1 € 1 USD marţi 18 ian 2022
Versiune
Mobile
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 30 octombrie 2019, 12:59
+12/12
politista aia
alex34 [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:02
+15/15
facea parte din patrula pe post de decor, tinea intr-o mana agenda si pixul si cu cealalta incerca sa-l imobilizeze pe agresor... sa nu cumva sa-i sara oja.. inteleg ca femeie ca n-ai forta dar aia are atitudine de pitzi in uniforma, iar politistul alt tantalau care nu stie ca mai intai trebui pus agresorul pe burta nu cu fata in sus cand poate sa dea din toate alea..parca se paruiesc..
jenant
ion_de_la_tara [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:22
+2/2
n-ai ce sa spui, decat noapte buna!
Mda
Godzillagrrr [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:32
+5/5
Un pic de tehnica de imobilizare nu se invata la scoala aia de politisti?
Comentariu sters de utilizator
[anonim], Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:56
+3/3
Vai de capul meu
JustinCase [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:58
+3/3
Asta inseamna "siguranta si incredere"?
ala e nebun...
CetateanulRoman [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 14:22
+3/3
si ei sint prosti......
ete na
mumuishere [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 15:14
+2/2
Si sa sara tot internetul pe capul ei pentru ca foloseste spray-ul lacrimigen? La noi asa se face...
Se pare ca NU!
bancher [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 16:17
+3/3
Agentii au dat un exemplu de cum nu se face. Am practicat jiu-jitsu, nicioadata imobilizarea nu se face cand victima e cu fata in sus. (ci cand este cu fata in jos). Daca victima e in picioare, intai trebuie pusa la pamant, (eventual cu osotogari sau alta schema de judo). Odata cazuta la pamant, ii faci priza pe mana dreapta, rotind palma victimei din interior spre exterior, in asa fel incat, de durere, sa urmeze miscarea palmei si sa se intoarca cu fata in jos (este o miscare care se invata la orele de jiu-jitsu). Apoi i se indoaie piciorul stang, se lipeste de mana dreapta intoarsa la spate (victima ramanand cu fata in jos), agentul se aseaza peste spatele victimei si ii pune catusele. Este o pozitie in care victima nu misca din cauza durerii...daca totusi misca, se strange priza de la mana.
Ei bine, agentii din film au facut cea mai mare greseala: au incercat sa imobilizeze victima cand era cu fata in sus, fara sa o intoarca. Normal ca le-a dat suturi la agenti.
mai degraba neinstruiti
bancher [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 16:17
+1/1
asa e, nu ai cu cine.
!
tudorr [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 18:48
+1/1
JALNIC! Iar facem comparatie cu americanii, stiu, m-am saturat, dar faci instructie cu ei, pana pot sa imobilizeze un barbat de 80-90KG in 30 de secunde... Parca se joaca cu copilul inainte sa-l culce, nu mai zic de prestatia mulatei care nu da drumul la agenda aia :))
ce-or fi invatind
iodixit [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 19:13
+1/1
baietii astia la scoala aia de... politie parca-i zice!?
Timpul trece, leafa merge
romanul1 [utilizator], Joi, 31 octombrie 2019, 5:32
0/0
Are si femeia aia salariu de politist si se va pensiona devreme. Pentru ce anume, nu stim, deoarece nu isi face deloc meseria, putea fi la fel de bine acasa la ea si sa stea pe Facebook.