Mario Iorgulescu consumase atât alcool, cât și cocaină înainte de a provoca accidentul rutier în care a murit un tânăr - Hotnews Mobile
1 € 4,7635 1 USD 4,3251joi 14 nov 2019
consecinte
Soljenitin [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 12:19
+25/25
"...magistrații Judecătoriei Sector 3 București au decis să-l achite pe fiul președintelui Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF)."

Eh, acei magistrati ai judecacatoriei sector 3 poarta o vina morala in acest accident.

Daca nu achitau atunci beizadeaua, poate ca acum nu se mai intampla tragedia asta.
si asta e un alt motiv important de emigrare
Poiana lui Occam [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 13:22
+5/11
al persoanelor pentru care decenta conteaza.
Au de ales intre discriminarea fata de straini si umilinta in fata smecherilor neaosi.
Principala vina morala o poarta Gino
IoPaNet [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 13:25
+7/15
1. Magistratii nu l-au achitat din marinimia lor, "contributia" esentiala a avut-o Gino.
2. Betivanul nu avea bani de masina aia, banii sunt de la Gino. Ce tata responsabil ii cumpara copilului o masina cu atatia cai putere? Cumpara-i copilului o masina sigura, nu puternica!
DE CE LA SPITALUL ELIAS ????
Ed___ [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:38
+3/7
Aaaaaa este un spital "special "....

De ce nu la spitalul municipal ???

De ce nu la unul privat ???

De ce la Elias ????

Spital pentru parlamentari şi alţi şi mai nou pentru progeniturile criminale !!!!

De ce nu este plimbat de la un spital la altul, cum au fost alţi cetăţeni români ?

De ce nu a stat la urgenţe în stare gravă mult şi bine ca restul cetăţenilor din ţară ???
Probabil acolo e arondat cu serviciul
bancher [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:58
0/2
Elias deserveste ministerele, sistemul de stat, primaria, prefectura, eximbank, parlamentul, guvernul si alte insitutii ale statului.
Insa nu e mare realizare sa fi internat acolo, doctorii sunt angajati pe pile si e catastrofa.
La scara sociala
rectificare [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:06
+5/5
de vina sunt doar judecatorii. Indivizi de teapa lui "Gino" si beizadele de-ale lor se vor gasi intotdeauna, in orice societate. Tocmai de aceea exista judecatorii si sunt platiti regeste: ca sa ii trimita pe acesti indivizi acolo unde le e locul. Ceea ce in cazul de fata judecatorii nu au facut.
A MURIT NU DOAR UN TÂNĂR, CI UN TATĂ
Ed___ [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:40
+9/9
A MURIT NU DOAR UN TÂNĂR, CI UN TATĂ !!

DOI COPII AU RĂMAS ORFANI DE TATĂ pentru că Iorgulescu junior în mod criminal l-a omorât pe acel cetăţean, tată a doi copii.
consecinte...
Motanul_incaltat [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:42
+2/2
In SUA pentru asta lua de la 25 in sus.
La noi va fi cu suspendare, sau, in cel mai rau caz, sta 1 an acasa.
bravooooo
liviu_ [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 12:28
+15/15
super....
drogat, beat si cu viteza (nu cred ca 240 e viteza corecta, dar sigur este mult peste viteza legala) ...
also a trecut pe rosu si a intrat pe contrasens (fara voia lui, ce-i drept)

intrebarea mea e: omu asta a respectat vre-o lege?! a da... avea carnet de conducere si varsta legala... ATAT!
LA impact
falcoind [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 13:25
+9/13
noile vitezometre sunt făcute sa rămână blocate la viteza de impact , uneori sar la viteza maxima de pe ceas, doar ca in cazul actual viteza maxima pe ceas e 320 nu 240. am văzut filmările cum trece înainte de impact pe rosu la un semafor , din ce se vede chiar dacă unui om normal nu ii vine sa creadă , da idiotul avea 240km /h in oraș . Ce a făcut asta se numește crima cu premeditare. Părinti tânărului de 24 de ani asa trebuie sa ceara in instanta procurorului sa îl încadreze.
pana nu se face expertiza tehnica,
bancher [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:40
-3/9
nu poti sa stii. Pana atunci formularea corecta este ca acul vitezometrului a ramas blocat la 240km/h si nu ca masina avea 240 km/h.
Au mai fost cazuri in care acul vitezometrului a sarit mai sus de viteza reala, sa nu ne hazardam in afirmatii.
Ce mai conteaza
Popcorn [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:36
+4/4
daca este 240 sau 180, 120 sau 100? Conteaza ca s-a urcat la volan beat, drogat, avea viteza mai mare decat cea legala si a omorat un om nevinovat.
Bun, si ?
Cuca [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:51
0/4
Daca viteza reala era de 160 si nu de 240, asta schimba cumva ceva ? DIscutam ca se ne aflam in treaba.
schimba!
bancher [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 16:03
0/2
Ca una e sa depasesti viteza maxima legala cu 60km/h, alta e cu 140km/h.
Serios????
Eu123 [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 22:29
0/0
Ca se depaseste cu 60 sau cu 140 peste limita, tot in aceeasi categorie se plaseaza.

