Ludovic Orban: Deficitul bugetar va depăși 3% din PIB. Vom discuta cu Comisia Europeană pentru un plan de remediere - Hotnews Mobile
1 € 4,7669 1 USD 4,3343joi 14 nov 2019
PeNaLiiiiiiiiii
/./ [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 16:49
+10/14
Doar nu va apucati voi sa taiati pensiile speciale si sa dati afara din bugetarii cu carnet de partid..nuuuu.Imprumutam tara masiv sa plateasca prostii apoi dobanzile pt o haita de pile si relatii care isi i-au banii degeaba.
E greu să și furi să și plătești salarii
Shaolin [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:50
+1/5
cu deficit de doar 3%.

Și să dai oamenii afara nu poți că-ți sar în cap și pe urmă nu mai poți să furi nimic. Apoi riști șocuri economice și iară furi mai greu.

E mai simplu să crești deficitul. Că nu-l plătești tu că doar nu ești prost. Îl plătesc fraierii.

Așa mai faci și tu un parc printr-un sat, un logo ceva. Mai bagi ceva pe la bursă. Insider trading. Poziții de short pe moneda națională. O privatizare ceva. Se găsește.

Glumesc desigur... Pamflet și toate cele...
Ba poți să dai afară! 50%!
prec [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 19:24
+2/2
Și la restul 1/2 din salariile actuale și fără nici-un altfel de beneficii! Fără voucher, fără sporuri absurde....
Interesantă ipoteza
Shaolin [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 21:29
-1/1
Tu crezi că ar putea fura și mai mult dacă dau afara 50%?

Posibil...
Orban se poziționează pentru anunțul de azi
Shaolin [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:59
-4/4
de la ora 23, ora României pe care îl vor face UNII care sunt mult mai IMPORTANȚI decât Orban sau orice păpușar din țara asta.

Asta e tot.

Românii nu prea înțeleg ei cum funcționează sistemul financiar mondial. Vor afla, dar după vreo 6 luni, când îi vor izbi efectele. Și nici atunci nu vor înțelege ce se întâmplă. Nici nu prea le pasă. La ei merg micii, berea și sloganele simple și inepte. #rezist

#Rezistați băieți și fete... Înhămați-vă bine. Din seara asta vă crește rata la cotețul de beton supraevaluat. Zic unii...
De ce să nu ne panicăm?
prec [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 16:55
+2/14
De ce avem deficit? Unde sunt banii, ce s-a făcut cu banii? Că nu vedem nici-o autostradă, nici-un spital, nici-o școală sau grădiniță? Unde-au dispărut banii?
Vezi
_Un stelist_ [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:23
+5/7
Salarii/pensii bugetari de lux, măriri de măriri, parandărături, furturi etc.
@ prec
octo [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:43
-3/3
pai banii sunt in pensii, salarii, etc. doar nu vor sa vina acum sa supra impoziteze populatia intaine sa stranga ei cureaua...
Fix de grija școlilor și a spitalelor nu dorm
Shaolin [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:51
-3/3
postacii pdliști.
La P$D
omezu [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 18:10
+2/2
ai intrebat? Ai avut 3 ani de zile de guvernare P$D sau ai uitat?
hihihi
transpenibilus [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 18:16
-2/2
Piyidel, ti-au schimbat iara scriptul papusarii din kiselef 6? Pasol na turbinca viermus, pasol!
Viermuș securist, 1/2 di bugetari trebuie zburați.
prec [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 8:34
+1/1
La securiști, ca tine, ar trebui 3/4.
mai bine opreste defrisarile
ics_11 [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:11
+4/4
bre Orbane, ai intrebay tu in stanga si in dreapta si ai constatat ca romanii abia asteapata introducerea unei taxe pe poluare ?!
daca intr-adevar te freaca grija de poluare, atunci opreste distrugerea parcurilor si defrisarile.
poluarea nu scade ca bagi tu o taxa .

si daca vreti sa colectati mai multi bani la buget mergeti la cetateni precum ion stefan, noul ministru d ela dezvoltare, si la fimele de casa ale psd-ului si vedeti daca si-au platiti darile. ca sunt unii care nu platesc ce datoreaza, trag statul in piept si mai ajung si sa ne conduca !
m-am lamurit
Getbeget [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:16
-1/3
"Cu o mare parte din Comisia europeană este o relație de încredere și vom colabora astfel încât România să aibă parte de un tratament corect" - asa "incredere" si "tratament corect "sa aibe parte dusmanii mei .
Nourashi,fluturashi ... sunt curios sa vad discursurile europarlamentarilor de acum incolo.
Incredere si tratament corect....
au luat deja pozitia ghiocelului in fata CE...
demaGOGU [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:19
-6/10
...pe principiul strabun "mai da, stapane". vin vremuri de caine.
ce jigodii
AndJorj [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:30
-2/8
opozitia a tipat la PSD zi de zi si an de an ca vor depasi 3%, si n-au depasit. Acum cand depasesc ei nu e nicio problema. Mi-e greata
PNL=PSD
rdi_ [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 17:38
-2/8
Se mai indoieste cineva ca PNL este tot un fel de PSD vopsit in galben? Dezastrul economic continua!
nene Orban, asta este nesimtire
carmen_i [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 18:15
+2/2
Sa nu ne panicam? Chiar asa, ce motv am avea? ca vom plati noi factura furturilor pesediste?

Trebuie taiat in carne vie. Trebuie scoase pensiile speciale si alte facilitati. trebuie reduse salarile nesimtite a celor care lucreaza la stat.Dati afara toti functionarii publici care au facut ilegalitati si recuperati salariile de la ei. Faceti actiuni in regres impotriva celor care au pagubit statul. recuperati banii de la marii datornici, gen Voiculescu.Recuperati banii sifonati prin companiile municipale ilegale infiintate de Firea.
Da asta e greu nene Orban, cum sa te lupti cu coruptia? mai bine jupoi poporul, este mai simplu.
Bancuri propagandistic/PNL/MAFIOT.
liviau2005 [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 10:49
+1/1
Pensiile speciale ca si " comunismul" sunt bancuri propagandistice cu care mafiotii stalinsito/nazisti din PNL/Iohannis pacaleste idiiotii tarii. Iohannis/PNL este comunsito/stalisnit, v-o arata Turcan/sovietica, Predoiu/ spion sopvietic, iar pensiile speciale sunt date tocmai stalisnit/nazistilor care sunt in PNL/Iohannis. Pentru cine a uitat pensiile speciale sunt creatia PDL/BASESCU acum devenit PNL/Iohannis. https://www.gandul.info/stiri/guvernul-face-planul-pentru-introducerea-pensiilor-speciale-cand-va-intra-in-vigoare-sistemul-10410396
Tiparnita
ScitulColonizator [utilizator], Vineri, 8 noiembrie 2019, 19:54
+1/1
BNR sa dea drumul la tiparnita.
Orban le vinde bonuri ( de vacanta- ha , ha ..) si BNR inunda Guvernul cu lei . Mai slabi , mai naparliti, dar sa iasa la numar la pensii si bugetarsalar.
Sa scada drepturile si sa bage taxe ? In super an electoral?
Vor termina 20-20 sub scut.
La munca!
consumator2 [utilizator], Sâmbătă, 9 noiembrie 2019, 8:16
+1/1
Nu v-am trimis acolo sa va plangeti
Durere