Transportatorii se opun modificării cerute de Bruxelles la legea RCA: Prețurile vor crește pentru toți deținătorii celor 8,2 milioane de vehicule din România - Hotnews Mobile
1 € 4,7729 1 USD 4,3159luni 18 nov 2019
Cand vine vorba de bani, UE rupe normele.
Lok [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 10:03
+4/10
Cand vine vorba de trecerea la ora de vara..... Lasam totul la latitudinea tarilor....
vae victis...
demaGOGU [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 10:09
+1/13
...dupa ce ti-a cucerit piata - bancara, asigurari, you name it - Occidentul incepe, in earnest, extractia sevei economice prin norme, regulamente, directive, samd, toate in favoarea firmelor romanesti cu capital strain (sic).
Si se intreaba lumea ce ii cu britanicii.
Lok [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 10:37
+4/4
Asta e. Taxare fara reprezentare.
...
samuraijack [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 10:29
-4/6
Când e vorba să primiți bani pentru daune vă plângeti că nu primiti destul, că sunt subevaluate pagubele, etc.
Problema e... de ce creste?
Lok [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 11:10
+2/2
Daca tot gasesc nereguli in tarifare si intelegeri intre asiguratori... de ce ajungem sa platim mai mult. Pur teoretic daca asiguratorii nu se mai inteleg la tarifare (ca doar nu s-au inteles sa fie mai mici) si se elimina neregulile nu ar trebui sa scada preturile?
pentru daune
misa2002_2006 [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 14:06
0/0
chiar sunt subevaluate pagubele.. ati fost vreodata cu masina la reparat pe rca-ul vinovatului?
Haha
jeanvaljeanro [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 10:43
+3/7
Singurul obiectiv la Bruxelles e cum sa ne stoarca mai tare de bani ca sa nu-si piarda ei beneficiile.
!
tudorr [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 10:52
-3/5
Foarte bine! Poate mai scade si numarul masinilor!
Raspuns
Brutus2 [utilizator], Miercuri, 9 octombrie 2019, 14:54
0/0
de om sarac si frustrat....
!