Depăşirea cu mai mult de 50 km/h a vitezei maxime admise se sancţionează cu amenda prevăzută în clasa a IV-a de sancţiuni, de la 9 la 20 puncte-amendă, respectiv de la 1.305 lei la 2.900 lei şi cu aplicarea sancţiunii complementare a suspendării exercitării dreptului de a conduce pentru o perioadă de 90 de zile.

Avand in vedere consecintele in acest caz, tot infractiune de omor este, indiferent cata viteza avea.
adevarul e
nahir [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 16:05
+3/3
ca Iorgulescu jr. isi impingea masina ramasa in pana de benzina si cu rotile desumflate. Ala de l-a omorat l-a atras ca un magnet cu raza tractoare scapata pe fast fwd. Ala e de vina, nu mandretea de baiat bine crescut. Iar alcoolul si cocaina gasite in el, nu era decat un rest de aluat, ca se stie ca aluatul se face din coca de faina dreasa cu praf de copt stins cu otet. Or se stie ca otetul e vin acrit.
Asta nu cred ca surprinde pe nimeni.
clint [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 12:33
+15/15
E plina tara asta de gaini bete si drogate, copiii unor personaje gri in cel mai bun caz.
As fi fost surprins sa aud despre el ca a citit vreodata o carte, nu ca conducea baut si drogat.

Condolenate familiei indurerate! Revolta e mult mai mare cand afli ca ai pierdut un om drag nu dintr-o pura eroare umana, statistic inevitabila, ci din cauza unuia care si-o cauta la modul cel mai evident...
Are nu una,
Cuca [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:52
+1/1
ci chiar 52 de carti, fara jokeri !
vai vai vai
AndJorj [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 12:40
+15/15
e foarte grav saracul, nu poate face nicio secunda de puscarie...
De scapă cu viata
DomnuTrandafir [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 13:35
+7/7
Puscărie nu face!
Nicio beizadea!
Cum ajunge spaga la judecători?
Numai de la părinții de beizadele.
Nu numai de la parinti
Lu48 [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:04
+1/9
Sa nu-l uitam pe Huidu
cu o mica diferenta
noi2013 [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:15
+4/6
Huidu nu er anici beat, nici drogat...
hai sa citim fragmentul asta one more time !
Dr.Mythnick [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 12:42
+22/22
***
În 2016, Mario Iorgulescu a fost arestat preventiv 30 de zile, după ce a fost acuzat că, împreună cu câţiva cunoscuţi, ar fi torturat un bărbat pentru ca acesta să-și retragă plângerea depusă în cadrul unui dosar penal. Cazul a fost trimis în judecată, dar magistrații Judecătoriei Sector 3 București au decis să-l achite pe fiul președintelui Ligii Profesioniste de Fotbal (LPF).
***

