Gestapo. Mit si realitate despre politia secreta a lui Hitler - Hotnews Mobile
1 € 4,7352 1 USD 4,2979miercuri 18 sep 2019
Sunt destul de bine documentate ororile nazismului
Nyk1 [utilizator], Luni, 19 august 2019, 18:24
+1/39
Pe când un tratament egal pentru crimele de război comise de Unchiul Sam? În primul rând aici, bineînțeles, genocidul a câteva sute de mii de japonezi nevinovați prin detonarea unor bombe atomice. Sau arderea de vii a numeroși locuitori ai orașului Dresda. Sau împroșcarea junglelor din Vietnam cu agent Orange, cauzând pagube inimaginabile la nivelul întregului ecosistem.
hmmm
ylav [utilizator], Luni, 19 august 2019, 19:12
+13/23
de crimele comunistilor nimic?
Sau mai degraba pentru noi
DurAndrei [utilizator], Luni, 19 august 2019, 19:58
+11/23
Despre crimele marelui frate de la rasarit... Holodomor, Gulag, "eliberarea" multor tari... Sau pagubele inimaginabile la nivelul intregului ecosistem precum Cernobil si alte minuni ale tehnologiei sovietice...
Totusi, nici
Mironescu Valeriu [anonim], Luni, 19 august 2019, 20:59
+19/29
Germania, nici SUA nu pot "spera" la primul loc in sensul numarului de victime. Acesta este "rezervat" URSS-lui.
Sau genocidul indienilor ?
sfarleaza [utilizator], Marţi, 20 august 2019, 6:00
+7/37
De care nimeni nu vorbeste ?
Vorbim de genocidul evreilor, de genocidul armenienilor, etc, dar nici o vorba despre milioanele de indieni masacrati, sau despre putinii supravietuitori pusi in rezervatii ca pe maimute in gradina zoologica...
Hai cu minusurile, astia care sunteri abonati :))
Nu ai de ce . . .
Vali Cel Batran [utilizator], Vineri, 23 august 2019, 9:45
-1/11
. . . sa primesti minusuri! Istoria consemneaza tot ce spui, doar ca intamplarile acelea s-au intamplat in America in timpul in care pistolul sau pusca era legea. Si de o parte si de alta. Au murit in acel razboi de cucerire a teritoriilor de catre colonisti intr-adevar milioane de indieni, dar si f. multi colonisti Pana la urma colonistii au invins, dar nu au masacrat invinsii, asa cum se crede ca ar fi facut indienii daca invingeau, ci le-au rezervat teritorii in care sa traiasca, fara a avea voie sa iasa din ele! Invingatorii s-au ocupat un timp de hranirea lor pana cand au invatat sa faca singuri agricultura, apoi de educatia lor si astfel indienii de astazi sunt cetateni respectabili ai acelei mandre natiuni americane. Aceasta odisee este diferita insa total de ce s-a intamplat in secolul XX atat din parte Germanilor cat si din partea rusilor, cu mentiunea ca ultimii au fost mai rai si mai brutali chiar cu propriul popor. Amintesc aici de cele sapte milioane de ucraineni morti de foame in anii treizeci si de cele peste douazeci de milioane de cetateni sovietici de toate natiile morti in lagare de munca sau impuscati fara vreun proces!
japonezii
Toni_Romania [utilizator], Marţi, 20 august 2019, 8:59
+11/23
Vezi ca si japonezii au casapit cca 1 milion civili chinezi si cca 1 milion civili filipinezi. Adica: din anii 30 si pana la 1945 toate natiile in gen. au casapit civili.
Ce i-o fi luat atata timp
Cetateanu [utilizator], Miercuri, 21 august 2019, 16:19
+6/10
Documentare biblioteci? Pai trebuia sa treaca garla sa vada cum functiona securitatea. Ce aia a fost mare. Se completa cu activistii si turnatorii benevoli (nu mai punem cei prinsi la inghesuiala) javre care turnau doar de dragul de a fi preteni cu cine trebuie. Mutora le-a mers si le merge bine si acu. Da macar serviciile erau formate pe "competente" (cel putin in ultimii ani). Nu ca acu cand de la copil la nasi neveste amante, mananca si ei o paine si o pensie speciala si degeaba. Ca uite la cazul Caracal, si etc...
NKVD ? 7 milioane de ucrainieni in 1933?
xolv [utilizator], Joi, 29 august 2019, 13:29
+3/9
Liniste totala, doar e incorecta politic sa ne reamintim altceva decat Holocaust.
sau Polonia
Toni_Romania [utilizator], Marţi, 3 septembrie 2019, 11:56
+5/5
Intre 39 si 45 au fost casapiti cca 6 milioane civili polonezi, de rusi si de germani. De care nici dracu nu vorbeste.
De Stalin,nimic
Toni_Romania [utilizator], Marţi, 3 septembrie 2019, 11:59
+2/6
De ce oare Vestul nu sufla nimic de ZECILE de milioane de rusi (si alte etnii) casapiti de Stalin 1925-1953? Sa nu supere cumva pe Volodea care poate taia gazele cu care functioneaza aziEuropa Vest?
pt ca sunt rude de grad
Kosmos [utilizator], Joi, 5 septembrie 2019, 11:32
+1/7
cu Unchiul Sam si mai ales cu cei care controleaza azi finantele , media , bursa etc
crimele nazistilor
Kosmos [utilizator], Joi, 5 septembrie 2019, 11:30
-1/7
Au fost minime comparativ cu cele ale bolsevicilor .
Autorul e penibil cand spune ''marturii cutrmuratoare''.. Acele marturii pot fi mincinoase dar pt ca si azi sifoneaza bani de la Germania