Daea a făcut "un calcul" să vadă ce "salt" a avut țara: România are 200.000 de tractoare. Dacă le punem unul după altul, graniţa ţării este înconjurată de 4 rânduri de tractoare - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3159luni 18 nov 2019
mda
IonIonescuDeLaBrad [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 14:35
+11/17
De la ~130 mii la 200 de mii e practic crestere zero, n-am crescut cu nimic.
pai la alea 128k care nu mai functioneaza
natbl73 [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:02
+10/16
s-au mai adugat vreo 70k de seconduri si 2k noi

pam, pam !!!
romania are peste 3000 de km de granita
snowflake [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:22
+19/21
Si cum un tractor are mult sub 10m lungime cele 200000 de tractoare ar umple mai putin de jumatate din granita. Poate daca se mai aduga cate o remorca la tractor s-ar putea ajunge la o granita conturata cu utilaje agricole dar pe 1 rand nu pe 4.
e, si tu
Paleopterix [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:58
+6/10
... pentru restul, vopseste Daia cormoranii in tractoare si inconjoara granita cu ei.
deh,
nahir [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 17:41
+5/5
daca l-au lasat sa umble liber?!
Asa este - 3150 Km granita Romaniei, Daea minte!
pedepsitorul [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:03
+6/8
Daea minte!!!
e dement mosul...
Dr.Mythnick [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:11
+7/11
nu iti pierde timpul sa verifici un individ care trebuia internat ...
Este adevarat
varavara [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:43
+7/11
ca a fost o crestere foarte mica (comparat de exemplu cu cresterea de automobile). Dar si la aceasta mica crestere guvernul nu a avut nici un merit, tractoarele sunt cumparate de persoane sau firme particulare. Deci cu ce se mandreste Daea? Le-a platit el? S-au mai cumparat si cu ceva fonduri europene dar iarasi nu este meritul psd.
Nu are Romania 200 000 tractoare
bancher [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:22
+4/8
in functiune. Un vecin de-al meu de la tara are 2 tractoare facute in anii 1980, abia urca dealul cu ele sa aduca porumbul acasa in remorca; in fiecare week-end sta o jumatate de zi si mestereste la ele, da cu sapca de pamant, se enerveaza si foloseste intens cuvinte ca f..t, p...a masii de tractor facut in Romania ...si cred ca peste jumatate din parcul de tractoare sunt de acest tip.
Om avea multe tractoare, dar majoritatea sunt rebuturi.
Problema cred
Loverraft [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 17:39
+3/5
Ca e sapca. Sa o schimbe si sa vezi ca vor merge tractoarele.
dragoste, intotdeauna ai comentarii
natbl73 [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 23:12
0/0
LA FIX !!!
Atatia
Alexa.99. [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 14:37
+18/24
oameni inteligenti si verticali in Romania, si clownul asta e ministru.
Zici ca-i gluma proasta tot ce traim de la o vreme incoace.
din pacate
NOTORIOUS [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:06
+3/9
De cand cu PCR FSN PSD nu se mai promoveaza vreo valoare in tara asta, totul se reduce la coruptie si bani.
mda
SoulSearcher [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:05
+11/15
cat de tampit sa fii sa spui ca daca pui 200.000 de tractoare unul dupa altul.. inconjori granitele tarii de 4 ori...

pai granitele tarii au putin sub 3200km

si daca un tractor are 4-5m lungime.. nici macar 1000km nu atingem :))))
Daca pui ca un tractor are 4 m lungime
bancher [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:25
+2/6
(desi nu are), si pui 200 000 tracotare cap la cap, ajungi la 800km.
Mai este pana la 3125, cat am invatat eu la scoala ca sunt granitele Romaniei.
Cred ca daea a vrut sa zica ca acopera o patrime din granitele Romaniei, nu de 4 ori granitele Romaniei
ei na!
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 18:00
+3/3
Ganditi-va un pic CUI se adreseaza Dl. Daia!
Pentru votantii pedesere, un zero in plus sau in minus nu conteaza!