- hai sa citim fragmentul asta one more time !
logica
icarag [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:17
0/6
scrie ori in romana ori in engleza, dar mai important ,. articolul tau nu implica ca justitia din romania e corupta, ci ca jurnalismul/ziaristica e la pamant . ( si ca romanii sunt repententi si la logica) .
poate nu au fost probe suficiente de exemplu.
apropo
nahir [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 16:13
+1/1
de logica, cum sa mai fie probe daca urmare unor corectii contondente plangerea a fost retrasa?
beizadeaua...
Martha Logu [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 12:43
+9/9
deci starea lui s-a agravat brusc din cauza supradozei de droguri combinate cu alcool, nu din cauza accidentului in care a omorat un tanar nevinovat.
...
Kvothe [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 12:48
+25/25
oare pe cand vom schimba incadrarea din "ucidere din culpa" in "crima cu premeditare" in cazul celor care se urca de buna voie bauti/drogati la volan si omoara oameni ?
Beizadele protejate de parinti
DomnuTrandafir [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 13:53
+9/9
Cred ca sunt peste 200 de beizadele făcute scăpate de politie&judecatori&procurori pentru fapte penale.
Au comis: crime, jafuri, violuri, trafic de droguri, femei sau si arme.
Niciunul nu e in puscărie.
Toți sunt nevinovați!
Despre ei mai auzim prin ziare câteodată dar după ce o comit au ciocu mic.
Taticul lor lucrează sa-si salveze odrasla.
Cine sunt acesti tătici, mamici?
Ei sunt factorii de influenta in a nu schimba încadrarea in CRIMA CU PREMEDITARE!
Rusine magistraților judecătoriei sector 3 care sunt vinovații morali a acestei crime!
mai geniule!
icarag [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:20
-7/13
crima cu premeditare ? imi primul rind nu stia pe cine o sa omoare , deci ce premeditare? tragic e ca atitea te aproba, care arata cind de bine stau romanii la logica.
Alt geniu!
IoPaNet [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:05
+7/7
Omul nu e jurist, poate ar fi fost mai inspirat sa spuna "omor deosebit de grav" in loc de "crima cu premeditare", dar daca ai gandi un pic, ai intelege ce vrea sa spuna.
Nu poti pune egal intre un accident "intamplator" si unul "waiting to happen". In orice dictionar cauti, un accident este un eveniment imprevizibil. In conditiile in care conduci beat, drogat si cu 240 km/ora, devine foarte previzibil cum se va sfarsi. SI atunci, in al doilea caz, legea trebuie sa tina cont de circumstantele agravante.
Daca un sofer nu a baut, a mers cu viteza regulamentara, dar a avut ghinionul sa acroseze o caruta nesemnalizata noaptea pe o strada intunecata, este ok sa ii dai intre 1 si 5 ani, eventual cu suspendare.
Pentru unul care conduce beat, drogat si cu 240 km/ora, mai potriviti sunt 10-20 de ani cu executare...
desteptule,
nahir [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 16:14
+2/4
cand te sui baut si drogat la volanul masinii, desi legea nu-ti da voie, se cheama premeditare.
Inteleg ca esti ca judecătorii de la s 3
DomnuTrandafir [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 17:01
+1/3
Conduce cu 240 la ora, beat cu 2 la mie, drogat, cu antecedente si e nevinovată beizadeaua?
Dpv juridic poate ai dreptate, poate!
Dar esti de acord cu crima.
O spui : omor scuzabil.
Si asta e grav!
Ca si judecătorii care l-au facut scapat pe criminal!
cum sa fie crima cu premeditare?
bancher [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:42
-4/8
Asta ar insemna ca s-a gandit dinainte, si-a facut planul, si-a ales victima, a asteptat-o si apoi a omorat-o.
crima cu premeditare
elenan [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:48
+4/6
Asta inseamna ca s-a urcat la volan dupa ce a baut sau s-a drogat, actiuni constiente, ce duc la posibila producere a unei accident cu victime decedate. Cati trebuie sa moara pe sosele din aceste motive si pedepsele sa fie incadrate ca si cand soferul a avut un infarct, un accident cerebral sau alt eveniment medical? Codul penal se modifica pe masura ce evenimentele au caracter de repetabilitate, iar gravitatea e maxima - mor oameni.
incadrarea maxima pe care pot
bancher [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 16:06
-1/3
sa i-o puna este ,,omor din culpa cu previziune''.
Nu e vorba de premeditare, si de previziune.
La asta se mai adauga depasirea vitezei maxime, taierea benzii continue, condus sub influenta alcoolului si a produselor stupefiante.
Si daca ies cu mitraliera
Cuca [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:55
+3/5
pe strada (asa cum se lauda idolul tau pesedist, Radulescu il cheama) si incep sa trag la intamplare in oameni - cum se numeste, dupa tine ? Cu premeditare nu, nu-i asa ? Ca nu stiu pe cine o sa omor, nu stiu nici cati o sa omor. Stiu numai ca vreau sa trag cu mitraliera intr-un grup de oameni. Deci... asta se numeste, dupa tine, "omor din culpa" ?
Beizadea aparata de unii
DomnuTrandafir [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 17:12
0/2
Care nu inteleg premeditarea in acest caz.
S-a inbatat.
S-a drogat.
S-a urcat beat la volan.
Avea antecedente.
Salvat de judecătorii de la S 3.
Si a plecat in aceste condiții.
In căutarea victimei.
Pe care nu o cunostea.
A aparut.
Si a executat-o!
Nu înțelegi ca aprobi o crima!
Ca si judecătorii aia care l-au salvat pe criminal.
Vinovați moral de crima!
La fel ca Dvs.
Nu este crima cu premeditare,
rectificare [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 15:23
+7/7
dar ar trebui sa fie incadrat la omor, varianta cu intentie indirecta (nu a dorit moartea unei persoane anume, dar i-a fost indiferent si a acceptat posibilitatea ca ar putea ucide pe cineva).
Bravo lui!
Martha Logu [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 12:55
+6/14
Să i se dea pensie specială, că are şi vârsta, şi meritele necesare.
Nimic ciudat
Milka Man [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 13:16
+12/12
încă un băiat de bani gata, care era extrem de plictisit si se droga pe banii părinților. Se întâmplă peste tot în lume, dar mai ales în țările în care justiția e controlată politic, iar pedepsele cu suspendare sunt regula generală. Practic, un astfel de personaj nu riscă absolut nimic dacă omoară un om. De data asta, poate măcar nu mai face umbră pământului degeaba. Îmi pare rău pentru părinții lui, dar ăsta e rezultatul proastei educații pe care i-au dat-o.
Deci
omezu [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 13:22
+14/14
Berbecul e internat in stare grava pentru ca a intrat in sevraj, nu din cauza accidentului. Sa-i dea tac-su o liniuta, poate isi revine.
adica
laurentiucat [utilizator], Joi, 12 septembrie 2019, 14:21
+1/1
sa ne asteptam ca departamentul de stat ii va interzice lui si membrilor familiei intrarea in sua.