O misterioasă firmă, înființată în urmă cu doi ani, a ajuns unul dintre cei mai mari importatori de gaze din România - Hotnews Mobile
1 € 4,7536 1 USD 4,3186marţi 15 oct 2019
PSD si ALDE
Kosmos [utilizator], Marţi, 10 septembrie 2019, 17:49
+25/25
Ne rusifica incet si sigur. Mai sunt si tendinte de a ne transforma in vasali la otomani pe filiera Voiculescu - Firea
N-au reusit inainte de 1989
newIook [utilizator], Marţi, 10 septembrie 2019, 18:34
-14/22
N-o vor face nici acum. Romanul detesta rusul si il trateaza ca pe o fiinta inferioara. De aceea suntem si buni la lupta impotriva lor.
Au distrus laminoarele
Dalinar [utilizator], Marţi, 10 septembrie 2019, 23:02
+5/9
Lukoil face evaziune de miliarde de euro, se pare ca reusesc foarte bine!!!
esti intr-o grava eroare
gwolf [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 9:33
+3/9
Romanul nu detesta rusul si in niciun caz nu-l trateaza ca o fiinta inferioara. Rusii sunt un popor admirabil, MULT superiori romanilor si majoritatii europenilor in cele mai multe privinte. Din pacate este un popor ingenuncheat iar uriasa capacitate creativa si spirituala le este grav redusa de lanturile de zi cu zi.
Romanii detesta cloaca oligarho-mafiota de tip interlopism highly-advanced ce domina la Kremlin, la fel cum o detesta pe cea care se mai zbate inca in Romania.
Spre marea durere a umanitatii, cloaca bolsevica are codurile de lansare a peste 7000 (doar cele stiute) de focoase nucleare care pot pune planeta pe gratar.
poate tie-ti sint muuuuult superiori!
iodixit [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 14:07
0/2
dpdv ial inteligentei, sint la nivelul normal (ma refer la marea majoritate). in rest, sint salbatici, cu un fel primitiv de a privi fiinta umana si a se uita de sus la alte natii/rase - problema pe care o au si alte foste/actuale imperii.
sint "cei mai frumosi, mai destepti, cuminti si devreme acasa", dar jumatate ar fugi in america sa traiasca mai bine.
si americanii cred ca sint "cei mai frumosi, mai destepti, cuminti si devreme acasa", dar nu se ingramadesc sa se stabileasca in urss, pardon, rusia.
deci, ma lasi!?
Mda
Tony_K [utilizator], Marţi, 10 septembrie 2019, 20:42
+2/6
Sa mai si radem un pic: da’ unde-i Sri-ul? :)
Fie in spatele Rise, fie la pescuit cu Dragnea
newIook [utilizator], Marţi, 10 septembrie 2019, 22:23
+2/6
Sa nu crezi ca SRI e unitar. Exista destui sefuti pe acolo care pupa mana PSD-ului. Putinii patrioti care mai sunt acolo mai ventileaza prin presa sau "pe surse", dar e presiunea mare pe ei. Primii care au cazut au fost contrainformatiile, ca sa isi faca GRU treaba fara probleme si ca sa domoleasca eroii din interior.
Sri-ul e la MosCow
Dalinar [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 0:52
+3/5
Daca nu stii cum merg treburile aminteste-ti de Juana, cum s-a dus la MosCow sa-si ridice Ordinele!!!
Au treburi mult mai importante de făcut
Lovercraft [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 7:08
+3/3
De exemplu să urmărească cine pe unde își mai angajează vreo cunoștință. Adică marea corupție, frate, nu mizilicuri din astea.
spălare de bani
falcoind [utilizator], Marţi, 10 septembrie 2019, 18:15
+21/21
mai era unul in ani 90 care aducea alcool cu vagoanele , 30 -40 vagoane , se goleau , și apoi umpleau cu apa și trimiteau înapoi ca și neconforme . Evaziune la greu, unde is gazele importate , urmăriți gazul sar putea ca e doar aer și totul e făcut doar pe hârtie. Cum sa ai datorii de 50 mil și sa nu ai toate conturile blocate , pe cine ai uns , e un caz clar de DNA , din pacate DNA nu mai exista.
Concluzia este:
CipCC [utilizator], Marţi, 10 septembrie 2019, 19:57
+10/10
Concluzia este una singura!
Politicienii sunt niste impostori si nemernici care pacalesc natiunea sa-i voteze...dupa care isi vad de afacerile personale si nu fac nimic pentru tara!
De 30 de ani numai scuze au avut sa nu faca nimic!
Padurile au disparut, oamenii pleaca din Romania, sosele ioc, spitale si scoli ioc!!!
mai e vreun secret ca ALDE e in mana in mana
qwerasdf [utilizator], Marţi, 10 septembrie 2019, 20:25
+12/14
cu comunistii si cu rusii?

nu degeaba lui tariceanu i se zice si "tradiceanu"...
taxele?
andimi [utilizator], Miercuri, 11 septembrie 2019, 19:54
+2/2
bine, sa zicem ca sunt doi tipi care sunt in stare sa ruleze 50% din importurile de gaz, sa zicem! Dar daca tu aduni zeci de milioane de lei datorii ce naiba face fiscul, de ce nu le opreste activitatea? Ce tara avem?!!