Guvernul schimbă Legea Offshore în favoarea investitorilor din Marea Neagră- proiect de lege - Hotnews Mobile
1 € 4,7764 1 USD 4,3067vineri 06 dec 2019
Pai nu fusese mai hat plavanul nostru
xrogo [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 14:33
-9/21
national pe-acolo, pe la americani si nu semnase el niste intelegeri, pai cum se poate asa ceva, americanii nu respecta intelegerea si nu venira la forat(sau furat, ca se pare ca-i acelasi lucru) la gaze in Marea Neagra?
Va fi armonie deplina intre palate!
newlook [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 17:08
-5/9
Va fi armonie deplina intre palate! Scopul e maret.
inteligent
Mazeta [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 14:47
-7/19
Petrolul aduce războaie peste tot în lume. Scăpând de petrol, România scapă și de probleme. Focul la ei!
sa ne vedem de lungul nasului!
iodixit [utilizator], Luni, 23 septembrie 2019, 23:18
0/0
n-as vrea sa zic, dar rezervele de petrol din marea neagra, nu rup gura tirgului (si nici alea de gaz, ca sa ne socotim complet). sint bune pentru noi, dar n-avem bani si nici cu ce sa le scoatel la suprafata. asa ca daca vrem sa facem ceva bani si sa-si mai faca politicienii niste vile, e cazul sa-i interesam pe cei care au tehnica, finantarea si knowhow necesar.
Comment sters de user
Reticentul [anonim], Vineri, 20 septembrie 2019, 16:43
+6/18
zero taxe la Buget
neaMarian [utilizator], Marţi, 24 septembrie 2019, 4:51
0/0
...cu mult umor, dar ai descris realitatea!
Statul roman
coco04 [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 17:05
+5/11
Vrea petrochimie dar cu gaz dublu ca pret
față de Viena.Cititi cartea "Istoria petrolului " de Eric Sedillot.O să aflați cum occidentalii ,in istorie ,au cedat la toate concesiile arabilor.Dacă nici-un pic de gaz nu trece prin Romania ,e curată crimă.Mai bine lăsati gazul in Marea Neagră si faceti terminal LNG la Marea Neagră! Lăsati gazul romanesc in pamant pentru zile negre.Băltește NGL-ul in USA si Qatar si noi ne dăm gazul pe nimic.Profitul Romgaz e scump pentru chimia romănească.
Blat intre Iohannis si Dancila
galeo [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 17:20
-1/13
Sa nu uitam ca Iohannis a fost in SUA si a primit "to do list-ul " de la Trump....
Trumguverp i-a cerut lui Iohannis boicotarea tehnologiei 5G chineze, guvernul pesedist a semnat deja un un acord cu omologul sau din Polonia.
A cerut Trump relaxarea legislativa pentru Exxon catre Iohannis , a sarit imediat guvernul pesedist sa o faca.

Conflictul intre Iohannis si PSD e doar unul de fatada, uite ce bine colaboreaza ei cand e vorba de cerinte americane...
Votam degeaba
galeo [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 17:25
+4/14
Conflict intre PSD si Iohannis nu exista.
Ambele parti executa ce au cerut americanii
Bah, tu fluieri in Biserica PSD
Dalinar [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 18:18
0/6
Nici un psdist nu voteaza degeaba, e pe un kil de zahar sau o litra de ulei sau o galeata...goala!!!
"deal"
codrean [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 19:37
-1/7
Ca in orice afacere lucrurile trebuiesc echilibrate : vanzatorul cere, cumparatorul se targuieste, in final se ajunge la o intelegere echitabila. Pentru amandoi ! Sa speram ca suntem pe calea cea buna, ca interesele noastre, ale romanilor, vor fi bine negociate !
Bine Furate ai vrut sa spui
Dalinar [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 21:46
0/2
Ca e vorba de psd!!!
Iohannis a semnat memorandum cu Trump
galeo [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 22:32
+6/6
Sa nu uitam asta si sa dam vina doar pe PSD
hahahaha
iodixit [utilizator], Luni, 23 septembrie 2019, 23:23
0/0
cea mai buna gluma pe ziua de astazi.
la noi, in general, numai neaveniti participa la acest fel de negocieri. in afara citorva "accidente" ( platoului continental din marea neagra e unul dintre ele), in rest ne bat toti si la negocieri si in tribunale.
cu semianalfabeti politici, nu se face treaba!
Tara bananiera/colonie.
raducelfrumos [utilizator], Vineri, 20 septembrie 2019, 20:52
+9/11
Strainii isi vad de exploatarea resurselor si de "reducerea fiscalitatii"...Prostii se agita voteaza noi administratori de colonie la fiecare patru, cinci ani. ..Petrol, gaze, banci, retail, utiliati si distributii, paduri, etc. totul la discretia strainilor sa exploateze resurse si la serveasca drept piata de desfacere. Tara bananiera.
bine, bine
miculescu-rucar [utilizator], Sâmbătă, 21 septembrie 2019, 12:24
+1/3
dar Romania cu ce se alege din toata afacerea asta?
de ce este obligatorie exploatarea acestor resurse naturale?
Romania de unde se aprovizioneaza cu gaze?
tot din Rusia?
ne alegem cu biogaz de la usa
credinciosul [utilizator], Luni, 23 septembrie 2019, 22:46
0/0
pentru asta nu-l votez pe werner,chetuiest bani sa te duci in america ,si cu ce ai venit in traista?
ai dat gazele sa le exploateze americanul gratuit.si vreau sa facem un pariu peste 7-8 ani!
VOM CUMPARA GAZE din Marea neagra via EXXon MAI SCUMPE DECAT DE LA GAZPROM.dar vom fi independeti!
tara bogata,ce carpe de conducatori avem!mi-e scarba,cred ca voi vota un inginer necunoscut decat carpe care lustruiesc pantofii mai rau decat pe vremea fanariotilor!