La fel, este tot aia sa spui "acopera doar 1/4 din grantitel tarii" sau "pot sa inconjoare Romania de patru ori!"
puțin invers
clencix [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:09
+13/15
Ca în bancurile cu radio Erevan: nu de 4 ori mai mult ci de 4 ori mai puțin!
El are in cap tractoare cu doua remorci
Inapasevedeinvers [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:11
+3/9
alea cu care il aducea pe el la defilare de 23august
tufa de ministru
Kosmos [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:30
+8/14
Nu numai ca 200 000 nu ajung decat doar la un sfert din lungimea granitelor dar a si multiplicat de 4 ori
Ca sa inconjori granitele Romaniei cu 4 randuri de tractore la o lungime de 4m / tractor ai nevoie de 3 200 000 tractoare . bai analfabetule.. nici la strans gunoiu menajer n-ai fi bun.
nu!
Jegul Cristian Ioan [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 18:01
+2/2
Nu, de gunoier nu ar fi bun.
Dar ca Ministru in guvernul Docilei, este perfect!
:)
BogdanNicolaescu [anonim], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:33
+8/10
mai putin e mai mult
ca la psd
saracul
plictis [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:34
+9/11
in loc sa imparta lungimea granitelor la lungimea tractoarelor a facut invers. rezultatul tot 4 este...
Saracul...

hai sa ii dam un 4 la mate?
propunere serioasa
un oarecare [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:35
+5/9
Dupa ce actualul guvern o sa fie inlocuit, propun Infiintarea unui nou minister, numit DAEA.
Fara puteri executive, doar sa isi dea cu parerea despre orice, oricum, oricand.
Indiferent ce parere politica avem, suntem romani si toti avem simtul umorului. Trebuie sa fim sinceri cu noi insine, fara Daea in politica, am rade mai putin.
GRANITA ARE 3150 KM... CALCUL SIMPLU
cu ochii pe banditi [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:42
+5/9
DECI 3150000 M. DACA CU 50000 DE TRACTOARE INCONJURAM ROMANIA ODATA, INSEAMNA CA UN TRACTOR ARE VREO 60 METRI LUNGIME..
greu cu aritmetica
oldman_boy [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:44
+4/8
Daca un tractor are 7m lungime avem nevoie de 140 de tractoare pe un km.
La o granita de 3.000 km avem nevoie de 420.000 de tractoare pentru un singur rand.
Nu uitati carutele
Gigi Cauciuc [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:39
0/4
1 rand de tractoare, dar pana la 4 randuri se completeaza cu carute.
4 randuri de tractoare
Pasarea_PuieMontix [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 15:47
+5/7
si 4 randuri de tractoristi PSDisti axiati dupa cormorani si spagi. Cantitatea nu'i totul.
poate inconjoara Teleormanul
MG [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 16:47
+2/6
sau Videle de 4 ori. Ar fi o idee
vorbeste lumea ...
nu conteaza cine zice [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 17:03
+2/2
pare ca domnu' se departeaza de realitate pe timp ce trece ...
!
chiuaua [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 19:19
+1/1
... si tipul este ministru....
Deci...
DurAndrei [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 23:54
+1/1
Cam 4060 mm lungimea tractorului inmultit cu 200000 egal cu... La naiba, iar trebuie eu, fost presedinte CAP, actual ministru al agriculturii sa umflu rezultatele... Nu-i nimic, ma pricep. Ma pricep sa-mi ascund si amanta (actuala sotie sefa pe la APIA) in portbagaj ca sa nu o prinda nevasta (fosta)...
De ce ni se intampla asa ceva?!
John M. [utilizator], Joi, 10 octombrie 2019, 8:06
0/0
Are cineva vreo explicatie?
Daca ai spune asta intr-o carciuma la tara, satenii ar rade de tine si ti-ar spune sa nu mai bei ca ai luat-o razana. Lui Daea de ce nu-i spune nimeni?!