Colectivul celor 64 de morți. Și România nesimțită - Hotnews Mobile
1 € 4,7764 1 USD 4,3067vineri 06 dec 2019
trist
srpc [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 8:29
-23/33
dar si un motiv in plus ca sa nu-l votez pe beneficiarul tragediei, Joianis
Prima eroare
modream [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 8:50
+8/18
..In imaginea prezentată, n-au cum să fie 64 de poze ale vicitmelor. Are 5 rânduri. Si cu asta basta. Dacă tot faceți articole comemorative, măcar aveți respect față de oamenii ăia.
In baza 6
Kol, opusul lui Lok [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 10:37
-5/15
64 se divide la 5.

Facand conversia 64 este 6*6 + 4 = 40 (in baza 10) si 40 se divide la 5, evident.
redemption
meteorasky [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 8:51
+5/21
Istodor, ti-ai sters multe pacate cu articolul asta. Felicitari! Dumnezeu sa-i odihneasca si pe noi, sa ne ierte. Desi nu meritam.
Nu prea merge cu redemption
FoarteAscutit [anonim], Miercuri, 30 octombrie 2019, 9:57
-21/27
Chiar nu știu ce odihna o sa le dea Dzeu, ca pana la urma ia găsit moartea într-un club de destrăbălări..
Speram totuși .
Tu te auzi ce spui?
Lionheart [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 10:28
+10/18
FoarteAscutit - esti un mare idiot!
draga noastra ortodoxie romaneasca si spalatii ei
meteorasky [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 11:22
+6/12
Vorbeam de redemption pentru domnul Istodor care are tendinta de a ma calca pe nervi in general. Nici prin cap nu mi-a trecut ca un dobitoc habotnic va considera ca sufletele acelea ''si-au meritat soarta''. Frate, nu meriti sa te numesti om si mi-e rusine ca impart o planeta cu tine. Du-te si te trateaza, desi nu cred ca te mai faci bine.
si dacă e doar o mască ?
MenInBlack [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 12:01
+1/7
Dacă Moş Crăciun nu există...sau, mai rău, în spatele măştii lui e o entitate feroce, un reptilian samsar de suflete... la care te inchini tu... sperand să fii mai bun ? Te-ai gandit la asta ?
Sau cine-ţi garantează că bunătatea poate fi înlocuită cu supunerea oarbă ? Speranţa nu înlocuieşte certitudinea, iar tu nu pari să o ai, credinţa ta e bazată pe frică, "preacucernice"...
Fii bun.
Nesimțit e autorul articolului, nu Romania!
simplex1 [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 10:00
-2/30
L-am urmărit de multa vreme pe acest Eugen Istodor, un individ neetnic roman care are o ura de moarte pe Romania și romani. Este specializat în împroșcări cu noroi folosindu-se de diverse pretexte.

A fost un incendiu la Colectiv care nu putea fi preîntâmpinat și nici numărul de victime redus. Asemenea accidente se întâmpla. S-a reînviat acest caz pentru Iohannis care l-a mai speculat o data când și-a dat demisia Ponta. Acum iar dorește sa câștige capital politic, pentru prezidențialele din Noiembrie 2019, și cum nu s-a mai întâmplat intre timp un eveniment asemănător a scos Colectivul de la naftalina.

Citat: "Colectivul celor 64 de morți. Și România nesimțită; de Eugen Istodor; HotNews.ro; Miercuri, 30 octombrie 2019, 7:58 Actualitate | PERSPEKTIVA"
Nesimtiti sunt unii ca tine
midufi [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:11
0/8
care nu stiu sa taca, macar la comemorari de genul asta.
Iti castigi existenta cu cate o copeica de postare sovietica, tovarase.
Nu uota sa te speli pe gura.
La Colectiv a fost un incendiu
Kol, opusul lui Lok [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 20:48
+3/5
Care nu putea fi preintampinat? Dar ce s-a intamplat, mama, acolo? A erupt un supervulcan? A fost cutremur si s-au rupt tevile de gaze? A cazut un meteorit?
Pacatul cu "Eminescu, ciine de circ" murdareste o
D-or [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 10:48
-2/12
orice.

De la un om - si inca profesor la Litere - care a putut sa scrie ca Eminescu a fost ciine de circ, nimic nu mai poate fi acceptat ca onest, fara intentii de manipulare de cea mai joasa speta.

Si in cazul de fata se exacerbeaza vorba unui om care si-a pierdut cumpatul in fata celei mai cumplite orori posibile.

Se sacrifica cu cinism acel om doar pentru crearea unui nou slogan mobilizator "Lasa-i in ..."
Si evident, pentru bucuria de a mai jigni tara care il suporta.
Hai să-i plângem de milă
Lionheart [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 13:45
+3/7
Serios?
Hai să-i plângem de milă acelui om care și-a pierdut cumpătul...
Am o veste pentru tine: acel om se presupune a fi un profesionist, pregătit pentru astfel de situații.
Și ok, să admitem că a fost ceva super mega copleșitor pentru el. ok, este și el om, înțeleg asta.
Dar ce nu înțeleg, este de ce a continuat să mintă? De ce în loc să-și ceară scuze, pentru "scăparea nefericită", a continuat să mintă?
poza
meteorasky [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 9:51
+4/10
Nu sunt decat 60 in poza, nu 64.
exagerari de kiki
Toni_Romania [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 10:52
+3/9
Dle Eugen, iaca in RO anii asta au mai fost si oameni care au fost socati si impresionati de drama din Colectiv.
Crearea unui nou slogan degradant "Lasa-i in ...
D-or [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 10:57
+1/11
Scopul articolului rezultat din repetitia obsesiva si generalizatoare e tocmai furnizarea unui nou slogan mobilizator, degradant si instigator la nimic bun: "Lasa-i in p... mea".

Partea ignorata de autor este ca fiecare bita are doua capete si degradarea promovata poate actiona oricind in orice directie, daca tot am aflat ca suntem neam de nesimtiti.
bravo
Mazeta [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 11:25
-2/14
Iaca unu' care citește articolele lui Istodor. E o performanță!
daca romania = nesimtita
ionpozitiv [utilizator], Miercuri, 30 octombrie 2019, 14:46
+5/11
inseamna ca inclusiv chistofloc asta care scrie articolul, si atunci la ce bun sa iei aminte la morala facuta de unul ca asta
Chiar ?