Paznicul unui monument din Iași, amendat de un polițist local pentru că a tulburat liniștea publică strigând după ajutor din cauza hoților de fier vechi - Hotnews Mobile
1 € 4,7798 1 USD 4,3348marţi 28 ian 2020
politiile locale
torna_fratre [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:04
+30/30
urgent desfiintate caci sunt formate din idioti utili sau "prieteni de-ai infractorilor".
mai deunazi citisem ca infractorii care au vrut sa-l mazileasca pe Berbeceanu au cerut daune de la victima lor ca le-ar fi lezata onoarea prin publicarea numelor lor intr-o carte...nu era mai bine sa-i gaureasca Berbeceanu?...altii nu ar mai fi avut ,pe urma,tupeul asta...
Mie-mi suna a "favorizarea faptuitorului".
alibaba_zeul_meu [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:06
+35/35
Trebuie arestat nu dat afara.
Moldova
LiviuV [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:14
-4/18
Multi inteligenti prin Moldova.
QED
Ochii_pe_voi [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:15
+14/16
Politstii sun compicii hotilor QED
Politia Locala E O Pesta. O Ciuma. O Catastrofa.
Adi_rus [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:17
+27/27
Si la Cluj lucrurile stau la fel. Au fost facuti politisti locali niste oameni fara nici o scoala si fara educatie. Sunt niste dezastre umane in uniforme de politisti.

Legislatia trebuie modificata de urgenta pt a nu mai permite administratiei locale sa foloseasca termenul "POLITIE". Nici nu stiti cum li s-a urcat la cap acestor repetenti faptul ca sunt numiti politisti si poarta uniforme de politisti.

Trebuie revenit de urgenta la terminologia "Gardieni Publici". In plus, legea trebuie sa includa rapid niste criterii minimale in ce priveste studiile si educatia celor care pot fi angajati in Corpul Gardienilor Publici. Mi se pare absolut obligatoriu sa aiba minim BAC-ul data.
Păi...
fdaniel [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:17
+27/27
Polițistul era (evident) mână în mână cu hoții.
Problema e că a deranjat hoții, nu liniștea publică.
Lasitatea organelor de politie locala,
pedepsitorul [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:22
+20/20
Lasitatea organelor de politie locala, este mai deranjanta decat incompetent pe care o genereaza!

I acest fel, aceste structuri incapabile ne vulnerabilizzeaza in fata raufacatorilor de la drumul mare!

Azi vreau demisia acelui politist complice cu hotii!
Auziti dom' primar,
Ponta [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:49
+11/11
Postati o poza cu Localul ala, nu de alta dar nu avem unde scupa.
Probabil ca asta si este
pehash [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 16:55
+19/19
Cine se mai angajeaza in ziua de azi la Politia Locala? Orice gasca de infractori are o ruda in sistem.
Politia locala vigilenta
Sati [utilizator], Luni, 18 noiembrie 2019, 17:02
+12/12
Paznicul trebuia sa tipe incet si sa tina de sase hotilor de fier vechi pt. a nu-i stresa, ca asa scrie la carte (constitutie, lege, regulament de ordine interioara).
paznic amendat de politist local
Costel Zaharia [anonim], Marţi, 19 noiembrie 2019, 9:26
+3/3
Inca o data se poate concluziona ca cei din politia locala au un nivel de pregatire submediocru.Pentru acest politist nici ligica gandirii nu a functionat.
paznic amendat de pol.local
Costel Zaharia [anonim], Marţi, 19 noiembrie 2019, 9:29
+4/4
Art. 297

Abuzul în serviciu

(1) Fapta funcţionarului public care, în exercitarea atribuţiilor de serviciu, nu îndeplineşte un act sau îl îndeplineşte în mod defectuos şi prin aceasta cauzează o pagubă ori o vătămare a drepturilor sau intereselor legitime ale unei persoane fizice sau ale unei persoane juridice se pedepseşte cu închisoarea de la 2 la 7 ani şi interzicerea exercitării dreptului de a ocupa o funcţie publică.


Detalii: https://legeaz.net/noul-cod-penal/art-297