act ratat?
lol
Luk [utilizator], Luni, 25 noiembrie 2019, 9:59
0/0
Uite ca un milion de oameni din diaspora n-au crezut asta. Bine ca esti tu desteapta.