Ministerul de Interne: 4.450 de persoane condamnate definitiv la închisoare cu executare sunt în libertate - Hotnews Mobile
1 € 4,7536 1 USD 0,7275marţi 15 oct 2019
QED
Jolly Roger [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 13:41
+7/11
Care mai zice, bre, ca suntem popor de infractori?
20.000 puscariasi la 20 milioane de locuitori e parfum. Siguranță totala pe strazi!
Nici Elvetia nu are asa statistica!

Ce, nu simțiți, nu vedeți asta zi de zi? :P
Multzu P$D
un domn [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 13:42
+7/11
Mandru Ca Sunt Infractori pe Strada
350 sunt urmărite la nivel național
omezu [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 13:50
+7/9
Va zic eu unde si cine sunt. In parlament, membrii p$d-alde-udmr. Cu placere!
???
falcoind [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 14:07
+8/10
introduceți și voi sistemul american de recompensa , "alive or dead". cu sume pe cap suficient de mari nu rămâne nici unul in libertate.
statistici
falcoind [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 15:13
0/2
USA 716 pușcăriași la 100 000
Rusia 490 pușcăriași la 100 000
Franta 117 pușcăriași la 100 000
Germania 112 pușcăriași la 100 000
Danemarca 100 pușcăriași la 100 000

In Romania calculat la o populație de 19.8 mil (statistic) 102 pușcăriași la 100 000 in realitate mai suntem 15 mil deci 135 pușcăriași la 100 000.

Acum percepția e ca in libertate sunt încă măcar atâția cat sunt închiși din care peste 600 is direct in parlament.
Altfel statistic ce mai ne apropiem de tarile cu apa calda din Europa .
Raiul infractorilor
Ochii_pe_voi [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 15:16
0/2
Cu Parlamentul si Guvernul Hoției Naționale, nu se putea altfel
traiasca recursul compensatoriu
varavara [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 15:25
0/2
Libertate puscariasilor.
Spre noi culmi de furturi, talharii, violuri si crime.
Ass deci...
Ion_RoaitaDA [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 17:54
0/0
Si `membrii` MAI isi ia salariile intregi, nu, indiferent ca isi fac treaba sau nu o fac, nu?
Nu ar trebui corelate veniturile lor cu `realizarile`?
La fel si cu ceilalti hoti din parlament, guvern, educatie, sanatate, DRRRUMMMUUURI.....
Avea si are dreptate Ionel de la Sibiu, tara asta trebuie resetata....
Programul de Gubernare psdista
Dalinar [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 20:25
+1/1
Fu Ciordache, TuDorel....acum Pavi se zbate sa il duca la capat!!!!